ویزای کار استرالیا

4.9/5

 

مهاجرت کاری به استرالیا یکی از روش‌های محبوب برای مهاجرت به استرالیا است. در این مطلب از گروه مهاجرتی پاسارگاد به طور دقیق و کامل ابعاد مختلف اخذ ویزای کار استرالیا را توضیح داده‌ایم. اگر از آن دسته افرادی هستید، که خواندن یک مقاله طولانی از حوصله شما خارج است، توصیه می‌شود که فقط فرم ارزیابی مهاجرت را پرکنید؛ تا مشاوران ما برای راهنمایی خدمت شما تماس بگیرند. اخذ ویزای کار استرالیا به دلیل تنوع ویزاها و شرایط دریافت آن در دسته ویزاهای پیچیده قرار می‌گیرد. استرالیا به علت کمبود نیروی کار بخشی از نیروی کار خود را از مهاجران تامین می‌کند و به همین علت شرایط مناسبی برای مهاجران از جمله حقوق بالا و امکانات زندگی ایده‌آل را فراهم ساخته است.
اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص را دارد؛ می‌توانید از طریق درخواست ویزای مهارتی استرالیا اقدام کنید؛ اما اینکه کدام ویزای کاری و مهارتی مناسب شماست، از اهمیت زیادی برخوردار است که در انتهای این مطلب متوجه آن خواهید شد.
در این نوشته با انواع ویزاهای مهاجرت کاری به استرالیا ، شرایط، هزینه‌ها و بسیاری از موارد در جهت اخذ ویزای کار استرالیا آشنا خواهید شد. شما می‌توانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای کاری زیر از طریق موسسه مهاجرتی پاسارگاد اقدام کنید:
ویزای 189 استرالیا
ویزای 190 استرالیا
ویزای 491 استرالیا
ویزای 476 استرالیا
مهاجرت از طریق مهارت (General Skilled Migration) بزرگترین بخش منفرد برنامه مهاجرت به استرالیا را تشکیل می‌دهد. البته برخی افراد نیز ویزای سرمایه گذاری استرالیا را که شرایط بهتری برای مهاجرت به استرالیا برخوردار است را ترجیح می‌دهند. تا اینجا ممکن است سوال‌هایی در ذهن شما مبنی‌بر اینکه استرالیا به چه مشاغلی نیاز دارد و شما برای کدام یک از مشاغل ارجحیت دارید، پیش آمده باشد که در ادامه بررسی آن‌ها می‌پردازیم.


آشنایی با مشاغل مورد نیاز استرالیا برای مهاجرت

اقدام برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا زیاد چالش‌برانگیز و سخت نیست؛ اما این مساله تنها در صورتی صدق می‌کند که شخص متقاضی برای مهاجرت، مهارت‌های لازم را داشته باشد و حرفه‌ او در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. هر ساله هزاران نفر با موفقیت از طریق ویزای مهارتی به استرالیا مهاجرت می‌کنند و هنوز هم فرصت‌های زیادی برای افرادی با مهارت‌های مناسب وجود دارد. بنابراین رویای شروع یک زندگی جدید در این کشور قابل دسترسی است؛ اگر تخصص‌ شخص جزو تخصص‌های مورد نیاز استرالیا باشد. طبق اعلام دولت استرالیا برخی مشاغل در لیست برتر برای مهاجرت به این کشور قرار دارند که در ادامه شما می‌توانید با برخی از این مشاغل آشنا شوید.

لیست مشاغل برتر برای مهاجرت به استرالیا در سال 2022

برخی مشاغل و تخصص‌ها در کشور استرالیا از اولویت بالاتری برای مهاجرت برخوردار هستند که از آن جمله می‌توان به پرستاری، معلمان دبیرستان، برنامه نویسان نرم افزار، برق کاران، مهندسان ساخت‌وساز، نجاران، مکانیک‌ها، لوله کش‌ها و مدرسین دانشگاه اشاره کرد. اما این لیست در ادامه هم شامل مشاغلی دیگر از جمله کارگران جوشکاری، وکلا، مشاوران مدیریت، پزشکان عمومی، سایر مدیران، مهندسان عمران، معلمان دبستان، نقاش ساختمان، مهندسان صنایع و مکانیک و سرپرست امنیت و بانک داده‌ها نیز است.
این لیست هر ساله با توجه به نیاز دولت استرالیا ممکن است، تغییراتی داشته باشد. بنابراین بررسی دقیق و گفتگو با مشاوران مهاجرتی می‌تواند به شما در داشتن اطلاعات کافی در این خصوص کمک کند.

