ویزای سرمایه گذاری استرالیا

5/5

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، بهترین راه مهاجرت به استرالیا

اگرچه معمولاً بهترین راه مهاجرت به استرالیا باتوجه‌به شرایط و اهداف شما تعیین می‌شود؛ دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا یکی از محبوب‌ترین، بهترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا به مخصوص کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی است که به سرمایه‌گذاری پربازده در کشوری با یک اقتصاد پویا را دارند. این کشور برای افراد سرمایه‌گذار و همچنین کارآفرینانی که برای سرمایه‌گذاری به دنبال یک کشوری با اقتصاد قوی، زیرساخت‌های پایدار، موقعیت‌های شغلی فراوان و استانداردهای بالای زندگی هستند، ویزاهای مختلفی را فراهم کرده است. به همین خاطر هرساله افراد زیادی از سرتاسر دنیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا درخواست می‌دهند. هرساله تقریباً صدهزار نفر موفق به مهاجرت به استرالیا می‌شوند. در مهاجرت از طریق از طریق سرمایه‌گذاری به استرالیا، متقاضی و همراهانش بعد از گذراندن مراحلی مشخص، موفق به اخذ اقامت استرالیا می‌شوند که بسته به نوع ویزا، اقامت آن‌ها می‌تواند دائم یا موقت باشد. ناگفته نماند که ویزاهای موقت در روش سرمایه‌گذاری قابلیت تبدیل‌شدن به ویزای دائم را دارند.

ممکن است هدف اصلی برخی افراد برای سرمایه گذاری در استرالیا، اخذ اقامت و شهروندی استرالیا باشد اما در این میان نباید اقتصاد پویا و با ثبات استرالیا را که منجر به سود آوری مستمر می شود، نادیده گرفت. استرالیا در سال های اخیر یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ست و سرمایه گذاران در استرالیا با توجه به نوع کارشان، درآمد خوبی کسب می کنند.

کمیته رسیدگی به سرمایه گذاری های خارجی (FIRB) برای حفاظت از منافع استرالیا در حین به حداکثر رسانی جریان های سرمایه گذاری، خرید سهام و دارایی های استرالیا توسط سرمایه گذران خارجی را مورد بررسی قرار می دهد. خوشبختانه اکثر پیشنهادهای سرمایه گذاری خارجی تایید می شوند و به دنبال آن با سرمایه گذاران خارجی مانند سرمایه گذاران بومی تحت قوانین استرالیا رفتار می شود.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

دلایل محبوبیت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 188) به چند دلیل در سراسر دنیا، مخصوصا در ایران، طرفداران بسیاری دارد:

 1. امکان اقامت چهار الی شش سال از طریق اخذ ویزای 188 استرالیا
 2. عدم الزام نمره زبان انگلیسی
 3. امکان اخذ ویزای 188 استرالیا صرفا از طریق ارائه سوابق کسب‌و‌کار و سوابق مالی
 4. نبود هیچ‌گونه قید و شرطی در ویزای 188 استرالیا (امکان رفت‌و‌آمد به کشور استرالیا بدون محدودیت در زمان اقامت، امکان اشتغال و تحصیل برای دارندگان این نوع ویزا، امکان افتتاح انواع حساب‌های بانکی)
 5. بدون نیاز به انتقال سرمایه قبل از اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و همچنین عدم وجود الزام در زمان سرمایه‌گذاری پس از حضور در استرالیا
 6. محدوده پایین سرمایه‌گذاری نسبت به دیگر ویزاهای سرمایه‌گذاری مشابه در سایر کشورها
ویزای سرمایه گذاری استرالیا
مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا چه مدارکی نیاز است؟

