ویزای سرمایه گذاری استرالیا

4.9/5

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، بهترین راه مهاجرت به استرالیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اگرچه معمولاً بهترین راه مهاجرت به استرالیا باتوجه‌ به شرایط و اهداف شما تعیین می‌شود؛ اما دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا یکی از محبوب‌ترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا مخصوص کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی است که به سرمایه‌گذاری پربازده در کشوری با یک اقتصاد پویا نیاز دارند.

این کشور برای افراد سرمایه‌گذار و همچنین کارآفرینانی که برای سرمایه‌گذاری به دنبال یک کشوری با اقتصاد قوی، زیرساخت‌های پایدار، موقعیت‌های شغلی فراوان و استانداردهای بالای زندگی هستند، ویزاهای مختلفی را فراهم کرده است. به همین خاطر هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا درخواست می‌دهند.

هر سال تقریباً ده‌ها هزار نفر موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری برای مهاجرت به استرالیا می‌شوند. در مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به استرالیا، متقاضی و همراهانش بعد از گذراندن مراحلی مشخص، موفق به اخذ اقامت استرالیا می‌شوند که بسته به نوع ویزا، اقامت آن‌ها می‌تواند دائم یا موقت باشد. ناگفته نماند که ویزاهای موقت در روش سرمایه‌گذاری قابلیت تبدیل‌شدن به ویزای دائم را دارند.

ممکن است هدف اصلی برخی افراد برای سرمایه گذاری در استرالیا، اخذ اقامت و شهروندی استرالیا باشد؛ اما در این میان نباید اقتصاد پویا و با ثبات استرالیا را که منجر به سودآوری مستمر سرمایه می‌شود را نادیده گرفت. استرالیا در سال‌های اخیر یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری است و سرمایه گذاران در استرالیا با توجه به نوع کارشان، درآمد خوبی کسب می‌کنند.

با مطالعه این مطلب از گروه مهاجرتی پاسارگاد متوجه خواهید شد که آیا سرمایه شما برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا مناسب است؟ روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا کدامند؟ علاوه‌بر این‌ها با مسیرهای دریافت ویزای دائمی استرالیا از طریق سرمایه گذاری آشنا خواهید شد.

اولین قدم برای تصمیم به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، دانستن این است که آیا شما شرایط کافی را دارید یا خیر؟ اگر از حوصله شما خارج است که یک مقاله طولانی را مطالعه کنید به سادگی می‌توانید با پر کردن فرم ارزیابی ویزای سرمایه گذاری متوجه شوید ان ویزا برای شما مناسب است یا خیر. ما به شما اطمینان می‌دهیم که مشاوران ما به صورت کاملا تخصصی و موردی شرایط شما بررسی کرده و بهترین روش مهاجرت و مناسب‌ترین ایالت برای شما را ارائه می‌دهند.

دلایل محبوبیت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

دلایل محبوبیت ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا (زیرگروه 188) به چند دلیل در سراسر دنیا، مخصوصا در ایران، طرفداران بسیاری دارد:

 1. امکان اقامت پنج الی هفت سال از طریق اخذ ویزای 188 استرالیا
 2. عدم الزام نمره زبان انگلیسی
 3. امکان اخذ ویزای 188 استرالیا صرفا از طریق ارائه سوابق کسب‌و‌کار و سوابق مالی
 4. نبود هیچ‌گونه قید و شرطی در ویزای 188 استرالیا (امکان رفت‌و‌آمد به کشور استرالیا بدون محدودیت در زمان اقامت، امکان اشتغال و تحصیل برای دارندگان این نوع ویزا، امکان افتتاح انواع حساب‌های بانکی)
 5. بدون نیاز به انتقال سرمایه قبل از اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و همچنین عدم وجود الزام در زمان سرمایه‌گذاری پس از حضور در استرالیا
 6. محدوده پایین سرمایه‌گذاری نسبت به دیگر ویزاهای سرمایه‌گذاری مشابه در سایر کشورها
 7. سرمایه گذاری مطمئن از طریق اوراق قرضه دولتی
 8. امکان همراه آوردن افراد تحت تکفل (همسر و فرزندان)

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا چه مدارکی نیاز است؟

مدارک مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

از بین مدارک و شرایطی که برای ویزاهای سرمایه‌گذاری و یا ویزای کارآفرینی نیاز است می‌توان به سه فاکتور بسیار مهم اشاره کرد. اولین فاکتور و مهم‌ترین مدرک داشتن یک بیزینس شخصی و فعال برای متقاضی اصلی پرونده است که در دو سال اخیر فعال بوده باشد. یا اینکه ۳۰ درصد سهام یک شرکت به نام متقاضی اصلی باشد. مدرک مهم بعدی، میزان گردش مالی بیزینس و کسب‌وکار متقاضی اصلی است. این گردش مالی در دو سال از چهار سال گذشته بررسی شده و باید حداقل حدود ۲.۵ میلیاد تومان باشد. فاکتور سوم میزان دارایی هست که متقاضی باید حداقل سرمایه شخصی معادل حدودا ۳.۵ میلیارد تومان داشته باشد. مدارک دیگر نیز شامل مدارک هویتی شما، همسر و فرزندانتان است که شامل تکمیل چند فرم می‌شود. چند مورد از مدارک مهم دیگر و نیز ویژگی‌های اساسی این مدارک باتوجه‌به شرایط شما تغییر می‌کند که بهتر است قبل از ارائه به اداره مهاجرت حتماً توسط یک فرد متخصص و باتجربه بررسی شوند.