موفق‌ترین مشاغل در استرالیا

نکته مهم این است که این مشاغل ضرورتا مشاغلی با درآمد بالا نیستند. معمولا مشاغلی درآمد بالا دارند که در همه جای دنیا جزو مشاغل پردرآمد هستند و ارقام دریافتی آن‌ها اکثر در همه جای دنیا بالاست. مثلا مشاغلی مانند پزشکی، امور مالی و مهندسی در همه جای دنیا جز مشاغل با درآمد خوب هستند. این مشاغل به نوعی موفق‌ترین مشاغل در استرالیا هم هستند. در واقع باید بگوییم پول نباید انگیزه اصلی در انتخاب شغل به خصوص در شرایط مهاجرت باشد، اما بگذارید صادقانه بگوییم، همه ما می‌خواهیم بدانیم که با شروع کار چه مقدار درآمد می‌توانیم داشته باشیم.
جدیدترین آمار درآمد اداره مالیات استرالیا (ATO) ده شغل برتر از لحاظ درآمد را معرفی کرده است که شامل جراحان، متخصصان بیهوشی، متخصصان داخلی، سایر پزشکان، متخصصان امور مالی، روانپزشکان، قضات و متخصصان حقوقی، مهندسان معدن، مدیران عامل و مدیران مهندسی است.
این مشاغل مشاغلی هستند که شاغلان در آن‌ها اکثرا درآمد بالایی در استرالیا دریافت می‌کنند. اما این مساله در کشورهایی مانند استرالیا با توجه به مالیاتی که از مشاغل گرفته می‌شود باید مدنظر قرار گیرد. بنابراین اگر شما هم در یکی از مشاغل بالا تخصص داشته باشید می‌توانید هم نسبت به پذیرش درخواستتان برای مهاجرت به استرالیا امیدوار باشید و هم می‌توانید از آینده شغلی خوبی که در این کشور خواهید داشت، مطمئن باشید.


انزکو سیستم طبقه بندی شده مشاغل مورد نیاز استرالیا

انزکو یک سیستم طبقه بندی حرفه‌ای از مشاغل استرالیا و نیوزلند است. در واقع از سیستم انزکو برای تعیین استاندارد مهارت‌های متقاضیان در جهت مهاجرت کاری به استرالیا یا نیوزلند استفاده می‌شود. Anzsco یک سیستم قراردادی بین اداره آمار استرالیا، نیوزلند و وزارت آموزش‌وپرورش است.
وظایف و مهارت‌های شغلی مورد انتظار مهاجرانی که درخواست کار دارند؛ در این سیستم ثبت شده است. افراد برای پیداکردن مهارت‌های مورد نیاز شغل خود باید کد 6 رقمی مربوطه را پیدا کرده و در جدول سطح بندی شده مهارت Anzsco به دنبال آن بگردند.
افسر مهاجرت مسئول شما، برای تایید درخواست ویزا، کد شغلی مربوط به شما را در سیستم انزکو چک خواهد کرد. در صورت نداشتن مدارک و سوابق مورد نیاز در این سیستم، درخواست شما برای ویزای مهارتی رد می‌شود. بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای ارسال درخواست ویزا، با سیستم امتیاز بندی و سطح بندی anzsco آشنا شوید تا بتوانید بدون هرگونه ریسک، ویزای خود را دریافت کنید.