از بین مدارک و شرایطی که برای ویزاهای سرمایه‌گذاری و یا کارآفرینی استرالیا نیاز است می‎توان به سه فاکتور بسیار مهم اشاره کرد. اولین فاکتور و مهم‌ترین مدرک داشتن یک بیزینس شخصی و فعال برای متقاضی اصلی پرونده است که در دو سال اخیر فعال بوده باشد. یا اینکه ۳۰ درصد سهام یک شرکت به نام متقاضی اصلی باشد. مدرک مهم بعدی، میزان گردش مالی بیزینس و کسب‌وکار متقاضی اصلی است. این گردش مالی در دو سال از چهار سال گذشته بررسی شده و باید حداقل حدود ۲.۵ میلیاد تومان باشد. فاکتور سوم میزان دارایی هست که متقاضی  باید حداقل سرمایه شخصی معادل حدودا ۳.۵ میلیارد تومان  داشته باشد.مدارک دیگر نیز شامل مدارک هویتی شما، همسر و فرزندانتان است که شامل تکمیل چند فرم می‌شود. چند مورد از مدارک مهم دیگر و نیز ویژگی‌های اساسی این مدارک باتوجه‌به شرایط شما تغییر می‌کند که بهتر است قبل از ارائه به اداره مهاجرت حتماً توسط یک فرد متخصص و باتجربه بررسی شوند.

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

چرا استرالیا را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری انتخاب کنم؟

گسترش بازار کار استرالیا، همیشه یکی از اهداف کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بوده است. یکی از روش‌های پیشرو برای دستیابی به این هدف، انتقال سرمایه و شروع یک کسب‌وکار در این محیط جدید محسوب می‌شود. کشور استرالیا دارای منطقه‌ای پهناور، منابع غنی طبیعی و جمعیتی رو به افزایش است که بستری مناسب برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار و گسترش بازار به شمار می‌آید. در ادامه‌ی این مطلب به دلایلی می‌پردازیم که نشان می‌دهد استرالیا بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری، به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران ایرانی است.

منابع غنی و موقعیت جغرافیایی عالی: کشور استرالیا با داشتن یک موقعیت جغرافیایی عالی در میان مسیر تجارت جهانی قرار گرفته است. این کشور پهناور با وجود بندرها و مسیرهای هوایی و دریایی زیادش، منطقه‌ای ایده‌آل برای صادرات و واردات دارد.

وسعت زیاد و جمعیت کم: این کشور با جمعیت تقریباً ۲۵ میلیون‌نفری و وسعتی حدود ۷.۵ میلیون کیلومترمربع، مکانی بکر برای سرمایه‌گذاران و تحقق ایده‌های نوآورانه تجاری است.

وجود شرکت‌های بین‌المللی در استرالیا: امروزه بیش از ۲ میلیون کسب‌وکار پویا در استرالیا وجود داشته که مالکیت نزدیک به 50% آن‌ها در اختیار مهاجران و افراد خارجی است. این موضوع توجه خاص سرمایه‌گذاران از سرتاسر جهان به این کشور را نشان می‌دهد.

اقتصاد توسعه‌یافته و پایدار: استرالیا اقتصادی فعال، زیرساخت‌های پایدار و فرصت‌های شغلی فراوان دارد. این کشور همچنین با وجود استانداردهای بالای زندگی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی جهان محسوب می‌شود.

سیستم آموزشی و درمانی فوق‌العاده: دردسترس‌بودن خدمات درمانی با استانداردهای کیفی بالا برای همگان و نیز سیستم آموزشی پیشرفته از بهترین مزایای استرالیا بوده که این منطقه را مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری ساخته است.

3 نوع درخواست برای این ویزا وجود دارد:

 • از طریق نوآوری در کسب و کار:

برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. از دوسال تا 4 سال قبل گردش حساب شرکتتان تا 500 هزار دلار استرالیا رسیده باشد. مالک51 درصد از کسب و کار باشید در صورتی که گردش مالی سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 30 درصد از کسب و کاری باشید، در صورتی که گردش مالی سالیانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 10 درصد از یک شرکت سهامی عام باشید. 800 هزار دلار استرالیا توسط شما و همسرتان به استرالیا انتقال یابد. قصد واقعی برای ایجاد کسب و کار داشته باشید. متقاضياني که قصد دارند فعاليت‌هاي کارآفريني در استراليا انجام دهند، مي‌توانند اقدام به اخذ اين نوع از ويزاي سرمايه‌گذاري در استراليا نمايند. از آنجا که اين فعاليت‌ها نبايد با قوانين استراليا مغايرت داشته باشند، متقاضيان بايد از طرف دولت يا يکي از ايالت‌هاي استراليا تاييد شوند. افراد مي‌توانند با ارائه يک طرح اقتصادي و داشتن سرمايه 200.000 دلاري، فعاليت خود را آغاز نمايند.

