ویزای سرمایه گذاری استرالیا

به این مطلب امتیاز دهید


دلایل محبوبیت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا


ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 188) به چند دلیل در سراسر دنیا، مخصوصا در ایران، طرفداران بسیاری دارد:
1.امکان اقامت چهار الی شش سال از طریق اخذ ویزای 188 استرالیا
2.عدم الزام نمره زبان انگلیسی
3.امکان اخذ ویزای 188 استرالیا صرفا از طریق ارائه سوابق کسب‌و‌کار و سوابق مالی
4.نبود هیچ‌گونه قید و شرطی در ویزای 188 استرالیا (امکان رفت‌و‌آمد به کشور استرالیا بدون محدودیت در زمان اقامت، امکان اشتغال و تحصیل برای دارندگان این نوع ویزا، امکان افتتاح انواع حساب‌های بانکی)
5.بدون نیاز به انتقال سرمایه قبل از اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و همچنین عدم وجود الزام در زمان سرمایه‌گذاری پس از حضور در استرالیا
6.محدوده پایین سرمایه‌گذاری نسبت به دیگر ویزاهای سرمایه‌گذاری مشابه در سایر کشورهامهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا

ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا شامل کسانی خواهد شد که صاحب تجارت و یا دارای توان مالی بالا برای سرمایه‌ گذاری هستند. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای استرالیا، دارای شرایط بهتری نسبت به دیگر کشورهای مهاجر‌پذیر است. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا باید سرمایه‌گذاری و کسب و کار، در خاک استرالیا انجام شود و یا این سرمایه‌گذاری در خرید سهام شرکت‌های ایالتی و مناطق خاص انجام شود که درحال حاضر کمتر از این روش استفاده می‌شود. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور و نهایتا دریافت شهروندی استرالیاست.دلایل محبوبین ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

در اینجا راهکارهای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا را با هم بررسی می‌کنیم و شرایط بهره‌برداری از سرمایه گذاری در استرالیا را مرور می کنیم.

انواع ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

چرا استرالیا برای سرمایه‌گذاری انتخاب درستی است؟ استرالیا چه ویژگی‎هایی دارد که توجه سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب می‎کند؟   رکورد قابل توجه استرالیا در رشد اقتصادی برای بیست و هشتمین سال متوالی،استرالیا را به یک محیط امن و با خطر پایین برای انجام کسب و کار یا شروع یک فعالیت تجاری تبدیل کرده است.   "ويزاي سرمايه‌گذاري استراليا" که يکي از مناسب‌‌ترين روش‌هاي مهاجرت به استراليا است، در سال 2012 توسط دولت معرفي شد. اين روش مسيري ساده براي اخذ اقامت استراليا براي متقاضياني که داراي سرمايه مورد نياز هستند، است. ویزای موقت سرمایه‌گذاری و نوآوری برای افرادی است که یا کسب و کار جدیدی در استرالیا راه‌اندازی می‌کند و یا کسب و کاری را در این کشور مدیریت می‌کنند و یا مدیریت خواهند کرد. برای این نوع ویزا درخواست کننده باید از طریق سیستم Skill Select درخواست خود را اعلام و قبل از دعوت به استرالیا موفق به اخذ اسپانسری در یکی از ایالت‌های استرالیا گردد.  

3نوع درخواست برای این ویزا وجود دارد:

-از طریق نوآوری در کسب و کار:

برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. از دوسال تا 4 سال قبل گردش حساب شرکتتان تا 500 هزار دلار استرالیا رسیده باشد. مالک51 درصد از کسب و کار باشید در صورتی که گردش مالی سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 30 درصد از کسب و کاری باشید، در صورتی که گردش مالی سالیانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 10 درصد از یک شرکت سهامی عام باشید. 800 هزار دلار استرالیا توسط شما و همسرتان به استرالیا انتقال یابد. قصد واقعی برای ایجاد کسب و کار داشته باشید. متقاضياني که قصد دارند فعاليت‌هاي کارآفريني در استراليا انجام دهند، مي‌توانند اقدام به اخذ اين نوع از ويزاي سرمايه‌گذاري در استراليا نمايند. از آنجا که اين فعاليت‌ها نبايد با قوانين استراليا مغايرت داشته باشند، متقاضيان بايد از طرف دولت يا يکي از ايالت‌هاي استراليا تاييد شوند. افراد مي‌توانند با ارائه يک طرح اقتصادي و داشتن سرمايه 200.000 دلاري، فعاليت خود را آغاز نمايند.

