مهاجرت به نیوزلند

 

مهاجرت به نیوزلند در سال ۲۰۲۲

نیوزلند در سال‌های متوالی جزو ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت بوده و در حال حاضر این کشور در بسیاری از رتبه‌بندی‌های توسعه و پیشرفت جهانی، دارای رتبه‌ای قابل‌توجه است.

نیوزلند همانند استرالیا کشوری پیشرفته است که هرساله با کمبود نیروی کار متخصص روبه‌رو می‌شود. ازاین‌رو دولت این کشور راه مهاجرت را از طریق وضع قوانین برای افراد فراهم کرده تا بتوانند جذب بازار کار شوند. از شروع سال ۲۰۲۲ تمام کسانی که دارای شرایط سنی کمتر از ۵۵ سال، عدم سوءپیشینه کیفری، تجربه و تخصص کافی و مرتبط با رشته تحصیلی و مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی هستند می‌توانند برای مهاجرت به نیوزلند اقدام کنند.

این موارد از شرایط عمومی و اولیه کسب صلاحیت برای زندگی در نیوزلند و اقدام برای مهاجرت است. در مراحل بعد افراد باید باتوجه‌ به شرایط فردی و اهدافشان یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور را به کمک متخصص انتخاب کنند. از راه‌های رایج مهاجرت به نیوزلند می‌توان به تحصیل در نیوزلند، کار در نیوزلند، سرمایه گذاری در نیوزلند و یا ازدواج با شهروندی نیوزلند اشاره کرد.

درحالی‌که پیش‌بینی می‌شد پس از سال ۲۰۲۱ رشد اقتصادی و پیشرفت بازار کار در نیوزلند کمی کند شود، اما دولت این کشور همچنان انتظار دارد که درخواست برای جذب نیروی کار در سال ۲۰۲۲ دارای رشد 1.8 درصدی باشد. به عبارتی دیگر نیوزلند در آینده نزدیک و از شروع سال ۲۰۲۲ به تقریباً ۴۷ هزار نیروی کار بیشتر نیاز خواهد داشت. این کشور فرصت‌های شغلی بسیاری برای متخصصین و افراد بامهارت در حوزه‌هایی نظیر بهداشت، مهندسی و فناوری اطلاعات دارد. درعین‌حال فرصت‌هایی برای کارگران با مهارت‌های عمومی‌تر به‌خصوص در زمینه‌ی ساخت‌وساز و خدمات تجاری نیز در نیوزلند وجود دارد.

همه چیز در مورد نیوزلند

نخستین ساکنان نیوزلند اقوام پولینزی اقانوس آرام بودند در سال ۱۶۴۹ آبل جانسون تاسمان دریانورد هلندی اولین اروپایی بود که در سواحل نیوزلند وارد شد. کشته‌شدن چند تن از ملوانان کشتی جانسون توسط مائوری‌ها موجب شد که اروپایی‌ها علاقه‌ای به ارتباط دوباره با این جزیره نداشته باشند. یکصد و بیست سال پس از سفر ناخدا جانسون، در سال ۱۷۶۹ جیمز کوک ناخدای بریتانیایی در حین سفرهای دریایی خود نقشه دقیقی از این کشور ترسیم کرد. بسیاری از تجار و ماهی‌گیران به این سرزمین رفته و در ازای فروش کالاهای خود به‌ویژه مصنوعات فلزی و اسلحه مایحتاج ضروری خود مانند آب آشامیدنی، پوست، آثار هنری، مواد غذایی را مبادله می‌کردند.

نیوزیلند کشوری نسبتاً کوهستانی و دارای منشا آتشفشانی است و سرتاسر جزیره جنوبی را رشته کوه‌های آلپ جنوبی که ارتفاع قله‌های آن بالاتر از سه هزار متر است در بر گرفته و آب و هوای آن معتدل مایل به سرد و مرطوب و بارانی است و در حرکت به سمت جنوب کشور هوای آن سرد‌تر نیز می‌شود. بلندترین نقطه نیوزلند قله کوک به ارتفاع ۳۷۶۴ متر است و عمده‌ترین رودخانه آن رودخانه وایکاتو است ۴۲۰ کیلومتری است. دریاچه تاوپو با مساحت ۶۰۵ کیلومتر مربع که در جزیره شمالی قرار دارد، همراه با دریاچه یخچال‌ها و یخرودهای طبیعی و کوه‌های پوشیده از برف و جلگه‌ها و دره‌های سبز و خرم از دل‌انگیزترین مناظر طبیعی این سرزمین به شمار می‌آید. نیوزیلند دارای سیستم دموکراسی پارلمانی دارد. سیاست، تحت کنترل دو حزب کارگر (چپ) و ملی (محافظه کار) بوده است، اگر چه در سال‌های اخیر سیستم جدید انتخابات نسبی عرضه شده که موجب شده است تا به‌دست آوردن اکثریت آرا برای یک حزب منفرد مشکل شود. نیوزیلند عضو کشورهای مشترک‌المنافع است.