 • از طریق سرمایه گذاری:

برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار (تقریباً 4 میلیارد تومان) جهت انجام کسب و کار و سرمایه گذاری در یکی از ایالت ها یا مناطق استرالیا را دارند. برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. توان مدیریت بالا در سرمایه گذاری داشته باشید. سه سال و یا بیشتراز سه سال سابقه مدیریتی مستقیم کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. سابقه موفق در کار و سرمایه گذاری داشته باشید. قصد واقعی جهت ادامه کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. قصد واقعی جهت حضور و اقامت در منطقه ای که سرمایه گذاری کرده اید را داشته باشید. این مدت حداقل 2 سال می باشد. مالک 10 درصد سود کار خود در یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه باشید، یا حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه سرمایه‌گذاری کرده باشید. دو سال قبل از اخذ دعوت‌نامه جهت ویزا، مجموع دارایی خالص شخصی، سرمایه‌گذاری کار شما به حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا برسد و قابل انتقال به استرالیا باشد. سرمایه‌گذاری به میزان 1.5 میلیون دلار استرالیا یا بیشتر از آن در یک ایالت در زمان چهار سال از تاریخ اخذ اسپانسری ایالتی.

 • سرمایه‌گذاری ویژه:

ویزای سرمایه‌گذاری ویژه برای افرادی است که تمایل به سرمایه‌گذاری به میزان 5 میلیون دلار در سرمایه گذاری‌های عمده استرالیا را به مدت چهار سال داشته باشند و برنامه‌ای جهت انجام کار و یا سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا را دارند. درخواست کننده این ویزا باید متعهد شوید که بعد از رشد سرمایه خود سرمایه‌گذاری خود در استرالیا را ادامه دهد. شما همچنین باید به طور متوسط 160 روز در را در مدت چهار سال ویزای سرمایه‌گذاری ویژه خود در استرالیا زندگی کنید. اين گروه از سرمايه‌گذاري براي آن دسته از افرادي که قصد دارند يک سرمايه‌گذاري مشخص با حداقل 15 ميليون دلار در يکي از ايالت‌هاي استراليا داشته باشند، مناسب است. متقاضيان بايد يک اسپانسر ايالتي يا منطقه‌اي استراليا را داشته و حداقل 65 امتياز بر طبق جدول امتياز‌بندي دريافت کنند. برای مشاهده نحوه امتیازبندی و حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا رو مقاله کلیک کنید.

این ویزا به شما امکان احاطه و مالکیت کسب و کار را در کشور استرالیا به روش نوآوری در کار و سرمایه‌گذاری می‌دهد و این امکان را برای کسب و کار شما در کشور استرالیا (از طریق سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری ویژه) ایجاد می‌کند تا شما به کسب و کار خود ادامه دهید. ویزای دائم شماره 888 بعد از دریافت ویزای شماره 188 اتفاق می‌افتد و بعد از کامل نمودن تمام شرایط ویزای 188 شما می‌توانید ویزای خود را به ویزای 888 تبدیل نمایید.

ویزای دائمی 888 یک نوع ویزای دائمی است و با دارا بودن این ویزا شما همراه خانواده خود این امکان را خواهید داشت تا به صورت نامحدود به کشور استرالیا ورود و خروج داشته باشید علاوه بر آن در کشور استرالیا به کار و تحصیل خود ادامه دهید و از انواع مدیکرها بهره‌مند شوید.

اگر شرایط لازم را برای این ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا دارا باشید به آسانی می‌توانید شهروند کشور استرالیا بشوید و اسپانسر بستگان خود جهت اقامت دائم در کشور استرالیا شوید.

ویزا دائمی از طریق نوآوری در کسب و کار:

شما می‌باید در داخل کشور استرالیا باشید و در یک سال از دو سال گذشته یکی از ویزاهای ذیل را دریافت کرده باشید:

ویزای موقت سرمایه‌گذاری و نوآوری در کسب و کار (زیر گروه 188)

ویزای طبقه ویژه (زیر گروه 444)

ویزای اقامت بلند مدت تجاری (زیر گروه 457)

دارای شرایط مالی مورد نیاز باشید و بتوانید کارگران استرالیایی را استخدام کنید.

شما علاوه بر این باید بتوانید این موضوع را نشان دهید که شما و همسر شما به صورت پیوسته درگیر کار و تجارت بوده‌اید که به این صورت:

تجارت و کاری را در استرالیا انجام داده باشید که حداقل گردش مالی آن به میزان 300 هزار دلار استرالیا و بیشتر از آن باشد.