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

چرا استرالیا را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری انتخاب کنم؟

گسترش بازار کار استرالیا، همیشه یکی از اهداف کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بوده است. یکی از روش‌های پیشرو برای دستیابی به این هدف، انتقال سرمایه و شروع یک کسب‌وکار در این محیط جدید محسوب می‌شود. کشور استرالیا دارای منطقه‌ای پهناور، منابع غنی طبیعی و جمعیتی رو به افزایش است که بستری مناسب برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار و گسترش بازار به شمار می‌آید. در ادامه‌ی این مطلب به دلایلی می‌پردازیم که نشان می‌دهد استرالیا بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری، به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران ایرانی است.

منابع غنی و موقعیت جغرافیایی عالی: کشور استرالیا با داشتن یک موقعیت جغرافیایی عالی در میان مسیر تجارت جهانی قرار گرفته است. این کشور پهناور با وجود بندرها و مسیرهای هوایی و دریایی زیادش، منطقه‌ای ایده‌آل برای صادرات و واردات دارد.

وسعت زیاد و جمعیت کم: این کشور با جمعیت تقریباً ۲۵ میلیون‌نفری و وسعتی حدود ۷.۵ میلیون کیلومترمربع، مکانی بکر برای سرمایه‌گذاران و تحقق ایده‌های نوآورانه تجاری است.

وجود شرکت‌های بین‌المللی در استرالیا: امروزه بیش از ۲ میلیون کسب‌وکار پویا در استرالیا وجود داشته که مالکیت نزدیک به 50% آن‌ها در اختیار مهاجران و افراد خارجی است. این موضوع توجه خاص سرمایه‌گذاران از سرتاسر جهان به این کشور را نشان می‌دهد.

اقتصاد توسعه‌یافته و پایدار: استرالیا اقتصادی فعال، زیرساخت‌های پایدار و فرصت‌های شغلی فراوان دارد. این کشور همچنین با وجود استانداردهای بالای زندگی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی جهان محسوب می‌شود.

سیستم آموزشی و درمانی فوق‌العاده: دردسترس‌بودن خدمات درمانی با استانداردهای کیفی بالا برای همگان و نیز سیستم آموزشی پیشرفته از بهترین مزایای استرالیا بوده که این منطقه را مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری ساخته است.

3 نوع درخواست برای این ویزا وجود دارد:

 • از طریق نوآوری در کسب و کار:

برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. از دوسال تا 4 سال قبل گردش حساب شرکتتان تا 500 هزار دلار استرالیا رسیده باشد. مالک51 درصد از کسب و کار باشید در صورتی که گردش مالی سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 30 درصد از کسب و کاری باشید، در صورتی که گردش مالی سالیانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 10 درصد از یک شرکت سهامی عام باشید. 800 هزار دلار استرالیا توسط شما و همسرتان به استرالیا انتقال یابد. قصد واقعی برای ایجاد کسب و کار داشته باشید. متقاضياني که قصد دارند فعاليت‌هاي کارآفريني در استراليا انجام دهند، مي‌توانند اقدام به اخذ اين نوع از ويزاي سرمايه‌گذاري در استراليا نمايند. از آنجا که اين فعاليت‌ها نبايد با قوانين استراليا مغايرت داشته باشند، متقاضيان بايد از طرف دولت يا يکي از ايالت‌هاي استراليا تاييد شوند. افراد مي‌توانند با ارائه يک طرح اقتصادي و داشتن سرمايه 200.000 دلاري، فعاليت خود را آغاز نمايند.

 • از طریق سرمایه گذاری:

برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار (تقریباً 4 میلیارد تومان) جهت انجام کسب و کار و سرمایه گذاری در یکی از ایالت ها یا مناطق استرالیا را دارند. برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. توان مدیریت بالا در سرمایه گذاری داشته باشید. سه سال و یا بیشتراز سه سال سابقه مدیریتی مستقیم کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. سابقه موفق در کار و سرمایه گذاری داشته باشید. قصد واقعی جهت ادامه کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. قصد واقعی جهت حضور و اقامت در منطقه ای که سرمایه گذاری کرده اید را داشته باشید. این مدت حداقل 2 سال می باشد. مالک 10 درصد سود کار خود در یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه باشید، یا حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه سرمایه‌گذاری کرده باشید. دو سال قبل از اخذ دعوت‌نامه جهت ویزا، مجموع دارایی خالص شخصی، سرمایه‌گذاری کار شما به حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا برسد و قابل انتقال به استرالیا باشد. سرمایه‌گذاری به میزان 1.5 میلیون دلار استرالیا یا بیشتر از آن در یک ایالت در زمان چهار سال از تاریخ اخذ اسپانسری ایالتی.

