ویزای توریستی استرالیا

5/5
ویزای توریستی برای گشت وگذار در استرالیا

ویزای توریستی برای گشت و گذار در استرالیا

استرالیا یکی از زیباترین کشورهای پیشرفته دنیاست. طبیعت زیبای استرالیا برای بسیاری از گردشگران جذاب و دل پذیر است و از دلایل سفر به استرالیا محسوب می شود. دولت استرالیا برای افرادی که قصد بازدید از این کشور را دارند، ویزای توریستی صادر می کند. البته ویزا توریستی استرالیا انواع مختلفی دارد و تنها برای گردشگران صادر نمی شود.

در صورتی که بخواهید برای یک سفر کاری و یا ملاقات با خانواده خود به استرالیا سفر کنید باز هم باید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. تمام متقاضیان سفر به استرالیا به استثنای شهروندان کشورهای نیوزیلند، آمریکا، کانادا، ، ژاپن، مالزی، سنگاپور، کره جنوبی و منطقه هنگ کنگ باید از طریق وبسایت رسمی دولت استرالیا و به صورت آنلاین ویزا دریافت کنند. البته شهروندان کشورهای نام برده نیز باید مجوز الکترونیکی سفر ( ETA) داشته باشند.

در اینجا شرایط اخذ ویزا توریستی استرالیا و مدارک لازم به طور کامل شرح داده شده است.

شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا:

برای گرفتن ویزای توریستی استرالیا، داشتن شرایط اولیه زیر الزامی ست. در صورتی که شرایط زیر را دارا هستید می توانید بر اساس نیاز خود یکی از انواع ویزای توریستی را انتخاب نموده و از دولت استرالیا، بصورت آنلاین درخواست ویزا دهید.

  • متقاضی سفر به استرالیا باید توانایی اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های اقامت خود در استرالیا را داشته باشد. طبق اعلام وب‌ سایت دولت استرالیا، حداقل ماهانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا مورد نیاز است.
  • فرد متقاضی باید توانایی اثبات وابستگی و داشتن روابط خانوادگی قوی برای بازگشت به وطن خود پیش از اتمام تاریخ اعتبار ویزا را داشته باشد، که شامل مواردی نظیر شغل دائمی، مشغول به تحصیل بودن، داشتن تعهد خانوادگی به همسر و فرزندان و… می‌شود.

انواع ویزای توریستی استرالیا:

ویزای توریستی کشور استرالیا، تحت عناوین و با شرایط خاصی صادر می شود و بیشتر به ویزای سابکلاس 600 شهرت دارد. در صورتی که اطلاعات کافی از شرایط انواع ویزا را ندارید می توانید از یک وکیل مهاجرت به استرالیا مشاوره بگیرید تا بهترین راه را برای اخذ ویزا انتخاب کنید. در اینجا انواع ویزا توریستی استرالیا را مشاهده می کنید.

ویزای بیزینسی

3-ویزای توریستی برای بیزینس

چنانچه مایلید برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری و از این قبیل موارد به استرالیا سفر کنید، باید برای ویزای توریستی بیزینسی استرالیا اقدام کنید. البته در صورتی که از یک شرکت و یا برگزار کننده همایش دعوت نامه معتبر داشته باشید، شرایط دریافت این ویزا را خواهید داشت. بنابراین مدت اعتبار این ویزا، به تاریخ درج شده در دعوت نامه بستگی دارد.

ویزای توریستی با دعوتنامه یا با تضمین مالی

2- ویزای توریستی با دعوتنامه یا با تضمین مالی

چنانچه بخواهید از طریق اقوام برای سفر به استرالیا اقدام کنید، باید دعوت نامه داشته باشید. این نوع ویزای توریستی با سرعت بیشتری بررسی و با درصد بالای پذیرفته می شود. برای دریافت این ویزا معمولا شخصی که در استرالیا است و دعوت نامه ارسال می کند باید مکان اقامت مشخص داشته باشد و بین 5000 تا 15000 دلار استرالیا به عنوان امانت نزد دولت استرالیا بگذارد و بعد از اینکه شما به کشور خود بازگشتید مبلغ خود را پس بگیرد.. یک دعوتنامه باید اسم کامل شخص دعوت کننده و تاریخ تولد،آدرس و شماره تلفن، وضعیت اقامت دعوت کننده در استرالیا (اقامت دائم، شهروند، و غیره)، شغل و یا منبع درآمد دعوت کننده، رابطه دعوت کننده با شما (، خواهر، برادر، والدین و غیره)، هدف از سفر به استرالیا (تعطیلات، بازدید تجاری، بازدید خانواده و غیره)، جزئیات در مورد هزینه های مسکن و اقامت شما (اگر در منزل ایشان اقامت می‌کنید) ذکر شود.