از یک سال قبل از اقدام به دریافت ویزا مالک 51 درصد از تجارت و مجموعه‌ای در استرالیا باشید و چرخش درآمدی آن سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا مالک 30 درصد از تجارت و مجموعه‌ای باشید که در آن گردش مالی سالانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا دارای 10 درصد از مالکیت یک شرکت سهامی عام باشید.

کسب و کار شما در این کشور دارای شماره تجاری باشد.

فعالیت‌های تجاری خود در دو سال قبل را به مجموعه‌های مالیاتی کشور استرالیا ارائه کرده باشید.

باید اثبات نمایید یکی از شروط زیر را دارا هستید:

داشتن حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار ارزش خالص در بیزینس

حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس ۶۰۰۰۰۰ دلار

در یک سال گذشته حداقل دو نفر از شهروندان استرالیا را به صورت تمام وقت در تجارت و بیزینس خود یا همسر خود استخدام کرده باشید.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به استرالیا با این ویزا مختص مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ و افرادی است که توانایی سرمایه‌گذاری بیشتری دارند. متقاضیان باید متعهد شوند بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک استرالیا، مبلغی معادل 1.5 میلیون دلار استرالیا را به آنجا آورده و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه‌گذاری کنند.

ویزای اقامت دائم سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 132) این ویژگی را دارد که از همان ابتدا و قبل از ورود به استرالیا متقاضی و خانواده او، ویزای اقامت دائم استرالیا را به دست آورده و از مزایای آن برخوردار می‌شوند، ازجمله استفاده از خدمات پزشکی و امکان تحصیل رایگان فرزندان.

در این نوع ویزا، تمام سرمایه‌گذاری توسط فرد متقاضی و با اختیار کامل وی انجام می‌گیرد.

شرایط لازم برای ویزای اقامت دائم سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 132)

 • سن فرد متقاضی کمتر از 55 سال باشد
 • دارایی فرد و یا همسرش در بیزینس باید 400 هزار دلار برای دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزا باشد
 • ارزش دارایی های فرد و یا همسرش بالغ بر 1.5 میلیون دلار باشد که قابل انتقال به استرالیا نیز باشد
 • کسب و کار فرد متقاضی باید حداقل 3 میلیون دلار گردش مالی در یک یا چند بیزنس در دو سال از چهار سال اخیر داشته باشد
 • مالکیت 51 درصد از بیزنسی که کمتر از 400 هزار دلار در سال درآمد داشته است را داشته باشد
 • یا مالکیت 30 درصد از بیزنسی که درآمد بالای 400 هزار دلار در سال درآمد داشته است از آن وی باشد
 • و یا مالکیت 10 درصد شرکتی با سهامی عام را داشته باشد
 • مدارکی مبنی بر مدیریت و فعالیت کارآمد در این بیزینس نیز باید ارائه شود

این ویزا دو حالت دارد: حالت اول اين روش براي تجار موفقي که صاحب کل يا بخشي از مشاغل با گردش مالي حداقل سه ميليون دلار استراليا در سال هستند، بسيار مناسب است. متقاضيان بايد شغل تجاري موفقي داشته باشند و دارايي خالص آنها بايد بالغ بر 1.5 ميليون دلار استراليا باشد. آنها بايد سهم قابل توجهي در تجارت جديد يا تأسيس شده در استراليا را داشته و همچنين نقش فعالي در مديريت تجارت داشته باشند. حالت دوم این مدل مختص افرادی است که ایده‌ی خاصی دارند و می‌توانند از شرکت‌های خاص عضو سازمانAVCAL مبلغ معادل یک میلیون دلار استرالیا سرمایه دریافت کنند تا ایده‌ی خود را گسترش و به نوعی شراکت کنند. با استفاده از اين نوع ويزاي سرمايه‌گذاري در استراليا، مي‌توانيد کسب‌و‌کار جديدي در استراليا راه‌اندازي کرده، و به همراه اعضاي خانواده خود به طور دائم در استراليا اقامت داشته باشيد. دو جريان فوق اقامت دائمي مستقيم را ارائه مي دهند و متقاضيان بايد به سرعت درگير مشاغل مربوطه شوند.