 • سرمایه‌گذاری ویژه:

ویزای سرمایه‌گذاری ویژه برای افرادی است که تمایل به سرمایه‌گذاری به میزان 5 میلیون دلار در سرمایه گذاری‌های عمده استرالیا را به مدت چهار سال داشته باشند و برنامه‌ای جهت انجام کار و یا سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا را دارند. درخواست کننده این ویزا باید متعهد شوید که بعد از رشد سرمایه خود سرمایه‌گذاری خود در استرالیا را ادامه دهد. شما همچنین باید به طور متوسط 160 روز در را در مدت چهار سال ویزای سرمایه‌گذاری ویژه خود در استرالیا زندگی کنید. اين گروه از سرمايه‌گذاري براي آن دسته از افرادي که قصد دارند يک سرمايه‌گذاري مشخص با حداقل 15 ميليون دلار در يکي از ايالت‌هاي استراليا داشته باشند، مناسب است. متقاضيان بايد يک اسپانسر ايالتي يا منطقه‌اي استراليا را داشته و حداقل 65 امتياز بر طبق جدول امتياز‌بندي دريافت کنند. برای مشاهده نحوه امتیازبندی و حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا رو مقاله کلیک کنید.

این ویزا به شما امکان احاطه و مالکیت کسب و کار را در کشور استرالیا به روش نوآوری در کار و سرمایه‌گذاری می‌دهد و این امکان را برای کسب و کار شما در کشور استرالیا (از طریق سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری ویژه) ایجاد می‌کند تا شما به کسب و کار خود ادامه دهید. ویزای دائم شماره 888 بعد از دریافت ویزای شماره 188 اتفاق می‌افتد و بعد از کامل نمودن تمام شرایط ویزای 188 شما می‌توانید ویزای خود را به ویزای 888 تبدیل نمایید.

ویزای دائمی 888 یک نوع ویزای دائمی است و با دارا بودن این ویزا شما همراه خانواده خود این امکان را خواهید داشت تا به صورت نامحدود به کشور استرالیا ورود و خروج داشته باشید علاوه بر آن در کشور استرالیا به کار و تحصیل خود ادامه دهید و از انواع مدیکرها بهره‌مند شوید.

اگر شرایط لازم را برای این ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا دارا باشید به آسانی می‌توانید شهروند کشور استرالیا بشوید و اسپانسر بستگان خود جهت اقامت دائم در کشور استرالیا شوید.

ویزا دائمی از طریق نوآوری در کسب و کار:

شما می‌باید در داخل کشور استرالیا باشید و در یک سال از دو سال گذشته یکی از ویزاهای ذیل را دریافت کرده باشید:

ویزای موقت سرمایه‌گذاری و نوآوری در کسب و کار (زیر گروه 188)

ویزای طبقه ویژه (زیر گروه 444)

ویزای اقامت بلند مدت تجاری (زیر گروه 457)

دارای شرایط مالی مورد نیاز باشید و بتوانید کارگران استرالیایی را استخدام کنید.

شما علاوه بر این باید بتوانید این موضوع را نشان دهید که شما و همسر شما به صورت پیوسته درگیر کار و تجارت بوده‌اید که به این صورت:

تجارت و کاری را در استرالیا انجام داده باشید که حداقل گردش مالی آن به میزان 300 هزار دلار استرالیا و بیشتر از آن باشد.

از یک سال قبل از اقدام به دریافت ویزا مالک 51 درصد از تجارت و مجموعه‌ای در استرالیا باشید و چرخش درآمدی آن سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا مالک 30 درصد از تجارت و مجموعه‌ای باشید که در آن گردش مالی سالانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا دارای 10 درصد از مالکیت یک شرکت سهامی عام باشید.

کسب و کار شما در این کشور دارای شماره تجاری باشد.

فعالیت‌های تجاری خود در دو سال قبل را به مجموعه‌های مالیاتی کشور استرالیا ارائه کرده باشید.

باید اثبات نمایید یکی از شروط زیر را دارا هستید:

داشتن حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار ارزش خالص در بیزینس

حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس ۶۰۰۰۰۰ دلار

در یک سال گذشته حداقل دو نفر از شهروندان استرالیا را به صورت تمام وقت در تجارت و بیزینس خود یا همسر خود استخدام کرده باشید.

ویزای موقت برای سرمایه گذاری زیر گروه 188

چرا استرالیا را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری انتخاب کنم؟

گسترش بازار کار استرالیا، همیشه یکی از اهداف کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بوده است. یکی از روش‌های پیشرو برای دستیابی به این هدف، انتقال سرمایه و شروع یک کسب‌وکار در این محیط جدید محسوب می‌شود. کشور استرالیا دارای منطقه‌ای پهناور، منابع غنی طبیعی و جمعیتی رو به افزایش است که بستری مناسب برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار و گسترش بازار به شمار می‌آید. در ادامه‌ی این مطلب به دلایلی می‌پردازیم که نشان می‌دهد استرالیا بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری، به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران ایرانی است.