انواع ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا یا ویزای مهارتی استرالیا به طور کلی به دو دسته ویزای مهارتی دائم و ویزای مهارتی موقت استرالیا تقسیم بندی می‌شود. که در ویزای مهارتی دائم استرالیا فرد با طی کردن شرایط مشخصی برای همیشه به طور نامحدود می‌تواند در استرالیا به کار و زندگی بپردازد.
یکی دیگر از انواع ویزاهای استرالیا، ویزای مهارتی موقت است؛ بدین معنا که در زمان مشخصی با توجه به نوع ویزا می‌توانید در استرالیا مشغول به کار شوید. ممکن است ویزای موقت استرالیا دارای شرایطی باشد که فقط به شما اجازه کار با یک کارفرمای مشخصی را بدهد؛ اما مسیر رسیدن به ویزای دائمی را فراهم می‌سازد.
متقاضی باید برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا در ساب کلاس 189 بدون امتیازات اسپانسری بتواند حداقل 65 امتیاز دریافت کند. افرادی که موفق به دریافت این ویزای مهارتی استرالیا و سپس مهاجرت به استرالیا به صورت دائم می‌شوند؛ می‌توانند به همراه همسر و فرزندان خود بدون هیچ قید و شرطی در هر نقطه از استرالیا زندگی کنند.
در مراکز فنی، دانشگاه‌ها و مدارس استرالیا تحصیل نمایند.
از بیمه‌ خدمات درمانی و دارویی استفاده نمایند.
اسپانسر دیگر اعضای خانواده‌ی خود شوند.
در هر نقطه از استرالیا مشغول به کار شوند.
مزایای ویزای 189 استرالیا
امکان کار تمام وقت برای خود و خانوده‌تان
امکان تحصیل برا خود به خانواده‌تان
امکان استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان
امکان اسپانسر شدن برای اعضای خانواده
می‌توانید بعد از کسب شرایط لازم، برای شهروندی استرالیا اقدام کنید
شرایط اخذ ویزای کار استرالیا
برای اخذ ویزای کار استرالیا متقاضی باید برای شغلی درخواست بدهد که حتما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. شرایط لازم دیگر که برای درخواست ویزای اهمیت دارد به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند. تمامی شرایط اختصاصی لازم برای دریافت هر نوع ویزای مهارتی در توضیحات هر یک از ویزاها آمده است؛ اما شرایط عمو‌دریافت ویزای مهارتی شامل موارد زیر می‌شود:
داشتن شرایط لازم جسمی و روحی برای کار در استرالیا
شرایط سنی حداقل 18 سال و حداکثر 45 سال
داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی مثل آیلتس 6
داشتن سابقه کاری قابل قبول از سمت دولت استرالیا برای شغل درخواستی
ارائه و تکمیل مدارک لازم برای اخذ ویزای مهارتی
متقاضی دریافت این ویزای کار استرالیا باید حداقل 60 امتیاز دریافت کنند تا بتوانند با 5 امتیاز اسپانسر ایالتی به حداقل امتیاز 65 برسند. افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری استرالیا و اقامت دائم با ویزای 190 استرالیا می‌شوند؛ می‌توانند به همراه همسر و فرزندان خود بدون هیچ قید و شرطی در هر نقطه از استرالیا زندگی کنند و از خدمات زیر بهره‌مند شوید:
در مراکز فنی، دانشگاه‌ها و مدارس استرالیا تحصیل نمایند.
از بیمه‌ خدمات درمانی و دارویی استفاده نمایند.
اسپانسر دیگر اعضای خانواده‌ی خود شوند.
شرایط دریافت ویزای 190 استرالیا به شرح زیر می‌باشد:
کسب حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارت‌ها
کسب حداقل ۶۵ امتیاز با توجه به جدول امتیاز بندی جدید
مهارت و تخصص شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد
تایید سوابق کاری شما توسط سازمان ارزیابی مدارک استرالیا
مزایای ویزای 190 استرالیا
دارای اقامت دائم استرالیا و یا همان PR استرالیا از زمان ورود به استرالیا
امکان کار تمام وقت برای خود و اعضای خانواده‌تان
امکان تحصیل برای خود و اعضای خانواده‌تان
امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان
امکان اسپانسر شدن برای اعضای خانواده
با ویزای 190 استرالیا به مدت 5 سال می‌توانید به کشور استرالیا رفت و آمد کنید
می‌توانید بعد از کسب شرایط لازم، برای شهروندی استرالیا اقدام کنید
یکی از جدیدترین ویزاهای استرالیا که در نوامبر سال 2019 شرایط آن به اداره مهاجرت ابلاغ شده است، ویزای 491 است. با اخذ این ویزای کار استرالیا قادر خواهید بود به همراه خانواده‌ تا 5 سال در مناطق کم جمعیت به زندگی، کار و تحصیل بپردازید. دارندگان ویزای 491 استرالیا پس از سه سال واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم هستند و پس از آن در صورت داشتن شرایط اولیه می‌توانند موفق به دریافت شهروندی استرالیا شوند.
برخلاف آن که شرایط اخذ ویزا 491 آسان‌تر از ویزاهای دیگر است؛ اما پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. در این ویزا اگر شرایطی مانند کار در ایالت اسپانسر شده را رعایت نکنید فرصت اقامت دائم استرالیا را به راحتی از دست خواهید داد. برای اخذ ویزا 491 داشتن شروط زیر الزامی است:
سن کمتر از ۴۵ سال
کسب حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارت‌ها
کسب حداقل ۶۵ امتیاز با توجه به جدول امتیاز بندی جدید
داشتن اسپانسرشیپ (خانواده یا ایالتی در استرالیا)
داشتن گواهی ارزیابی مثبت شغلی (Positive Skill Assessment) از سازمان ارزیابی مربوطه
دادن تعهد برای زندگی و کار در مناطق کم جمعیت استرالیا مزایای ویزای 491 استرالیا
5 سال اقامت موقت استرالیا و در نهایت تبدیل شدن به اقامت دائم استرالیا
رفت و آمد به استرالیا به طور نامحدود
امکان کار تمام وقت در استرالیا
تحصیل در مراکز دولتی استرالیا برای خودتان و خانواده‌تان
خدمات درمانی رایگان
ویزای اقامت موقت مهارتی در ساب کلاس 476 مخصوص فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران می‌باشد و به متقاضی این اجازه را می‌دهد که 18 ماه در استرالیا زندگی کنند. شرایط اخذ ویزای مهارتی استرالیا شماره 476 به شرح زیر است:
متقاضی باید زیر 31 سال سن داشته باشد.
فارغ‌التحصیل رشته‌ مهندسی باشد.
حداقل نمره‌ی آیلتس اورال 6 داشته باشد.
بیشتر از دو سال از فارغ‌التحصیلی نگذشته باشد.
مزایای ویزای 476 استرالیا
با ویزای 476 استرالیا می‌توانید به مدت 18 ماه در استرالیا زندگی کنید و سابقه کاری کسب کنید؛ تا با افزایش امتیاز شانس خود را برای اقامت دائم استرالیا بالا ببرید.
سریع‌تر کردن مسیر دریافت ویزای مهارتی استرالیا
امکان کار در استرالیا
رفت وآمد و سفر به کشور استرالیا