ویزای موقت برای سرمایه گذاری زیر گروه 188

چرا استرالیا را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری انتخاب کنم؟

گسترش بازار کار استرالیا، همیشه یکی از اهداف کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بوده است. یکی از روش‌های پیشرو برای دستیابی به این هدف، انتقال سرمایه و شروع یک کسب‌وکار در این محیط جدید محسوب می‌شود. کشور استرالیا دارای منطقه‌ای پهناور، منابع غنی طبیعی و جمعیتی رو به افزایش است که بستری مناسب برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار و گسترش بازار به شمار می‌آید. در ادامه‌ی این مطلب به دلایلی می‌پردازیم که نشان می‌دهد استرالیا بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری، به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران ایرانی است.

منابع غنی و موقعیت جغرافیایی عالی: کشور استرالیا با داشتن یک موقعیت جغرافیایی عالی در میان مسیر تجارت جهانی قرار گرفته است. این کشور پهناور با وجود بندرها و مسیرهای هوایی و دریایی زیادش، منطقه‌ای ایده‌آل برای صادرات و واردات دارد.

وسعت زیاد و جمعیت کم: این کشور با جمعیت تقریباً ۲۵ میلیون‌نفری و وسعتی حدود ۷.۵ میلیون کیلومترمربع، مکانی بکر برای سرمایه‌گذاران و تحقق ایده‌های نوآورانه تجاری است.

وجود شرکت‌های بین‌المللی در استرالیا: امروزه بیش از ۲ میلیون کسب‌وکار پویا در استرالیا وجود داشته که مالکیت نزدیک به 50% آن‌ها در اختیار مهاجران و افراد خارجی است. این موضوع توجه خاص سرمایه‌گذاران از سرتاسر جهان به این کشور را نشان می‌دهد.

اقتصاد توسعه‌یافته و پایدار: استرالیا اقتصادی فعال، زیرساخت‌های پایدار و فرصت‌های شغلی فراوان دارد. این کشور همچنین با وجود استانداردهای بالای زندگی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی جهان محسوب می‌شود.

سیستم آموزشی و درمانی فوق‌العاده: دردسترس‌بودن خدمات درمانی با استانداردهای کیفی بالا برای همگان و نیز سیستم آموزشی پیشرفته از بهترین مزایای استرالیا بوده که این منطقه را مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری ساخته است.

3 نوع درخواست برای این ویزا وجود دارد:

 • از طریق نوآوری در کسب و کار:

برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. از دوسال تا 4 سال قبل گردش حساب شرکتتان تا 500 هزار دلار استرالیا رسیده باشد. مالک51 درصد از کسب و کار باشید در صورتی که گردش مالی سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 30 درصد از کسب و کاری باشید، در صورتی که گردش مالی سالیانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 10 درصد از یک شرکت سهامی عام باشید. 800 هزار دلار استرالیا توسط شما و همسرتان به استرالیا انتقال یابد. قصد واقعی برای ایجاد کسب و کار داشته باشید. متقاضياني که قصد دارند فعاليت‌هاي کارآفريني در استراليا انجام دهند، مي‌توانند اقدام به اخذ اين نوع از ويزاي سرمايه‌گذاري در استراليا نمايند. از آنجا که اين فعاليت‌ها نبايد با قوانين استراليا مغايرت داشته باشند، متقاضيان بايد از طرف دولت يا يکي از ايالت‌هاي استراليا تاييد شوند. افراد مي‌توانند با ارائه يک طرح اقتصادي و داشتن سرمايه 200.000 دلاري، فعاليت خود را آغاز نمايند.

 • از طریق سرمایه گذاری:

برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار (تقریباً 4 میلیارد تومان) جهت انجام کسب و کار و سرمایه گذاری در یکی از ایالت ها یا مناطق استرالیا را دارند. برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. توان مدیریت بالا در سرمایه گذاری داشته باشید. سه سال و یا بیشتراز سه سال سابقه مدیریتی مستقیم کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. سابقه موفق در کار و سرمایه گذاری داشته باشید. قصد واقعی جهت ادامه کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. قصد واقعی جهت حضور و اقامت در منطقه ای که سرمایه گذاری کرده اید را داشته باشید. این مدت حداقل 2 سال می باشد. مالک 10 درصد سود کار خود در یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه باشید، یا حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه سرمایه‌گذاری کرده باشید. دو سال قبل از اخذ دعوت‌نامه جهت ویزا، مجموع دارایی خالص شخصی، سرمایه‌گذاری کار شما به حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا برسد و قابل انتقال به استرالیا باشد. سرمایه‌گذاری به میزان 1.5 میلیون دلار استرالیا یا بیشتر از آن در یک ایالت در زمان چهار سال از تاریخ اخذ اسپانسری ایالتی.