منابع غنی و موقعیت جغرافیایی عالی: کشور استرالیا با داشتن یک موقعیت جغرافیایی عالی در میان مسیر تجارت جهانی قرار گرفته است. این کشور پهناور با وجود بندرها و مسیرهای هوایی و دریایی زیادش، منطقه‌ای ایده‌آل برای صادرات و واردات دارد.

وسعت زیاد و جمعیت کم: این کشور با جمعیت تقریباً ۲۵ میلیون‌نفری و وسعتی حدود ۷.۵ میلیون کیلومترمربع، مکانی بکر برای سرمایه‌گذاران و تحقق ایده‌های نوآورانه تجاری است.

وجود شرکت‌های بین‌المللی در استرالیا: امروزه بیش از ۲ میلیون کسب‌وکار پویا در استرالیا وجود داشته که مالکیت نزدیک به 50% آن‌ها در اختیار مهاجران و افراد خارجی است. این موضوع توجه خاص سرمایه‌گذاران از سرتاسر جهان به این کشور را نشان می‌دهد.

اقتصاد توسعه‌یافته و پایدار: استرالیا اقتصادی فعال، زیرساخت‌های پایدار و فرصت‌های شغلی فراوان دارد. این کشور همچنین با وجود استانداردهای بالای زندگی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی جهان محسوب می‌شود.

سیستم آموزشی و درمانی فوق‌العاده: دردسترس‌بودن خدمات درمانی با استانداردهای کیفی بالا برای همگان و نیز سیستم آموزشی پیشرفته از بهترین مزایای استرالیا بوده که این منطقه را مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری ساخته است.

3 نوع درخواست برای این ویزا وجود دارد:

 • از طریق نوآوری در کسب و کار:

برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. از دوسال تا 4 سال قبل گردش حساب شرکتتان تا 500 هزار دلار استرالیا رسیده باشد. مالک51 درصد از کسب و کار باشید در صورتی که گردش مالی سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 30 درصد از کسب و کاری باشید، در صورتی که گردش مالی سالیانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد. مالک 10 درصد از یک شرکت سهامی عام باشید. 800 هزار دلار استرالیا توسط شما و همسرتان به استرالیا انتقال یابد. قصد واقعی برای ایجاد کسب و کار داشته باشید. متقاضياني که قصد دارند فعاليت‌هاي کارآفريني در استراليا انجام دهند، مي‌توانند اقدام به اخذ اين نوع از ويزاي سرمايه‌گذاري در استراليا نمايند. از آنجا که اين فعاليت‌ها نبايد با قوانين استراليا مغايرت داشته باشند، متقاضيان بايد از طرف دولت يا يکي از ايالت‌هاي استراليا تاييد شوند. افراد مي‌توانند با ارائه يک طرح اقتصادي و داشتن سرمايه 200.000 دلاري، فعاليت خود را آغاز نمايند.

 • از طریق سرمایه گذاری:

برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار (تقریباً 4 میلیارد تومان) جهت انجام کسب و کار و سرمایه گذاری در یکی از ایالت ها یا مناطق استرالیا را دارند. برای این کار شما باید زیر 55 سال داشته باشید. ( البته استثناء هم وجود دارد.) 65 امتیاز داشته باشید. توان مدیریت بالا در سرمایه گذاری داشته باشید. سه سال و یا بیشتراز سه سال سابقه مدیریتی مستقیم کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. سابقه موفق در کار و سرمایه گذاری داشته باشید. قصد واقعی جهت ادامه کار و سرمایه گذاری را داشته باشید. قصد واقعی جهت حضور و اقامت در منطقه ای که سرمایه گذاری کرده اید را داشته باشید. این مدت حداقل 2 سال می باشد. مالک 10 درصد سود کار خود در یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه باشید، یا حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا یک سال از پنج سال مالی قبل از دریافت دعوت‌نامه سرمایه‌گذاری کرده باشید. دو سال قبل از اخذ دعوت‌نامه جهت ویزا، مجموع دارایی خالص شخصی، سرمایه‌گذاری کار شما به حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا برسد و قابل انتقال به استرالیا باشد. سرمایه‌گذاری به میزان 1.5 میلیون دلار استرالیا یا بیشتر از آن در یک ایالت در زمان چهار سال از تاریخ اخذ اسپانسری ایالتی.

 • سرمایه‌گذاری ویژه:

ویزای سرمایه‌گذاری ویژه برای افرادی است که تمایل به سرمایه‌گذاری به میزان 5 میلیون دلار در سرمایه گذاری‌های عمده استرالیا را به مدت چهار سال داشته باشند و برنامه‌ای جهت انجام کار و یا سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا را دارند. درخواست کننده این ویزا باید متعهد شوید که بعد از رشد سرمایه خود سرمایه‌گذاری خود در استرالیا را ادامه دهد. شما همچنین باید به طور متوسط 160 روز در را در مدت چهار سال ویزای سرمایه‌گذاری ویژه خود در استرالیا زندگی کنید. اين گروه از سرمايه‌گذاري براي آن دسته از افرادي که قصد دارند يک سرمايه‌گذاري مشخص با حداقل 15 ميليون دلار در يکي از ايالت‌هاي استراليا داشته باشند، مناسب است. متقاضيان بايد يک اسپانسر ايالتي يا منطقه‌اي استراليا را داشته و حداقل 65 امتياز بر طبق جدول امتياز‌بندي دريافت کنند. برای مشاهده نحوه امتیازبندی و حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا رو مقاله کلیک کنید.