دیدار فامیلی

1 – ویزای توریستی عمومی
ویزای توریستی عمومی را معمولا گردشگران یا افرادی که قصد ملاقات با اعضای درجه یک خانواده خود در استرالیا را دارند، انتخاب می کنند. برای این ویزا باید تاریخچه سفر و البته شرایط مالی مساعد داشته باشید. توجه داشته باشید در صورتی که موفق به اخذ ویزای عمومی توریستی شدید اجازه تبدیل ویزا یا اقامت دائم در خاک استرالیا را نخواهند داشت اما در پذیرش برخی ویزاها امتیاز آور ست.

انواع ویزا

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا

برای درخواست ویزای توریستی استرالیا، نیازی به مراجعه به سفارت استرالیا نیست و تنها با پیوست مدارک به درخواست آنلاین ویزای توریستی استرالیا، روند کاری شما در موعد مقرر طی خواهد شد. در اینجا لیست مدارک لازم برای ویزا توریستی آورده شده است:

 • فرم درخواست ویزا
 • ترجمه رسمی شناسنامه،کارت ملی، کارت پایان خدمت و یا معافیت خدمت به همراه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
 • دو قطعه عکس ۳٫۵ × ۵
 • کپی پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از زمان صدور ویزا
 • کپی از صفحات پاسپورت قدیمی در صورت وجود
 • پرداخت هزینه ویزای توریستی استرالیا
 • مدارک رزرو هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

همانطور که گفتیم برای دریافت ویزای توریستی استرالیا نیازی به مراجعه به سفارت استرالیا در ایران و هر جای دیگری ندارید و کافی ست به سایت رسمی این کشور مراجعه کنید و درخواست ویزا دهید. در صورتی که تمایل به سفر خانوادگی به استرالیا را دارید باید برای هر یک از اعضای خانواده به صورت جداگانه حساب کاربری (اکانت) تشکیل دهید و مدارک و اطلاعات هر نفر از اعضا جداگانه برای دریافت ویزای استرالیا باید بر روی سایت سفارت آپلود شود و هزینه ویزا برای هر فرد به صورت جداگانه واریز شود. درخواست ویزا توریستی معمولا بین 17 تا 31 روز کاری از طرف سفارت استرالیا، پاسخ داده می شود. مراحل درخواست به شرح زیر است:

 • ساخت حساب کاربری در سایت اداره مهاجرت
 • وارد کردن اطلاعات شخصی و پاسخ به سوالات شرایط سنجی
 • آپلود کردن مدارک درخواستی
 • پرداخت هزینه بررسی ویزای توریستی(این مبلغ در صورت رد درخواست قابل استرداد نیست.)

در صورت موافقت با درخواست، ویزای توریستی استرالیا، در قالب فایل PDF برای متقاضی ایمیل می‌شود. برای ورود به کشور استرالیا می‌توانید ویزا را پرینت بگیرید و یا در گوشی یا تبلت خود در هنگام ورود به خاک استرالیا، به کادر مربوطه ارائه دهید.

مهم ترین دلایل رد درخواست ویزای توریستی یا ریجکت:

ریجکت ویزای توریستی استرالیا با دلایل مشخصی انجام می گیرد که به طور رسمی به متقاضی شرح داده می شود. از رایج ترین دلایل ریجکت ویزا توریستی استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن سوء پیشینه کیفری
 • تاریخچه سفری غیر قابل قبول
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در استرالیا
 • ارائه اطلاعات غیر واقعی و جعلی

یادآور می شویم که رفع ریجکتی ویزای توریستی استرالیا، امکان پذیر نیست اما می توانید پس از رفع دلایل سفارت استرالیا برای ریجکت، دوباره درخواست ویزا دهید.

مهاجرت

اقامت دائم از طریق ویزای توریستی هرگز

چنانچه تمایل به مهاجرت به استرالیا و اقامت دائم در این کشور را دارید به هیچ وجه از طریق ویزای توریستی اقدام به ورود به خاک استرالیا را نکنید زیرا کشور استرالیا قوانین مختلفی برای برخورد با این قبیل افراد اتخاذ کرده است. توصیه می کنیم اگر برنامه ای برای گرفتن اقامت استرالیا را دارید، از افراد مطلع از قوانین استرالیا و وکلای مهاجرتی مشاوره بگیرد و شانس های پذیرش خود را با موارد اشتباه از دست ندهید. گروه مهاجرتی پاسارگاد مایگریشن همواره در کنار شما خواهد بود.