 • سرمایه‌گذاری ویژه:

ویزای سرمایه‌گذاری ویژه برای افرادی است که تمایل به سرمایه‌گذاری به میزان 5 میلیون دلار در سرمایه گذاری‌های عمده استرالیا را به مدت چهار سال داشته باشند و برنامه‌ای جهت انجام کار و یا سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا را دارند. درخواست کننده این ویزا باید متعهد شوید که بعد از رشد سرمایه خود سرمایه‌گذاری خود در استرالیا را ادامه دهد. شما همچنین باید به طور متوسط 160 روز در را در مدت چهار سال ویزای سرمایه‌گذاری ویژه خود در استرالیا زندگی کنید. اين گروه از سرمايه‌گذاري براي آن دسته از افرادي که قصد دارند يک سرمايه‌گذاري مشخص با حداقل 15 ميليون دلار در يکي از ايالت‌هاي استراليا داشته باشند، مناسب است. متقاضيان بايد يک اسپانسر ايالتي يا منطقه‌اي استراليا را داشته و حداقل 65 امتياز بر طبق جدول امتياز‌بندي دريافت کنند. برای مشاهده نحوه امتیازبندی و حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا رو مقاله کلیک کنید.

ویزای دائم سرمایه گذاری زیر گروه 888

این ویزا به شما امکان احاطه و مالکیت کسب و کار را در کشور استرالیا به روش نوآوری در کار و سرمایه‌گذاری می‌دهد و این امکان را برای کسب و کار شما در کشور استرالیا (از طریق سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری ویژه) ایجاد می‌کند تا شما به کسب و کار خود ادامه دهید. ویزای دائم شماره 888 بعد از دریافت ویزای شماره 188 اتفاق می‌افتد و بعد از کامل نمودن تمام شرایط ویزای 188 شما می‌توانید ویزای خود را به ویزای 888 تبدیل نمایید.

ویزای دائمی 888 یک نوع ویزای دائمی است و با دارا بودن این ویزا شما همراه خانواده خود این امکان را خواهید داشت تا به صورت نامحدود به کشور استرالیا ورود و خروج داشته باشید علاوه بر آن در کشور استرالیا به کار و تحصیل خود ادامه دهید و از انواع مدیکرها بهره‌مند شوید.

اگر شرایط لازم را برای این ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا دارا باشید به آسانی می‌توانید شهروند کشور استرالیا بشوید و اسپانسر بستگان خود جهت اقامت دائم در کشور استرالیا شوید.

ویزا دائمی از طریق نوآوری در کسب و کار:

شما می‌باید در داخل کشور استرالیا باشید و در یک سال از دو سال گذشته یکی از ویزاهای ذیل را دریافت کرده باشید:

ویزای موقت سرمایه‌گذاری و نوآوری در کسب و کار (زیر گروه 188)

ویزای طبقه ویژه (زیر گروه 444)

ویزای اقامت بلند مدت تجاری (زیر گروه 457)

دارای شرایط مالی مورد نیاز باشید و بتوانید کارگران استرالیایی را استخدام کنید.

شما علاوه بر این باید بتوانید این موضوع را نشان دهید که شما و همسر شما به صورت پیوسته درگیر کار و تجارت بوده‌اید که به این صورت:

تجارت و کاری را در استرالیا انجام داده باشید که حداقل گردش مالی آن به میزان 300 هزار دلار استرالیا و بیشتر از آن باشد.

از یک سال قبل از اقدام به دریافت ویزا مالک 51 درصد از تجارت و مجموعه‌ای در استرالیا باشید و چرخش درآمدی آن سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا مالک 30 درصد از تجارت و مجموعه‌ای باشید که در آن گردش مالی سالانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا دارای 10 درصد از مالکیت یک شرکت سهامی عام باشید.

کسب و کار شما در این کشور دارای شماره تجاری باشد.