ویزای دائم سرمایه گذاری زیر گروه 888

این ویزا به شما امکان احاطه و مالکیت کسب و کار را در کشور استرالیا به روش نوآوری در کار و سرمایه‌گذاری می‌دهد و این امکان را برای کسب و کار شما در کشور استرالیا (از طریق سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری ویژه) ایجاد می‌کند تا شما به کسب و کار خود ادامه دهید. ویزای دائم شماره 888 بعد از دریافت ویزای شماره 188 اتفاق می‌افتد و بعد از کامل نمودن تمام شرایط ویزای 188 شما می‌توانید ویزای خود را به ویزای 888 تبدیل نمایید.

ویزای دائمی 888 یک نوع ویزای دائمی است و با دارا بودن این ویزا شما همراه خانواده خود این امکان را خواهید داشت تا به صورت نامحدود به کشور استرالیا ورود و خروج داشته باشید علاوه بر آن در کشور استرالیا به کار و تحصیل خود ادامه دهید و از انواع مدیکرها بهره‌مند شوید.

اگر شرایط لازم را برای این ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا دارا باشید به آسانی می‌توانید شهروند کشور استرالیا بشوید و اسپانسر بستگان خود جهت اقامت دائم در کشور استرالیا شوید.

ویزا دائمی از طریق نوآوری در کسب و کار:

شما می‌باید در داخل کشور استرالیا باشید و در یک سال از دو سال گذشته یکی از ویزاهای ذیل را دریافت کرده باشید:

ویزای موقت سرمایه‌گذاری و نوآوری در کسب و کار (زیر گروه 188)

ویزای طبقه ویژه (زیر گروه 444)

ویزای اقامت بلند مدت تجاری (زیر گروه 457)

دارای شرایط مالی مورد نیاز باشید و بتوانید کارگران استرالیایی را استخدام کنید.

شما علاوه بر این باید بتوانید این موضوع را نشان دهید که شما و همسر شما به صورت پیوسته درگیر کار و تجارت بوده‌اید که به این صورت:

تجارت و کاری را در استرالیا انجام داده باشید که حداقل گردش مالی آن به میزان 300 هزار دلار استرالیا و بیشتر از آن باشد.

از یک سال قبل از اقدام به دریافت ویزا مالک 51 درصد از تجارت و مجموعه‌ای در استرالیا باشید و چرخش درآمدی آن سالانه کمتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا مالک 30 درصد از تجارت و مجموعه‌ای باشید که در آن گردش مالی سالانه بیشتر از 400 هزار دلار استرالیا باشد، یا دارای 10 درصد از مالکیت یک شرکت سهامی عام باشید.

کسب و کار شما در این کشور دارای شماره تجاری باشد.

فعالیت‌های تجاری خود در دو سال قبل را به مجموعه‌های مالیاتی کشور استرالیا ارائه کرده باشید.

باید اثبات نمایید یکی از شروط زیر را دارا هستید:

داشتن حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار ارزش خالص در بیزینس

حداقل ارزش دارایی شخصی و بیزینس ۶۰۰۰۰۰ دلار

در یک سال گذشته حداقل دو نفر از شهروندان استرالیا را به صورت تمام وقت در تجارت و بیزینس خود یا همسر خود استخدام کرده باشید.

پادکست های سرمایه گذاری در استرالیا

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش چهارم

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش چهارم

نکاتی در مورد بیزینس های زنجیره ای

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش سوم

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش دوم

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش دوم

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش اول

راهنمای قدم به قدم راه‌ اندازی بیزینس در استرالیا؛ بخش اول

توزیع سرمایه گذاری در انواع صندوق‌های سرمایه گذاری استرالیا

توزیع سرمایه گذاری
 • 20% سرمایه که حدود 500.000 دلار استرالیا است را به صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر اختصاص دهید.
 • 30% سرمایه که حدود 750.000 دلار استرالیا است را به شرکت‌های کوچک یا نو تازه تاسیس اختصاص دهید.
 • 50% سرمایه که حدود 1.250.000 دلار استرالیا است را به صندوق‌های سرمایه گذاری متوازن اختصاص دهید.

زمان دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا

مدت زمان دریافت ویزای سرمایه گذاری 2 سال است که حدود 1 ماه برای جمع آوری مدارک زمان لازم است. بعد از آن حدود 1 ماه جهت اقدام برای دعوت نامه زمان لازم است. بعد از دریافت دعوت نامه 2 سال زمان می‌برد تا ویزا از طرف اداره مهاجرت برای شما صادر گردد. البته این زمان با توجه به امتیاز شما ممکن است کمتر یا بیشتر هم بشود.