شرایط اخذ ویزای کار

برای اخذ ویزای کار استرالیا متقاضی باید برای شغلی درخواست بدهد که حتما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. شرایط لازم دیگر که برای درخواست ویزای اهمیت دارد به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند. تمامی شرایط اختصاصی لازم برای دریافت هر نوع ویزای مهارتی در توضیحات هر یک از ویزاها آمده است؛ اما شرایط عمو‌دریافت ویزای مهارتی شامل موارد زیر می‌شود:
داشتن شرایط لازم جسمی و روحی برای کار در استرالیا
شرایط سنی حداقل 18 سال و حداکثر 45 سال
داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی مثل آیلتس 6
داشتن سابقه کاری قابل قبول از سمت دولت استرالیا برای شغل درخواستی
ارائه و تکمیل مدارک لازم برای اخذ ویزای مهارتی


جاب آفر استرالیا

جاب آفر استرالیا یا اقامت دائم استرالیا با اسپانسر شغلی یکی از روش‌های مهاجرت کاری به استرالیا می‌باشد که با ویزای کار تفاوت دارد. در روش جاب آفر استرالیا با درخواست کارفرما پیشنهاد کاری برای شما ارسال می‌شود؛ اما این درخواست‌ها شرایط خاصی دارند. بدین معنا که کارفرما باید مراحل ارزیابی را طی کند و همچنین اثبات کند فردی با تخصص مورد نظر در کشور خود نیافته است.
این ویزا از طریق ویزای ۴۸۲ استرالیا، ویزای 186 استرالیا و ویزای 187 استرالیا انجام می‌شود. شغل درخواستی معمولا در بین مشاغل خاص در استرالیا است.