فعالیت‌های تجاری خود در دو سال قبل را به مجموعه‌های مالیاتی کشور استرالیا ارائه کرده باشید.

باید اثبات نمایید یکی از شروط زیر را دارا هستید:

داشتن حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار ارزش خالص در بیزینس

حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس ۶۰۰۰۰۰ دلار

در یک سال گذشته حداقل دو نفر از شهروندان استرالیا را به صورت تمام وقت در تجارت و بیزینس خود یا همسر خود استخدام کرده باشید.

ویزای اقامت دائم سرمایه گذاری زیرگروه 132

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به استرالیا با این ویزا مختص مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ و افرادی است که توانایی سرمایه‌گذاری بیشتری دارند. متقاضیان باید متعهد شوند بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک استرالیا، مبلغی معادل 1.5 میلیون دلار استرالیا را به آنجا آورده و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه‌گذاری کنند.

ویزای اقامت دائم سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 132) این ویژگی را دارد که از همان ابتدا و قبل از ورود به استرالیا متقاضی و خانواده او، ویزای اقامت دائم استرالیا را به دست آورده و از مزایای آن برخوردار می‌شوند، ازجمله استفاده از خدمات پزشکی و امکان تحصیل رایگان فرزندان.

در این نوع ویزا، تمام سرمایه‌گذاری توسط فرد متقاضی و با اختیار کامل وی انجام می‌گیرد.

شرایط لازم برای ویزای اقامت دائم سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 132)

 • سن فرد متقاضی کمتر از 55 سال باشد
 • دارایی فرد و یا همسرش در بیزینس باید 400 هزار دلار برای دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزا باشد
 • ارزش دارایی های فرد و یا همسرش بالغ بر 1.5 میلیون دلار باشد که قابل انتقال به استرالیا نیز باشد
 • کسب و کار فرد متقاضی باید حداقل 3 میلیون دلار گردش مالی در یک یا چند بیزنس در دو سال از چهار سال اخیر داشته باشد
 • مالکیت 51 درصد از بیزنسی که کمتر از 400 هزار دلار در سال درآمد داشته است را داشته باشد
 • یا مالکیت 30 درصد از بیزنسی که درآمد بالای 400 هزار دلار در سال درآمد داشته است از آن وی باشد
 • و یا مالکیت 10 درصد شرکتی با سهامی عام را داشته باشد
 • مدارکی مبنی بر مدیریت و فعالیت کارآمد در این بیزینس نیز باید ارائه شود

این ویزا دو حالت دارد: حالت اول اين روش براي تجار موفقي که صاحب کل يا بخشي از مشاغل با گردش مالي حداقل سه ميليون دلار استراليا در سال هستند، بسيار مناسب است. متقاضيان بايد شغل تجاري موفقي داشته باشند و دارايي خالص آنها بايد بالغ بر 1.5 ميليون دلار استراليا باشد. آنها بايد سهم قابل توجهي در تجارت جديد يا تأسيس شده در استراليا را داشته و همچنين نقش فعالي در مديريت تجارت داشته باشند. حالت دوم این مدل مختص افرادی است که ایده‌ی خاصی دارند و می‌توانند از شرکت‌های خاص عضو سازمانAVCAL مبلغ معادل یک میلیون دلار استرالیا سرمایه دریافت کنند تا ایده‌ی خود را گسترش و به نوعی شراکت کنند. با استفاده از اين نوع ويزاي سرمايه‌گذاري در استراليا، مي‌توانيد کسب‌و‌کار جديدي در استراليا راه‌اندازي کرده، و به همراه اعضاي خانواده خود به طور دائم در استراليا اقامت داشته باشيد. دو جريان فوق اقامت دائمي مستقيم را ارائه مي دهند و متقاضيان بايد به سرعت درگير مشاغل مربوطه شوند.

