مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای موقت

به این مطلب امتیاز دهید

ویزای موقت استرالیا

آشنایی با انواع ویزای استرالیا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، ضروری ست. استرالیا کشوری زیبا با امکانات رفاهی پیشرفته است که برای تجربه یک زندگی آرام و با ثبات پیشنهاد می شود. بطور کلی شرایط اقتصادی ایده آل، فرصت‌های شغلی متعدد، پذیرش مهاجران با روی باز، امکانات و تحصیلی و کیفیت بالای زندگی و ... دلایل با ارزشی برای مهاجرت به استرالیا بشمار می آیند. اما ویزای استرالیا با شرایط خاصی برای مهاجران صادر می شود و معمولا برای اخذ اقامت دائم استرالیا، ابتدا باید نسبت به دریافت ویزای موقت اقدام کرد

شرایط دریافت ویزا موقت استرالیا

شرایط ویزای موقت استرالیا در هر سال با توجه به قوانین جدید مهاجرتی، دستخوش تغییراتی می شود. این نوع ویزا ممکن است برای متقاضی ویزای تحصیلی و دانشجویی، ویزای کار، ویزای ازدواج، ویزای کار آفرینی، ویزای سرمایه گذاری و یا ویزای تورستی صادر شود. در برخی از این اونواع ویزای موقت، امکان تبدیل به ویزای موقت وجود دارد و در برخی دیگران چنین شرایطی فراهم نیست. اکثر افرادی که با ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری به استرالیا مهاجرت می کنند، تمایل به تبدیل ویزای موقت خود به ویزای دائم دارند. این افراد با اقامت دائم، می توانند برای دریافت شهروندی استرالیا اقدام کنند و از مزایای شهروندی استرالیا بهره مند شوند.
شماره ویزاروش اخذ اقامت موقت استرالیامدت اقامت
ویزای ۱۷۳اقامت از طریق فرزندان مقیم استرالیا۲ سال
ویزای ۱۸۸اقامت از طریق سرمایه گذاری۴ سال
ویزای ۳۰۰اقامت از طریق نامزدی۹ ماه
ویزای ۳۰۹اقامت از طریق ازدواج۲ سال
ویزای ۸۲۰اقامت از طریق ازدواج۲ سال
ویزای ۴۴۵اقامت از طریق والدینتا پایان مهلت اعتبار ویزای والدین
ویزای ۴۷۶ اقامت از طریق کار۱۸ ماه
ویزای ۴۸۵اقامت از طریق کار۱۸ ماه تا ۴ سال
ویزای ۴۸۹اقامت از طریق کار۴ سال
ویزای ۵۰۰اقامت از طریق تحصیلحداکثر ۵ سال
ویزای ۶۰۰اقامت از طریق دیدار و گردشگریحداکثر یک سال

چطور ویزا موقت استرالیا به ویزا دائم تبدیل می شود؟

در برخی موارد تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم، با توجه به قوانین وضع شده در استرالیا، امکان پذیر است. اکثر ویزاهای موقت پس از مدت زمان مشخصی با داشتن شرایط اولیه به ویزای دائم تبدیل می شوند. چیزی که در این میان بیش از هر موردی اهمیت دارد، درخواست اولیه ویزاست. در صورتی که ویزایتان را متناسب با هدفتان و البته قوانین حاکم بر اداره مهاجرت استرالیا، درخواست ندهید، ممکن است حتی با داشتن شرایط اخذ ویزای دائم، موفق به دریافت آن نشوید. در صورتی که هدفتان از مهاجرت موقت به استرالیا، دریاقت اقامت دائم است بهتر است حساب شده و با برنامه، درخواست ویزا دهید. برای این کار با وکلای مهاجرتی مشورت کنید و از تجربه و توانایی آن ها کمک بگیرید. وکلای پاسارگاد مایگریشن نیز با اطلاعات به روز و تخصص در زمینه انواع مهاجرت، در کنار شما هستند.