مهاجرت به استرالیا

به این مطلب امتیاز دهید

مهاجرت به استرالیا و حقایقی جالب در مورد این کشور

استرالیا یک کشور بی‌نظیر و پر از فرصت بی حد و حصر است. این کشور از پتانسیل بی‌پایان، برای کسب و کار باز بهره‌مند است. دولت استرالیا همواره نقش مثبتی در مناسبات جهانی ایفا می‌کند، در زمان بحران کمک می‌کند و از توسعه اقتصادی در منطقه خود حمایت می‌کند.


استرالیا سومین کشور محبوب دانشجویان بین‌المللی است. استرالیا یک کشور با ثبات، دموکراتیک و متنوع از نظر فرهنگی ست که همواره نیازمند نیروی کار ماهر است و یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان محسوب می‌شود. استرالیا، با چشم اندازهای دیدنی و فرهنگ غنی باستانی، سرزمینی است که مشابه آن در روی کره خاکی وجود ندارد . این موارد تنها بخشی از دلایل افراد برای مهاجرت به استرالیا به شمار می‌آیند.

استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان به وسعت یک قاره:

استرالیا با طبیعتی دل‌چسب، کیفیت بالای زندگی و تنوع جمعیتی بسیار زیاد، مقصدی خاص برای مهاجرین است. 10 % از تنوع زیستی جهان متعلق به این کشور است و تعداد زیادی از گیاهان و حیوانات بومی آن را در جای دیگری از کره زمین نخواهید دید. با اخذ اقامت استرالیا، اقلیمی زیبا، از جنگل‌های بارانی گرمسیری در شمال تا بیابان‌های قرمز مرکزی، از مناطق برفی جنوب شرقی تا قلمرو قطب جنوب پیش روی شماست. استرالیا مکان‌های دیدنی زیادی دارد که به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. از جمله دیدنی‌های استرالیا می‌توان به ریف دیواری بزرگ، پارک ملی اولورو کاتا تیتا و خانه اپرای سیدنی اشاره کرد.

بومیان استرالیا از جمله بازماندگان تمدنی کهن هستند که در حدود 60000 سال قبل تشکیل شده است. امروزه استرالیا به عنوان یک کشور چند فرهنگی در جهان شناخته می‌شود که از فرهنگ‌های بومی و مهاجر شکل گرفته است. اقتصاد استرالیا به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری و تورم، وجود پیوندهای قوی با اکثر کشورهای قدرتمند جهان و بهره‌مندی از نیروی کار متخصص، در آینده به جایگاه خوبی در دنیا دارد و به همین دلیل مهاجرت به استرالیا، مهاجرتی موفق خواهد بود. حتی اگر نسل اول مهاجرین استرالیا، روزهای سختی را برای رسیدن به رفاه کامل تجربه کنند نسل دوم مهاجرین(فرزندان آن‌ها) زندگی خوبی را پیش رو دارند.

سیاست خارجی و تجاری استرالیا امنیت و رفاه بلند مدت را ترویج می‌دهد. این تلاش‌ها در جهت منافع ملی استرالیا است و باید گفت به سرعت در حال پیشرفت است. در کنار این موضوع دولت‌مردان استرالیا، حمایت از نظم پایدار جهانی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. استرالیا سال‌هاست در تلاش‌های جهانی برای ایجاد صلح و امنیت حضور پررنگی دارد و در ترویج تجارت جهانی و آزادسازی سرمایه‌گذاری، جزو فعال‌ترین کشورهای جهان بوده است که این موضوع، مهاجران را برای اقامت استرالیا مشتاق و مصمم کرده است.

برای مهاجرت همیشه نکات ریزی وجود داره که توجه به اونا خیلی لازمه. در این ویدیو به نکات کوچکی اشاره کردیم.


برای مهاجرت به استرالیا کدام راه را انتخاب کنیم؟

انواع ویزا و راه‌های مهاجرت به کشور استرالیا و همچنین بهترین راه گرفتن اقامت استرالیا به طور کامل در وبسایت پاسارگاد شرح داده شده است.

برای مهاجرت به استرالیا امکان انتخاب هریک از این راه ها را بر اساس شرایط شخصی و توانایی مالی خود دارید اما برای مهاجرت باید مطمئن ترین راه را انتخاب کنید.