پادکست های سرمایه گذاری در استرالیا

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش چهارم

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش چهارم

نکاتی در مورد بیزینس های زنجیره ای

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش سوم

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش دوم

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش دوم

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش اول

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش اول

موارد امتیازآور برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا امتیاز

سن

۱۸ تا ۲۴ سال تمام ۲۰
۲۵ تا ۳۲ سال تمام ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۲۰
۴۵ تا ۵۴ سال تمام ۱۵
۵۵ سال و بیشتر ۰

تسلط به زبان انگلیسی

حداقل نمره ۵ در هر مهارت آزمون IELTS ۵
حداقل نمره ۷ در هر مهارت آزمون IELTS ۱۰

تحصیلات

 دیپلم یا مدرک لیسانس توسط مؤسسه استرالیا؛

یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده

۵
مدرک لیسانس در کسب‌وکار، علوم یا تکنولوژی توسط مؤسسه استرالیا؛

یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده

۱۰

اگر در زمان دعوت برای درخواست ویزای نوآوری در کسب‌وکار:

مدارکی مبنی بر حق ثبت اختراع یا طرح‌های ثبت شده داشته باشید ۱۵
مدارکی مبنی بر علائم تجاری ثبت شده ۱۰
مدارکی مبنی بر توافق‌نامه سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر) ۵
مدارکی مبنی بر تجارت صادرات ۱۵
مدارکی مبنی بر علاقه به مالکیت یک کسب‌وکار gazelle ۱۰
مدارکی مبنی بر دریافت کمک‌های مالی یا سرمایه گذاری سرمایه ۱۰
موارد امتیازآور امتیاز

دارایی‌های مالی

۱.۲۵ میلیون دلار استرالیا ۵
۱.۷۵ میلیون دلار استرالیا ۱۵
۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲.۷۵ میلیون دلار استرالیا ۳۵

گردش مالی کسب و کار

۷۵۰ هزار دلار استرالیا ۵
۱.۲۵ میلیون دلار استرالیا ۱۵
۱.۷۵ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا ۳۵

تجربه‌ی کسب‌وکار برای ویزای کارآفرینی

حداقل ۴ سال در ۵ سال اخیر ۱۰
حداقل ۷ سال در ۸ سال اخیر ۱۵

تجربه‌ی کسب‌وکار برای ویزای سرمایه‌گذاری عادی

حداقل ۴ سال قبل از زمان دعوت برای درخواست ویزای سرمایه کذاری استرالیا ۱۰
حداقل ۷ سال قبل از زمان دعوت برای درخواست ویزا ۱۵

مقالات اخیر وب سایت

ژوئن 14, 2022
راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در سال ۲۰۲۲ کدام است؟

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در سال ۲۰۲۲ کدام است؟

به این مطلب امتیاز دهید در موقعیتی که تعداد زیادی از کشورهای توسعه‌یافته در دنیا […]
ژوئن 8, 2022
رؤیای سرمایه گذاری در کانادا یا استرالیا را به واقعیت تبدیل کنید!

رؤیای سرمایه گذاری در کانادا یا استرالیا را به واقعیت تبدیل کنید!

به این مطلب امتیاز دهید اگر از افرادی که قصد مهاجرت دارند در مورد مقصد […]
ژوئن 2, 2022
اولین شغل شما

اولین شغل شما

5/5 متن زیر، فصل 9 کتاب “راهنمایی جامع بازار کاریابی” بوده که توسط “نیما کاظمی”، […]
ژوئن 2, 2022
چگونه یک مصاحبه موفق داشته باشیم؟

چگونه یک مصاحبه موفق داشته باشیم؟

به این مطلب امتیاز دهید محتوای این متن، فصل 8 کتاب راهنمای جامع کاریابی در […]
ژوئن 2, 2022
چگونه رزومه خود را در لینکدین بنویسیم؟

چگونه رزومه خود را در لینکدین بنویسیم؟

5/5 محتوای پیش روی شما مربوط به فصل 7 “کتاب راهنمای جامع کاریابی در استرالیا” […]
ژوئن 1, 2022
چگونه یک کاورلتر چشمگیر بنویسیم؟

چگونه یک کاورلتر چشمگیر بنویسیم؟

به این مطلب امتیاز دهید متن پیش روی شما مربوط به فصل ششم کتاب “راهنمای […]
ژوئن 1, 2022
چگونه یک رزومه برنده بنویسیم؟

چگونه یک رزومه برنده بنویسیم؟

به این مطلب امتیاز دهید متن پیش روی شما، فصل پنجم کتاب “راهنمای جامع کاریابی […]
می 28, 2022
فرآیند شکار یک شغل

فرآیند شکار یک شغل

به این مطلب امتیاز دهید متنی که در ادامه خواهید خواند، مربوط به فصل چهارم […]