راهنمای جامع کاریابی در استرالیا

ممکن است هنگام ورود به استرالیا یا هنگام مصاحبه کاری هیچ اطلاعاتی درباره نحوه مصاحبه و رفتار هدفمند برای بدست آوردن شغل و جایگاه اجتماعی مناسب نداشته باشید. سوال پیش می‌آید از کجا باید این اطلاعات را بدست آورید؟ در صورتی که داشتن کار مناسب در استرالیا از اصلی‌ترین اهداف شماست.
بهتر است بدانید چندین پرسش بی‌جواب در ذهن همه افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، وجود دارد و هیچ منبع کاملی در راستا اینکه که اولین قدم برای مهاجرت تا یافتن شغل و زندگی مناسب در کشور مقصد در بازار موجود نیست.
آقای نیما کاظمی مدیر گروه مهاجرتی پاسارگاد با تجربه بیش از 10 سال تجربه در زمینه مهاجرت و کاریابی در استرالیا همه دغدغه‌ها و نقص‌های موجود در این زمینه را شناسایی کرده است. ایشان از اولین قدم تنظیم رزومه یا کاورلتر تا فنون مصاحبه در استرالیا را در کتاب راهنمای جامع کاریابی استرالیا گردآوری کرده است. این کتاب ارزشمند به صورت رایگان در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده شده است؛ برای دریافت رایگان کتاب روی لینک زیر کلیک کنید.


جدول امتیاز بندی استرالیا برای مهاجرت کاری

برای اخذ ویزای مهارتی استرالیا شرایط متقاضیان توسط اداره مهاجرت استرالیا مورد بررسی و آنالیز قرار می‌گیرد. در آخر با توجه به معیارهای متفاوتی امتیاز هر فرد محاسبه می‌شود. متقاضیان اخذ ویزای 189، 190 و 491 باید از طریق سیستم امتیاز بندی استرالیا اقدام کنند. در این سیستم معیارهایی مانند سن، تحصیلات، دانش زبان، سابقه کار، میزان سرمایه، داشتن دعوت‌نامه و غیره در نظر گرفته می‌شود. با وجود شباهت‌ها در جدول امتیازات، امتیاز مهاجرت به استرالیا برای هر نوع ویزای کاری و مهارتی متفاوت است. به طور معمول حداقل امتیاز باید 65 از 100 باشد.
اگر یک نیروی کار متخصص و با مهارت هستید و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید بعد از تهیه مدارک و ارزیابی شدن از سوی سازمان مورد نظر باید وارد سایت SkillSelect برای نشان دادن علاقه (EOI) و تمایل خود برای اقامت در این کشور استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله فرم EOI استرالیا را پر کنید. مهاجرت کاری به استرالیا در برخی روش‌ها با کسب حداقل امتیاز ممکن می‌شود. این امتیاز به موارد مختلفی بستگی دارد که هر کدام از این موارد در زیر شرح داده شده‌اند.

امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا چگونه محاسبه می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین سوال‌های متقاضیان مهاجرت به استرالیا، سیستم امتیازبندی و نحوه امتیازدهی برای مهاجرت است. در ادامه برای پاسخ به این سوال مواردی را که در کسب امتیاز به متقاضیان ویزای کار استرالیا کمک می‌کند را همراه جدول ارائه می‌دهیم.

کسب امتیاز جهت سن و سال

به متقاضیان اخذ ویزای مهارتی استرالیا بر اساس گروه سنی در زمان درخواست ویزا امتیاز داده می‌شود. و بالاترین امتیاز به گروه سنی 25 تا 32 اعطا می‌گردد و افراد بالای 54 سال هیچ امتیازی دریافت نمی‌کنند. یا به طور کلی می‌توان گفت امتیاز سن حداکثر 30 امتیاز را برای شما به همراه می‌آورد. هر چه سن شما کمتر باشد امتیازتان بالا‌تر می‌رود. در ادامه جدول امتیاز بندی سن را مشاهده خواهید کرد:
سن امتیاز
18-25 25
25-32 30
33-39 25
40-44 20
45-54 15
بیشتر از 55 سال 0


کسب امتیاز جهت تحصیل در استرالیا

اگر در استرالیا تحصیل کرده باشید؛ برای شما یک مزیت محسوب می‌شود و امتیازاتی با توجه به منطقه‌ای که در آن تحصیل کردید و مقطع تحصیلی به شما داده می‌شود. در ادامه جدولی از امتیازات تحصیل در استرالیا ارائه دادیم:
مدارک تحصیلی امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا 20
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا 15
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا 10
مدارک پایان دوره ارزیابی شده مرتبط با تخصص 10