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا چه مدارکی نیاز است؟

از بین مدارک و شرایطی که برای ویزاهای سرمایه‌گذاری و یا کارآفرینی استرالیا نیاز است می‎توان به سه فاکتور بسیار مهم اشاره کرد. اولین فاکتور و مهم‌ترین مدرک داشتن یک بیزینس شخصی و فعال برای متقاضی اصلی پرونده است که در دو سال اخیر فعال بوده باشد. یا اینکه ۳۰ درصد سهام یک شرکت به نام متقاضی اصلی باشد.

مدرک مهم بعدی، میزان گردش مالی بیزینس و کسب‌وکار متقاضی اصلی است. این گردش مالی در دو سال از چهار سال گذشته بررسی شده و باید حداقل حدود ۲.۵ میلیارد تومان باشد. فاکتور سوم میزان دارایی هست که متقاضی باید حداقل سرمایه شخصی معادل ۳.۵ میلیارد تومان داشته باشد.

مدارک دیگر نیز شامل مدارک هویتی شما، همسر و فرزندانتان است که شامل تکمیل چند فرم می‌شود. چند مورد از مدارک مهم دیگر و نیز ویژگی‌های اساسی این مدارک باتوجه‌به شرایط شما تغییر می‌کند که بهتر است قبل از ارائه به اداره مهاجرت حتماً توسط یک فرد متخصص و باتجربه بررسی شوند.

جدول امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

جدول امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

یکی از نکات مهم زمانی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا توجه به کسب امتیاز مورد نیاز از سیستم امتیازبندی استرالیا است. اگر پارمترها و نحوه کسب امتیازها را بدانید؛ می‌توانید بر اساس آن شانس خود را برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا مخصوصا ویزای 188 افزایش دهید. از آنجایی که مدرک زبان برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا یا ویزای سرمایه گذاری استرالیا الزامی نیست؛ اما به عنوان یک کارآفرین موفق در استرالیا باید روی سطح زبان خود کار کنید. شما برای مسیر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استرالیا به حداقل دریافت 65 امتیاز نیاز دارید. که در ادامه هر یک از پارامترهای مهم برای دریافت حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت به استرالیا را در جدول‌های جداگانه آورده‌ایم.

امتیاز جهت سن و سال

به متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا بر اساس گروه سنی در زمان درخواست ویزا امتیاز داده می‌شود. و بالاترین امتیاز به گروه سنی 25 تا 32 اعطا می‌گردد و افراد بالای 54 سال هیچ امتیازی دریافت نمی‌کنند. در ادامه جدول امتیاز بندی سن را مشاهده خواهید کرد:

سن امتیاز
18 تا 24 25
25 تا 32 30
33 تا 39 25
40 تا 44 20
45 تا 54 15
55 سال و بیشتر 0

امتیاز جهت مدارک تحصیلی و مدارک بیزینسی

این امتیاز فقط به آخرین مدرک تحصیلی یا بالاترین مدرک تحصیلی متقاضی داده می‌شود. مثلا اگر متقاضی هم لیسانس داشت باشد و هم دکترا فقط برای فوق لیسانس امتیاز دریافت می‌کند. برای کسب امتیاز شرایط باید به شغل معرفی شده متقاضی مربوط باشد و باید قابل قابل قیاس با مدارک معتبر استرالیایی باشد. در ادامه جدول امتیاز بندی استرالیا بر اساس میزان تحصیلات را مشاهده می‌کنید:

میزان تحصیلات  امتیاز
لیسانس و فوق لیسانس 10
دیپلم و فوق دیپلم 5

 

اگر در زمان دعوت برای درخواست ویزای نوآوری در کسب و کار مدارکی که در جدول زیر آورده شده است را داشته باشید امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد در ادامه جدول مدارک بیزینسی آورده شده است:

مدارک بیزینسی امتیاز
مدارکی مبنی بر حق ثبت اختراع یا طرح‌های ثبت شده داشته باشید 15
مدارکی مبنی بر علائم تجاری ثبت شده 10
مدارکی مبنی بر توافق‌نامه سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر) 5
مدارکی مبنی بر تجارت صادرات 15
مدارکی مبنی بر علاقه به مالکیت یک کسب‌وکار gazelle 10
مدارکی مبنی بر دریافت کمک‌های مالی یا سرمایه گذاری سرمایه 10

امتیاز جهت مهارت زبان انگلیسی

بیشتر متقاضیان برای انواع ویزاهای استرالیا باید در آزمون آیلتس IELTS شرکت کنند. جدول امتیازبندی دانش زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا آورده شده است:

نمره آیلتس امتیاز
حداقل نمره ۵ در هر مهارت آزمون IELTS 5
حداقل نمره ۷ در هر مهارت آزمون IELTS 10

 

امتیاز جهت دارایی‌های مالی

کشور استرالیا بر اساس گردش مالی و دارایی‌های شما در کشور مبدا امتیازهای زیادی را اعطا می‌کند. در ادامه جدول کسب امتیاز براساس گردش مالی کسب و کار آورده شده است:

گردش مالی کسب و کار امتیاز
۷۵۰ هزار دلار استرالیا 5
۱.۲۵ میلیون دلار استرالیا 15
۱.۷۵ میلیون دلار استرالیا 25
۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا 35

جدول امتیاز براساس دارایی‌های مالی

دارایی‌های مالی امتیاز
۱.۲۵ میلیون دلار استرالیا 5
۱.۷۵ میلیون دلار استرالیا 15
۱.۷۵ میلیون دلار استرالیا 25
۲.۷۵ میلیون دلار استرالیا 35

امتیاز جهت مدیریت بیزینس

به هر متقاضی جهت مدیریت یک یا چند بیزینس در داخل یا خارج از کشور استرالیا امتیاز داده می‌شود. در ادامه جدول امتیاز برای سابقه مدیریتی آورده شده است:

سابقه کاری امتیاز
بین 4 تا 5 سال 10
بین 7 تا 8 سال 15

استرالیا یک انتخاب مناسب برای سرمایه گذاری

استرالیا انتخاب مناسب برای سرمایه گذاری

استرالیا برای سرمایه گذاری مانند بهشت است. این کشور رتبه چهاردهم را در بین قطب‌های اقتصادی جهان دارد. از سوی 3 سازمان برتر جهانی رتبه AAA را دریافت کرده است. پیش بینی می‌شود در 5 سال آینده تولید ناخالصی داخلی آن به متوسط سالیانه 2.7 درصد برسد.

با توجه به این که برای تمامی رقبای خارجی امکان تقریبا هر نوع کسب و کاری را در کشور خود فراهم کرده است و از قوانین قدرتمند و فرآیندهای شفاف کسب کار استفاده می‌کند، همچنان یک مقصد پویا و جذاب برای سرمایه‌گذاری است.

سیاست بازار آزاد استرالیا همچنین باعث تسهیل شرایط توسعه شرایط کارآفرینی پویا شده است. توصیه می‌شود برای بدست آوردن اطلاعات دقیق‌تر به مقاله آیا استرالیا برای سرمایه گذاری انتخاب درستی است؟ مراجعه کنید.

کدام کشورها بیشتر در استرالیا سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی در استرالیا توسط آمریکا، انگلیس، بلژیک، سنگاپور،‌ لوکزامبورگ، هلند، چین و سوئیس انجام شده است. این کشورها روی هم رفته ۷۰٪ از حجم سرمایه‌گذاری خارجی را تشکیل می‌دهند. بیشتر این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های استخراج معادن، تولید، املاک و ساخت و ساز، خرید و فروش کالاها، عمران و ارتباطات صورت گرفته است برای دانستن فرصت‌های سرمایه گذاری بیشتر در استرالیا می‌توانید به مقاله فرصت‌های سرمایه گذاری در استرالیا مراجعه کنید.

اشتباهات رایج سرمایه گذاری در کشور استرالیا

اشتباهات رایج سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استرالیا علاوه‌بر اینکه یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است، می‌تواند درآمد قابل توجهی برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد. با وجود آن که اقتصاد استرالیا بسیار با ثبات و رو به رشد است، باید برای سرمایه گذاری در این کشور دقت لازم را بخرج داد و از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه کمک گرفت. معمولا اشخاصی که همه قوانین و جوانب را نظر نمی‌گیرند با دردسرهایی مواجه می‌شوند که حل کردنشان مستلزم صرف وقت و هزینه بالاست.

معمولا افراد بعد از این که در زمینه مهاجرت با مشکلاتی روبرو می‌شوند، به بهترین وکیل مهاجرتی مراجعه می‌کنند. به همین دلیل وکلای مهاجرت اطلاعات دقیقی از اشتباهات رایج اشخاص در مراحل پیش از اخذ و پس از اخذ انواع ویزا دارند. آقای نیما کاظمی عضو سازمان مارا استرالیا با کد 1278784 مدیر گروه مهاجرتی پاسارگاد است که در استرالیا اقامت دارد و بیش از سایرین با چنین مواردی روبرو می‌شود و این اشتباهات را به دو دسته تقسیم می‌کند:

دسته اول اشتباهاتی که سرمایه گذاران قبل از اقدام برای اخذ ویزای سرمایه گذاری انجام می‌دهند و بیشتر به نوع ویزای انتخابی مرتبط است.

دسته دوم اشتباهاتی که اشخاص در استرالیا برای تبدیل اقامت موقت به دائم مرتکب می‌شوند. برای این که با این اشتباهات رایج مواجه نشوید می‌توانید به مقاله اشتباهات رایج سرمایه گذاری در استرالیا مراجعه کنید.

سخن پایانی 

در این مطلب انواع ویزاهای سرمایه گذاری و شرایط دریافت آن‌ها را به طور مفصل معرفی کردیم؛ ولی در انتها لازم است بدانید که استرالیا در سال‌های اخیر ویزای جدیدی به نام ویزای استارتاپ استرالیا را معرفی کرده است. متقاضیان با ایده‌های نو و جدید می‌توانند نسبت به دریافت ویزای استارتاپ استرالیا اقدام کنند؛ این مانند ویزای 188E و یا (Entrepreneur stream) شناخته شده می‌شود.