- از طریق سرمایه گذاری:

برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار (تقریباً 4 میلیارد تومان) جهت انجام کسب و کار و سرمایه گذاری در یکی از ایالت ها یا مناطق استرالیا را دارند. برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. توان مدیریت بالا در سرمایه گذاری داشته باشید. سه سال و یا بیشتراز سه سال سابقه مدیریتی مستقیم کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. سابقه موفق در کار و سرمایه گذاری داشته باشید. قصد واقعی جهت ادامه کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. قصد واقعی جهت حضور و اقامت در منطقه ای که سرمایه گذاری کرده اید را داشته باشید. این مدت حداقل 2 سال می باشد. مالک 10 درصد سود کار خود در یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه باشید، یا حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه سرمایه‌گذاری کرده باشید. دو سال قبل از اخذ دعوت‌نامه جهت ویزا، مجموع دارایی خالص شخصی، سرمایه‌گذاری کار شما به حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا برسد و قابل انتقال به استرالیا باشد. سرمایه‌گذاری به میزان 1.5 میلیون دلار استرالیا یا بیشتر از آن در یک ایالت در زمان چهار سال از تاریخ اخذ اسپانسری ایالتی.

- سرمایه‌گذاری ویژه:

ویزای سرمایه‌گذاری ویژه برای افرادی است که تمایل به سرمایه‌گذاری به میزان 5 میلیون دلار در سرمایه گذاری‌های عمده استرالیا را به مدت چهار سال داشته باشند و برنامه‌ای جهت انجام کار و یا سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا را دارند. درخواست کننده این ویزا باید متعهد شوید که بعد از رشد سرمایه خود سرمایه‌گذاری خود در استرالیا را ادامه دهد. شما همچنین باید به طور متوسط 160 روز در را در مدت چهار سال ویزای سرمایه‌گذاری ویژه خود در استرالیا زندگی کنید. اين گروه از سرمايه‌گذاري براي آن دسته از افرادي که قصد دارند يک سرمايه‌گذاري مشخص با حداقل 15 ميليون دلار در يکي از ايالت‌هاي استراليا داشته باشند، مناسب است. متقاضيان بايد يک اسپانسر ايالتي يا منطقه‌اي استراليا را داشته و حداقل 65 امتياز بر طبق جدول امتياز‌بندي دريافت کنند. برای مشاهده نحوه امتیازبندی و حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا رو مقاله کلیک کنید.

این ویزا به شما امکان احاطه و مالکیت کسب و کار را در کشور استرالیا به روش نوآوری در کار و سرمایه‌گذاری می‌دهد و این امکان را برای کسب و کار شما در کشور استرالیا (از طریق سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری ویژه) ایجاد می‌کند تا شما به کسب و کار خود ادامه دهید. ویزای دائم شماره 888 بعد از دریافت ویزای شماره 188 اتفاق می‌افتد و بعد از کامل نمودن تمام شرایط ویزای 188 شما می‌توانید ویزای خود را به ویزای 888 تبدیل نمایید.

ویزای دائمی 888 یک نوع ویزای دائمی است و با دارا بودن این ویزا شما همراه خانواده خود این امکان را خواهید داشت تا به صورت نامحدود به کشور استرالیا ورود و خروج داشته باشید علاوه بر آن در کشور استرالیا به کار و تحصیل خود ادامه دهید و از انواع مدیکرها بهره‌مند شوید.

اگر شرایط لازم را برای این ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا دارا باشید به آسانی می‌توانید شهروند کشور استرالیا بشوید و اسپانسر بستگان خود جهت اقامت دائم در کشور استرالیا شوید.

ویزا دائمی از طریق نوآوری در کسب و کار:

شما می‌باید در داخل کشور استرالیا باشید و در یک سال از دو سال گذشته یکی از ویزاهای ذیل را دریافت کرده باشید:

ویزای موقت سرمایه‌گذاری و نوآوری در کسب و کار (زیر گروه 188)

ویزای طبقه ویژه (زیر گروه 444)

ویزای اقامت بلند مدت تجاری (زیر گروه 457)

دارای شرایط مالی مورد نیاز باشید و بتوانید کارگران استرالیایی را استخدام کنید.