کسب امتیاز جهت میزان تحصیلات و مدارک تحصیلی

مدارک شما باید در سیستم استرالیا ارزیابی و آنالیز شود و براساس طبقه بندی مدارک از دکترا و لیسانس تا مدارک دوره‌های تخصصی که مرتبط با مهارت شماست هر کدام امتیاز تعیین شده و مشخصی را دارند که از سوی دولت استرالیا داعطا می‌شود.
داشتن مدرک تحصیلی حداکثر 20 امتیاز دارد که متعلق به مدرک دکتراست. مدارک لیسانس و فوق لیسانس حداکثر ۱۵ امتیاز دارند. هر چه سطح مقطع تحصیلی شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری به آن تعلق می‌گیرد. در ادامه جدول امتیازات مدارک تحصیلی را آورده‌ایم:
تحصیل در استرالیا امتیاز
تحصیل در مناطق کم جمعیت 5
تحصیل حداقل در یک مقطع تحصیلی در استرالیا (دیپلم یا مدرک تجاری) از موسسات معتبر در استرالیا 5


کسب امتیاز جهت مهارت زبان انگلیسی و زبان‌های خاص

مدرک زبان انگلیسی حداکثر 20 امتیاز برای شما دارد. باید سعی کنید آیلتس جنرال 7 به بالا بگیرید. آیلتس کمتر از 7 هیچ امتیازی برای شما نخواهد داشت. و آیلتس 8 برای شما 20 امتیاز دارد. در ادامه جدول امتیازات را در جهت کسب امتیاز به شما ارائه می‌دهیم:
تسلط به زبان انگلیسی امتیاز
قابل قبول 0
خوب 10
عالی 20


کسب امتیاز جهت تسلط به زبان‌های خاص

این نکته طلائی را بدانید که اگر در یکی از زبان‌های خاص به غیر از انگلیسی تسلط داشته باشید؛ می‌توانید 5 امتیاز اضافی در جدول امتیازات ویزاهای مهارتی کسب کنید. زبان خاص شما می‌تواند زبان مادری شما باشد. مثلا با زبان فارسی هم می‌توانید 5 امتیاز کسب کنید در ادامه جدول ارائه مدارک زبان خاص را ارائه می‌دهیم:
تسلط به یکی از زبان‌های خاص امتیاز
امتیاز برای زبان فارسی یا زبان‌های دیگر 5


امتیاز جهت سابقه کاری

کسب امتیاز جهت سابقه در ویزای کار استرالیا به دو دسته کلی تقسیم می‌شود؛ اول سابقه کاری در داخل استرالیا و دوم سابقه کاری خارج از استرالیا. تمامی مدارک سابقه کاری باید مرتبط با تخصصی که برای آن درخواست ویزا دادید باشد. سابقه کاری، حداکثر 15 امتیاز برای شما کسب می‌کند. هر چه بیشتر کار کرده باشید امتیاز شما بالاتر می‌رود. اگر 8 سال سابقه کاری دارید تمام 15 امتیاز را دریافت خواهید کرد.
سابقه کاری مرتبط در استرالیا در ۱۰ سال گذشته امتیاز
کمتر از یک سال 5
1-2 0
3-4 10
5-7 15
8-10 20
سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشته امتیاز
کمتر از سه سال 0
3-4 5
5-7 10
8-10 15


کسب امتیاز جهت صلاحیت تحصیلات تخصصی

یکی از موارد امتیاز آور دیگر مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک است که می‌توانید با ارائه این مدرک 5 امتیاز دیگر به کارنامه خود اضافه کنید:
صلاحیت تحصیلات تخصصی امتیاز
مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک 5


کسب امتیاز جهت همراهی همسر

اگر متاهل هستید همسر شما می‌تواند 10 امتیاز به شما اضافه می‌کند. اما بدست آوردن این امتیاز شرایط خاصی دارد. به طور مثال باید سن همسر شما کمتر از 45 سال داشته باشد و اسسمنت مثبت به همراه آیلتس تمام 6 داشته باشد.
همسر امتیاز
امتیاز جهت همراهی همسر 5