یک ژیان با موتور بوگاتی

چرا نیوزلند یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان است؟

برای پاسخ به این سؤال بیایید تنها بخشی از مزایای زندگی در این کشور محبوب را ببینیم. کشور نیوزلند از لحاظ سیستم بهداشت و سلامت جامعه در سطحی بسیار عالی قرار دارد و شهروندان آن می‌توانند از همه‌ی خدمات دولتی بهره ببرند. نرخ بیکاری در آن بسیار ناچیز بوده و بنا بر گزارش‌ها بیش از 80% افراد جامعه که در رده سنی ۲۸ تا ۶۰ سال قرار دارند، مشغول به کار بوده و دارای شغل هستند. اگر فردی در رشته کاری خودش تخصص و مهارت کافی داشته باشد، می‌تواند درآمد بسیار خوبی کسب کند که کاملاً کفاف هزینه‌های زندگی او را می‌دهد.

از نظر آب‌وهوا نیز این کشور شرایط خوبی دارد و هوا به‌ ندرت خیلی سرد یا گرم می‌شود. البته بیشتر روزهای سال هوای نیوزلند آفتابی بوده و کمتر هوای بارانی دارد. شمال این جزیره زمستان‌های گرم‌تری نسبت به جنوب آن دارد. هنگام فصل زمستان در جنوب جزیره می‌توان بارش برف را دید. به‌طورکلی طبیعت بکر و زیبا، محیط‌ زیست پاک، سطح رفاه بالا، امید به زندگی بالا، نرخ بیکاری 3.3 درصد، سیستم آموزشی استاندارد و شرایط خوب مهاجرپذیری کشور نیوزلند سبب شده تا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان باشد.

مزایای مهاجرت به نیوزلند و زندگی در این کشور بی‌شمار بوده و افرادی که با موفقیت مراحل مهاجرت را پشت سر می‌گذارند از چشم‌اندازهای روشن اقتصادی و مقررات حمایتی از کسب‌وکار برخوردار می‌شوند. با داشتن پاسپورت معتبر نیوزلند می‌توان به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کرد.

یکی از دیگر مزایای مهم این کشور موقعیت جغرافیایی آن است. نیوزلند در همسایگی کشور استرالیا واقع شده و به همین خاطر موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی برای افراد مهاجر در هر دو کشور وجود خواهد داشت. ازآنجا که زبان رایج مردم نیوزلند انگلیسی است، نیازی ندارید تا زبان‌های سخت دیگری را یاد بگیرید.

ارتباط با ما

مزایای فراوان این کشور، به همراه رشد بازار کار آن موجب شده تا درخواست مهاجرت به این کشور نسبت به گذشته افزایش پیدا کند. علاوه بر آن به دلیل اعلام سازمان مهاجرت مبنی بر افزایش ظرفیت ویزای مهارتی این کشور، موجب شده تا پروسه مهاجرت به نیوزلند سریع‌تر و مطمئن‌تر پیش برود.

از جمله مزایای زندگی در نیوزلند که موجب شده این کشور به یکی از مقصدهای محبوب مهاجرین تبدیل شود، به این موارد می‌توان اشاره کرد: فرصت‌های کاری بالا برای کارآفرینان، فرصت‌های شغلی بالا، کیفیت بالای سیستم بهداشت و درمان این کشور و طبیعت زیبای آن. در مجله پاسارگارد مقاله‌ای با عنوان مزایای مهاجرت به نیوزلند قرار دارد که شرایط و مزایای مهاجرت به این کشور، در آن به طور کامل بیان شده است.

هزینه زندگی در نیوزلند نسبت به سایر کشورها مانند لندن یا نیویورک بسیار پایین است. اما این هزینه پایین به معنای کیفیت پایین زندگی در نیوزلند نیست. شرایط و ویژگی‌های مناسب این کشور موجب شده تا نیوزلند به یکی از مقصدهای محبوب مهاجرین تبدیل شود.

مهاجرت به یک کشور جدید کاری گران است. البته باید بدانید که این هزینه بستگی به برنامه‌های شما برای نیوزلند و نوع ویزای مورد نیاز شما خواهد داشت. بنابراین هزینه‌های مورد نیاز خود را در بررسی شرایط مهاجرت به نیوزلند لحاظ کنید. این هزینه‌ها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود از جمله: هزینه‌های درخواست ویزا، هزینه‌های دولتی برای ویزای مهارتی، هزینه ترجمه مدارک. در مقاله شرایط مهاجرت به نیوزلند، این هزینه‌ها به طور کامل و با جزئیات بیان شده است.