شما علاوه بر این باید بتوانید این موضوع را نشان دهید که شما و همسر شما به صورت پیوسته درگیر کار و تجارت بوده‌اید که به این صورت:

تجارت و کاری را در استرالیا انجام داده باشید که حداقل گردش مالی آن به میزان 300 هزار دلار استرالیا و بیشتر از آن باشد.

از یک سال قبل از اقدام به دریافت ویزا مالک 51 درصد از تجارت و مجموعه‌ای در استرالیا باشید و چرخش درآمدی آن سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا مالک 30 درصد از تجارت و مجموعه‌ای باشید که در آن گردش مالی سالانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا دارای 10 درصد از مالکیت یک شرکت سهامی عام باشید.

کسب و کار شما در این کشور دارای شماره تجاری باشد.

فعالیت‌های تجاری خود در دو سال قبل را به مجموعه‌های مالیاتی کشور استرالیا ارائه کرده باشید.

باید اثبات نمایید یکی از شروط زیر را دارا هستید:

داشتن حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار ارزش خالص در بیزینس

حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس ۶۰۰۰۰۰ دلار

در یک سال گذشته حداقل دو نفر از شهروندان استرالیا را به صورت تمام وقت در تجارت و بیزینس خود یا همسر خود استخدام کرده باشید.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به استرالیا با این ویزا مختص مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ و افرادی است که توانایی سرمایه‌گذاری بیشتری دارند. متقاضیان باید متعهد شوند بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک استرالیا، مبلغی معادل 1.5 میلیون دلار استرالیا را به آنجا آورده و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه‌گذاری کنند.


ویزای اقامت دائم سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 132) این ویژگی را دارد که از همان ابتدا و قبل از ورود به استرالیا متقاضی و خانواده او، ویزای اقامت دائم استرالیا را به دست آورده و از مزایای آن برخوردار می‌شوند، ازجمله استفاده از خدمات پزشکی و امکان تحصیل رایگان فرزندان.
در این نوع ویزا، تمام سرمایه‌گذاری توسط فرد متقاضی و با اختیار کامل وی انجام می‌گیرد.

شرایط لازم برای ویزای اقامت دائم سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 132)

  • سن فرد متقاضی کمتر از 55 سال باشد
  • دارایی فرد و یا همسرش در بیزینس باید 400 هزار دلار برای دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزا باشد
  • ارزش دارایی های فرد و یا همسرش بالغ بر 1.5 میلیون دلار باشد که قابل انتقال به استرالیا نیز باشد
  • کسب و کار فرد متقاضی باید حداقل 3 میلیون دلار گردش مالی در یک یا چند بیزنس در دو سال از چهار سال اخیر داشته باشد
  • مالکیت 51 درصد از بیزنسی که کمتر از 400 هزار دلار در سال درآمد داشته است را داشته باشد
  • یا مالکیت 30 درصد از بیزنسی که درآمد بالای 400 هزار دلار در سال درآمد داشته است از آن وی باشد
  • و یا مالکیت 10 درصد شرکتی با سهامی عام را داشته باشد
  • مدارکی مبنی بر مدیریت و فعالیت کارآمد در این بیزینس نیز باید ارائه شود
این ویزا دو حالت دارد: حالت اول اين روش براي تجار موفقي که صاحب کل يا بخشي از مشاغل با گردش مالي حداقل سه ميليون دلار استراليا در سال هستند، بسيار مناسب است. متقاضيان بايد شغل تجاري موفقي داشته باشند و دارايي خالص آنها بايد بالغ بر 1.5 ميليون دلار استراليا باشد. آنها بايد سهم قابل توجهي در تجارت جديد يا تأسيس شده در استراليا را داشته و همچنين نقش فعالي در مديريت تجارت داشته باشند. حالت دوم این مدل مختص افرادی است که ایده‌ی خاصی دارند و می‌توانند از شرکت‌های خاص عضو سازمانAVCAL مبلغ معادل یک میلیون دلار استرالیا سرمایه دریافت کنند تا ایده‌ی خود را گسترش و به نوعی شراکت کنند. با استفاده از اين نوع ويزاي سرمايه‌گذاري در استراليا، مي‌توانيد کسب‌و‌کار جديدي در استراليا راه‌اندازي کرده، و به همراه اعضاي خانواده خود به طور دائم در استراليا اقامت داشته باشيد. دو جريان فوق اقامت دائمي مستقيم را ارائه مي دهند و متقاضيان بايد به سرعت درگير مشاغل مربوطه شوند.