کسب امتیاز با اسپانسرشیپ

داشتن اسپانسر ایالتی نیز 5 امتیاز دارد. این امتیاز برای دریافت ویزای 190 استرالیا مورد نیاز است. داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی 15 امتیاز به شما اضافه می‌کند. این امتیاز برای گرفتن ویزای 491 مورد نیاز است. در ادامه جدول امتیازات جهت اسپانسرشیپ ایالتی را ارائه می‌دهیم:
اسپانسر امتیاز
امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی (میزان دقیق امتیاز به نوع ویزا بستگی دارد) 5


کسب امتیاز جهت آزمون ناتی

سازمان ناتی سیستم آزمونی برای افرادی که به دنبال مهاجرت به استرالیا هستند، معرفی کرده است. اگر از آزمون ناتی (آزمون زبان اعتبار جامعه‌ای) با موفقیت عبور کنید، می‌توانید 5 امتیاز برای مهاجرت به استرالیا کسب کنید.
آزمون ناتی امتیاز
امتیاز جهت موفقیت در آزمون ناتی 5


درآمد ایرانیان در استرالیا

همان طور که در قسمت‌های قبل ذکر کردیم وضعیت درآمدی مردم استرالیا در یک شرایط نرمال ایده‌آل است در سال 2022 نسبت به سال 2021 درآمد آن‌ها 2.6 درصد افزایش پیدا کرده است و همین میزان بهبود شامل ایرانیان مقیم استرالیا هم می‌شود.
پیدا کردن کار برای ایرانیان در استرالیا ساده است به طوری که اگر شخص متقاضی مدرک تخصصی و مهارت کافی را در زمینه شغلی داشته باشد؛ می‌تواند با جستجو در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا فرصت شغلی مناسب خود را پیدا کند و مدارک خود را برای دولت استرالیا بفرستد.
میانگین حقوق در استرالیا از 23000 دلار تا 405000 دلار در سال تغییر می‌کند. به طور میانگین هر فردی که 10 سال سابقه کار داشته باشد دوبرابر دیگران حقوق دریافت می‌کند. میزان حقوق دریافتی در استرالیا با توجه به شهرها و براساس مدرک تحصیلی متفاوت است.
برای مثال نیروهای کاری که دارای مدرک دیپلم هستند به طور میانگین 17 درصد بیشتر از افرادی که تحصیلات خود را در دبیرستان رها کرده‌اند حقوق دریافت می‌کنند و کارکنانی که دارای مدرک لیسانس هستند 24 درصد بیشتر از کسانی که فقط مدرک دیپلم خود را اخذ کردند درآمد دارند.


مدت زمان اخذ ویزای مهارتی استرالیا

زمان اخذ ویزای مهارتی استرالیا نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد. در سایت مهاجرت زمان دقیقی برای طی شدن مراحل ویزای مهارتی آورده نشده است. زمان می‌تواند براساس مواردی نظیر امتیاز فرد متقاضی و ساب کلاس مورد تقاضا باشد. اما یک چیز در همه ویزاها مشترک است که هر چه امتیاز بیشتر باشد زمان دریافت ویزا کاهش می‌یابد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله 5 اشتباه معمول هنگام درخواست ویزای استرالیا مراجعه کنید.
جمع آوری مدارک برای هر متقاضی می‌تواند برای هر متقاضی تا 6 ماه طول بکشد و زمان هر ساب کلاس متفاوت است. مثلا برای ویزای ۱۸۹ می‌تواند 14 تا 24 ماه و برای ویزای 190 بین 6 تا 9 ماه تغییر کند. البته با توجه به شرایط هر متقاضی این زمان ممکن است کم و زیاد شود.
اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید برای هر یک از اقدامات خود اطلاعات کافی ندارید مشورت با یک وکیل مهاجرت به استرالیا گزینه قابل اهمیتی می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره وکیل مهاجرت می‌توانید به مقاله بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا را مطالعه کنید.


هزینه ویزای مهارتی استرالیا

هر کدام از ویزاهای کاری استرالیا که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم دارای هزینه‌های متفاوتی هستند. در ادامه با یک جدول همه را معرفی کرده‌ایم. هزینه‌های موجود در جدول هزینه‌های دولتی صدور ویزا است و جدا زمینه‌های وکلای مهاجرتی و پیگیری پرونده است.


