مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزیلند

یک ژیان با موتور بوگاتی

همه ما در طول عمرمان حداقل یکبار به یک روستا سفر کرده ایم، روستاها علاوه بر داشتن آرامشی زیبا، ویژگی های منحصر بفردی دارند که آنها را از شهرها متمایز می کنند. با توجه به این خصوصیات باید گفت بزرگترین و پیشرفته ترین روستا در کل این کره خاکی نیوزیلند است.

اقتصاد پیشرو، زندگی در آرامش کامل و رفاه اجتماعی بسیار بالا وصف زندگی در نیوزیلند است. زلاندنو یک کشور ثروتمند و صنعتی است که دارای بالاترین شاخص های توسعه انسانی در میان کشورهای جهان است. در حقیقت به خاطر مهاجرت زیاد اروپایی ها به این کشور نیوزلند نیز به یک کشور کاملا اروپایی تبدیل شده است. امید به زندگی در این کشور بسیار بالاست و شما در این کشور با قاطعیت سنین بعد از 80 سالگی را نیز خواهید دید. بیشتر از 99 درصد مردم این کشور دارای سواد می باشند و دولت این کشور سیاست درهای باز را برای همیشه انتخاب نموده است و این یعنی شما هر وقت بخواهید می توانید مهاجرت به نیوزیلند را انتخاب کنید.

همه چیز در مورد نیوزیلند

نخستین ساکنان نیوزیلند اقوام پولینزی اقانوس آرام بودند در سال ۱۶۴۹ آبل جانسون تاسمان دریانورد هلندی اولین اروپایی بود که در سواحل نیوزیلند وارد شد. کشته‌شدن چند تن از ملوانان کشتی جانسون توسط مائوری‌ها موجب شد که اروپایی‌ها علاقه‌ای به ارتباط دوباره با این جزیره نداشته باشند. یکصد و بیست سال پس از سفر ناخدا جانسون، در سال ۱۷۶۹ جیمز کوک ناخدای بریتانیایی در حین سفرهای دریایی خود نقشه دقیقی از این کشور ترسیم کرد. بسیاری از تجار و ماهیگیران به این سرزمین رفته و در ازای فروش کالاهای خود به‌ویژه مصنوعات فلزی و اسلحه مایحتاج ضروری خود مانند آب آشامیدنی، پوست، آثار هنری، مواد غذایی را مبادله می کردند.

نیوزیلند کشوری نسبتاً کوهستانی و دارای منشا آتشفشانی است و سرتاسر جزیره جنوبی را رشته کوه های آلپ جنوبی که ارتفاع قله های آن بالاتر از سه هزار متر است در بر گرفته و آب و هوای آن معتدل مایل به سرد و مرطوب و بارانی است و در حرکت به سمت جنوب کشور هوای آن سرد تر نیز می شود. بلندترین نقطه نیوزیلند قله کوک به ارتفاع ۳۷۶۴ متر است و عمده‌ترین رودخانه آن رودخانه وایکاتو است ۴۲۰ کیلومتری است. دریاچه تاوپو با مساحت ۶۰۵ کیلومتر مربع که در جزیره شمالی قرار دارد، همراه با دریاچه یخچالها و یخرودهای طبیعی و کوههای پوشیده از برف و جلگه‌ها و دره‌های سبز و خرم از دل انگیزترین مناظر طبیعی این سرزمین به شمار می‌آید. نیوزیلند دارای سیستم دموکراسی پارلمانی دارد. سیاست، تحت کنترل دو حزب کارگر (چپ) و ملی (محافظه کار) بوده است، اگر چه در سالهای اخیر سیستم جدید انتخابات نسبی عرضه شده که موجب شده است تا بدست آوردن اکثریت آرا برای یک حزب منفرد مشکل شود. نیوزیلند عضو کشورهای مشترک المنافع است.

ارتباط با ما