با توجه به تجربه عمومی افراد، در مسیر مهاجرت، استخدام وکلای مهاجرتی منطقی ترین کار ممکن است. اطلاعات به روز وکیل مهاجرتی، آشنایی با پیچ و خم های قانونی کشور مقصد و تجربه آنها در مواجه با موارد مشابه راهگشای شما خواهد بود.

البته توصیه می کنیم در زمینه انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا دقت لازم داشته باشید تا با کمترین هزینه و حداقل زمان به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.شما می‌توانید با پر کردن فرم‌ ارزیابی ویزای سرمایه‌گذاری و فرم ارزیابی ویزای متخصصین شرایطتان را برای ما توضیح دهید تا برای مشاوره رایگان با شما تماس بگیریم و روش‌هایی که برای مهاجرت مناسب شما هستند را شرح دهیم.

مهاجرت به استرالیا

ویزای نخبگان استرالیا

مهاجرت نخبگان در استرالیا

ویزای نخبگان استرالیا به متقاضی اجازه چه کاری می‌دهد؟

این ویزا به شما و اعضای خانواده وابسته شما اجازه می‌دهد تا به عنوان اقامت دائم در استرالیا زندگی کنند.

ساکنان دائم استرالیا می‌توانند:

  • به طور دائم در استرالیا زندگی و کار کنند
  • در مدرسه یا دانشگاه‌های استرالیا تحصیل کنند
  • دریافت کارت بیمه رایگان پزشکی مدیکر
  • دسترسی به برخی از تسهیلات تأمین اجتماعی (منوط به دوره انتظار)
  • واجد شرایط دریافت شهروندی استرالیا

پرسش و پاسخ‌های متداول مهاجرت به استرالیا

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. شرایط اقدام برای مهاجرت در هریک از این مسیرها متفاوت است. مشاوره با وکیل مهاجرت و افراد متخصص در این حوزه می‌تواند به شما در انتخاب مسیر مهاجرت و سرعت دریافت ویزا کمک کند. از جمله انواع ویزای مهاجرتی، می‌توان به این موارد اشاره کرد. ویزای تجاری و سرمایه‌گذاری، ویزای مهارت و تخصص کاری، ویزای استارتاپ، ویزای نخبگان و ویزای تحصیلی. زمان انجام این پروسه به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما بطور میانگین این زمان بین 9 تا 18 ماه است.

در صورت اخذ شهروندی استرالیا می‌توانید از مزایایی مانند این موارد بهره‌مند شوید: امکان درخواست پاسپورت استرالیایی و ورود و خروج آزادانه به استرالیا، امکان سکونت در خارج از استرالیا به مدت نامحدود بدون نگرانی برای از دست دادن شهروندی استرالیا، عدم نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه در زمان تحصیل، امکان درخواست کار در بخش‌های دولتی استرالیا، امکان استفاده فرزندان از تسهیلات آموزشی و سلامت.

مهاجرت به استرالیا مزایای فراوانی به همراه دارد. از جمله: صدور اجازه کار در استرالیا، امکان سرمایه‌گذاری در استرالیا، امکان دریافت وام‌های تحصیلی و تحصیل در استرالیا، امکان استفاده از خدمات تامین اجتماعی و بیمه سلامت، امکان استفاده فرزندان از تسهیلات آموزشی و سلامت، امکان گرفتن پاسپورت استرالیا پس از اخذ شهروندی و غیره.

وکیل مهاجرت شخصی است که به وکالت از فرد متقاضی، کارهای مهاجرت او را در این زمینه انجام می‌دهد. علت مهم بودن نقش وکیل مهاجرتی؛ پیچیده بودن روند اخذ ویزا و تغییر مداوم قانون مهاجرتی است. نیما کاظمی، وکیل مقیم استرالیای گروه پاسارگاد، عضو سازمان MARA بوده و امکان مشاهده اطلاعات او در سایت  mara.gov.au  وجود دارد. گروه مهاجرتی پاسارگارد با اطلاع کامل از آخرین قوانین مهاجرتی، در طول مسیر دریافت ویزا همراه شما خواهند بود و به شما در این پروسه سخت کمک خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.