بهتر است این را بدانید ویزای استارتاپ با ویزای سرمایه گذاری فرق دارد و شما نمی‌توانید با راه اندازی یک رستوران در استرالیا یا راه اندازی داروخانه در استرالیا آن را دریافت کنید. اگر برای انتخاب ویزای مناسب جهت سرمایه گذاری در استرالیا دچار تردید هستید و یا هنوز پاسخ سوال خود را نگرفتید؛ می‌توانید پرسش خود را از طریق کامنت یا تماس با مشاوران مهاجرتی پاسارگاد در میان بگذارید.

سوالات متداول درمورد ویزای سرمایه گذاری استرالیا

1.اصلی‌ترین ساب کلاس‌های ویزای سرمایه گذاری استرالیا کدامند؟
1.ویزای 188 استرالیا، 2.ویزای 888 استرالیا، 3.ویزای 132 استرالیا از اصلی‌ترین ساب کلاس‌های ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی هستند.
2.با حداقل چه مقدار سرمایه می‌توانیم ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دریافت کنیم؟
با حداقل 200 هزار دلار استرالیا می‌توانید اقامت استرالیا را دریافت کنید.
3.برای دریافت ویزای سرمایه گذاری، داشتن مدرک زبان الزامی است؟
خیر، برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا داشتن درک زبان الزامی نیست.
4.آیا تحصیل فرزندانمان با دریافت ویزای سرمایه گذاری رایگان است؟
بله، با دریافت ویزای سرمایه گذاری فرزندان شما می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی استرالیا به تحصیل بپردازند.
5.آیا ویزای سرمایه گذاری استرالیا روش اقامت دائمی است؟
قبلا یک روش سرمایه گذاری در ساب کلاس 132 وجود داشت که جولای امسال برداشته شده است. به دلیل شرایط سختی که داشت افراد انگشت شماری قادر به دریافت آن بودند. اما ویزای 188 در حال حاضر شرایط جذابی برای اقامت موقت 5 ساله دارد که بعد از آن به اقامت دائم تبدیل می‌شود.
6.بهترین و ارزانترین روش سرمایه گذاری در استرالیا چه روشی است؟
بهترین و ارزانترین روش سرمایه گذاری به روش کارآفرینی است که با حداقل 200 هزار دلار می‌توانید سرمایه گذاری کنید.
7.برای دریافت شهروندی استرالیا چه مقدار سرمایه لازم است؟
سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلار و دارایی 2.5 میلیون دلار استرالیا لازم است.
8.مزایای سرمایه گذاری برای ایرانیان کدام است؟
عدم نیاز به آزمون انگلیسی، امکان کار، اقامت و راه اندازی کسب و کار در استرالیا، امکان دریافت پاسپورت استرالیایی.

مقالات اخیر وب سایت

دسامبر 17, 2022
روش‌های تشخیص مؤسسه مهاجرتی قانونی

مؤسسه مهاجرتی قانونی را چگونه باید بشناسیم؟

به این مطلب امتیاز دهید روش‌های تشخیص مؤسسه مهاجرتی قانونی راه‌هایی هستند که آگاهی از آن‌ها […]
نوامبر 16, 2022
تفاوت درآمد پزشکان در استرالیا و کانادا

تفاوت درآمد پزشکان و جایگاه شغلی آن‌ها در استرالیا و کانادا

به این مطلب امتیاز دهید اگر به‌عنوان یک پزشک در انتخاب کشورهای استرالیا و کانادا […]
نوامبر 14, 2022

قوانین عجیب استرالیا

5/5 تصور کنید بعد از کلی تلاش برای مهاجرت به استرالیا در نهایت ویزای خود […]
نوامبر 12, 2022
ریجکتی ویزا

ریجکتی ویزا استرالیا به چه دلیل رخ می‌دهد؟

به این مطلب امتیاز دهید استرالیا کشور وسیعی با امکانات فراوان است. به همین دلیل […]
نوامبر 3, 2022
بهترین مشاغل برای زنان در استرالالیا

بهترین مشاغل برای زنان در استرالیا

4.9/5 زنان بخش مهمی از بدنه­ جامعه را تشکیل می‌دهند و اشتغال یکی از مهم‌ترین […]
نوامبر 1, 2022
بیمه دانشجویی استرالیا

بیمه دانشجویی استرالیا را چگونه دریافت کنیم؟

به این مطلب امتیاز دهید پوشش بیمه‌ای دانشجویان خارجی که به‌اختصار OSHC نامیده می‌شود، برای […]
اکتبر 20, 2022
یادگیری زبان انگلیسی ویژه مهاجران استرالیا (AMEP)

یادگیری زبان انگلیسی ویژه‌‌ مهاجران استرالیا (AMEP)

به این مطلب امتیاز دهید دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی ویژه مهاجران استرالیا باهدف آموزش زبان […]
اکتبر 18, 2022
مراکز خرید استرالیا

مراکز خرید استرالیا از لاکرچری‌ترین تا به صرفه‌ترین

به این مطلب امتیاز دهید از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به استرالیا، گردش در مراکز خرید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.