بخش اولبخش دوم


مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

جمع آوری

مرحله اول: جمع آوری مدارک مدیریتی و کاری

اقدام

مرحله دوم: اقدام برای یکی از استانهای استرالیا

دریافت تاییدیه

مرحله سوم: دریافت تاییدیه استانی و جمع آوری

دریافت

مرحله چهارم: دریافت فایل نامبر

مدیکال

مرحله پنجم: دریافت مدیکال و انجام آن

ویزا

مرحله ششم: دریافت ویزا

خدمات

مرحله هفتم: خدمات پس از لندیگ

پایان

اقامتی دلنشین در استرالیا
موارد امتیازآور برای ویزای سرمایه گذاری استرالیاامتیاز

سن

۱۸ تا ۲۴ سال تمام۲۰
۲۵ تا ۳۲ سال تمام۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام۲۰
۴۵ تا ۵۴ سال تمام۱۵
۵۵ سال و بیشتر۰

تسلط به زبان انگلیسی

حداقل نمره ۵ در هر مهارت آزمون IELTS۵
حداقل نمره ۷ در هر مهارت آزمون IELTS۱۰

تحصیلات

 دیپلم یا مدرک تجاری یا لیسانس از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛

یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده

۵
مدرک لیسانس در کسب‌وکار، علوم یا تکنولوژی توسط مؤسسه استرالیا؛

یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده

۱۰

اگر در زمان دعوت برای درخواست ویزای نوآوری در کسب‌وکار:

مدارکی مبنی بر حق ثبت اختراع یا طرح‌های ثبت شده داشته باشید۱۵
مدارکی مبنی بر علائم تجاری ثبت شده۱۰
مدارکی مبنی بر توافق‌نامه سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر)۵
مدارکی مبنی بر تجارت صادرات۱۵
مدارکی مبنی بر علاقه به مالکیت یک کسب‌وکار gazelle۱۰
مدارکی مبنی بر دریافت کمک‌های مالی یا سرمایه گذاری سرمایه۱۰
موارد امتیازآورامتیاز

دارایی‌های مالی

۸۰۰ هزار دلار استرالیا۵
۱.۳ میلیون دلار استرالیا۱۵
۱.۸ میلیون دلار استرالیا۲۵
۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا۳۵

گردش مالی کسب و کار

۵۰۰ هزار دلار استرالیا۵
۱ میلیون دلار استرالیا۱۵
۱.۵ میلیون دلار استرالیا۲۵
۲ میلیون دلار استرالیا۳۵

معرفی‌نامه ایالتی یا دولتی

تاییدیه ویژه از مکان‌های مشخص۱۰
آژانس دولتی یا ایالتی تایید کند که کسب‌وکار شما پیشنهاد منحصربه‌فرد و منافع مهمی را برای کشور یا ایالت یا قلمرو در بر دارد.۱۰

تجربه‌ی کسب‌وکار برای ویزای کارآفرینی

حداقل ۴ سال در ۵ سال اخیر۱۰
حداقل ۷ سال در ۸ سال اخیر۱۵

تجربه‌ی کسب‌وکار برای ویزای سرمایه‌گذاری عادی

حداقل ۴ سال قبل از زمان دعوت برای درخواست ویزای سرمایه کذاری استرالیا۱۰
حداقل ۷ سال قبل از زمان دعوت برای درخواست ویزا۱۵

[ultimate-faqs include_category="investmentimmigrationaustralia"]

این مقالات به شما کمک بیشتری می‌کند

اکتبر 3, 2019
فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استرالیا

فرصت های سرمایه گذاری در استرالیا

5/5 اگر در فکر مهاجرت به استرالیا هستید حتما می‌دانید که یکی از روش‌های اخذ […]
آگوست 21, 2019
اشتباهات رایج سرمایه گذاری در استرالیا

اشتباهات رایج سرمایه گذاری در استرالیا

4.8/5 سرمایه گذاری در استرالیا علاوه بر اینکه یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور […]
جولای 10, 2019
سرمایه گذاری در استرالیا را از کجا شروع کنیم؟

سرمایه گذاری در استرالیا را از کجا شروع کنیم؟

به این مطلب امتیاز دهید سرمایه گذاری در استرالیا برای اخذ اقامت ممکن است هدف […]
جولای 6, 2019
سرمایه گذاری در استرالیا

آیا استرالیا برای سرمایه گذاری انتخاب درستی است؟

به این مطلب امتیاز دهید بدون شک یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به هر […]