شرایط کار در استرالیا

در سال‌های اخیر کشور استرالیا به دلیل داشتن فرصت‌های شغلی متعدد و سطح بالای زندگی به مقصد اصلی مهاجرت برای ایرانیان تبدیل شده است. استرالیا به علت یک نظام هدفمند و پیشرفته برای جذب کارگر، پرداخت حقوق به موقع در همه عرصه‌ها رعایت کرده است و برای حفظ استانداردهایی چارچوب مقررات بهداشتی، بیمه، خدمات درمانی و رفاه دوران بازنشستگی تعیین کرده است.
وضعیت زندگی مردم استرالیا بنابر گزارش اداره آمار استرالیا در حال بهبود است به طوری که میانگین درآمد هر شهروند استرالیا حدود 91000 دلار استرالیا است. همین موارد کشور استرالیا را به بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کرده است.


جمع بندی مطالب اخذ ویزای مهارتی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص یکی از روش‌های گرفتن اقامت این کشور است. افرادی که می‌خواهند از طریق هر یک از انواع ویزاهای کاری به استرالیا مهاجرت کنند باید شرایط کافی و مدارک مورد نیازی را که در این مطلب بیان کردیم؛ داشته باشند. در این مطلب انواع ویزاهای کار، شرایط دریافت هر کدام را با توجه به جدول امتیاز و هزینه آن بیان کردیم.
همانطور که مطالعه کردید، شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان ایده‌آل است و با درآمدی که از کار بدست می‌آورند می‌توانند یک زندگی راحت داشته باشند و از مزایای زندگی در استرالیا بهره‌مند شوند.
در میان معرفی ویزاهای کاری استرالیا ویزای 188 استرالیا و ویزای تلنت استرالیا با شرط داشتن شرایط خاصی در دسته ویزاهای دیگر قرار می‌گیرند. با این حال اگر سوالی در مورد پرکردن فرم متخصصین استرالیا در موسسه مهاجرتی پاسارگاد دارید؛ می‌توانید با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید یا در قسمت کامنت‌ها سوال خود را بپرسید.

سوالات متداول ویزای مهارت استرالیا

1.مشاغل مورد نیاز استرالیا که شانس مهاجرت را افزایش می‌دهند چه مشاغلی هستند؟
برخی مشاغل و تخصص‌ها در کشور استرالیا از اولویت بالاتری برای مهاجرت برخوردار هستند که از آن جمله می‌توان به پرستار، لوله کش، جوشکار، مهندس عمران، معلم دبیرستان و برنامه نویس نرم افزار اشاره کرد. لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا به صورت مدام در حال به روزرسانی است. در صفحه لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا می‌توانید آخرین شغل‌های مورد نیاز این کشور را مشاهده کنید.
2.چه مواردی در کسب امتیاز ویزای کاری استرالیا تاثیر دارد؟
موارد مختلفی در کسب امتیاز ویزای کار تاثیر دارد. در نظر داشته باشید هر چقدر امتیاز شما بالاتر باشد احتمال دریافت ویزا بیشتر خواهد شد. مواردی مانند مدرک تحصیل، تحصیل در استرالیا، تسلط به زبان انگلیسی، سن و سابقه کاری از جمله موارد تاثیرگذار در امتیاز ویزای کار است. در این مقاله لیست موارد تاثیرگذار را به همراه امتیازات هرکدام، به صورت کامل ذکر کرده‌ایم.
3.آیا می‌توانم با ویزای مهارتی به استرالیا مهاجرت کنم و بعد برای فرزندان زیر 18 سال خود ویزا دریافت کنم؟
بله، اگر ابتدا براي خودتان ويزا گرفته‌ايد مي‌توانيد در مرحله بعدي براي فرزندان زير ۱۸ سال هم ويزا بگيريد. البته بايد هنگام دريافت ويزاي خودتان به اداره مهاجرت استراليا اعلام کرده باشيد که فرزند داشته‌اید.
4.ارزیابی مدارک ویزای کار چقدر زمان می‌برد؟
زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزای کاری استرالیا در هر ساب کلاس متفاوت است. این زمان عموما بین ۷ تا ۱۲ ماه است.
5.حداقل نمره آیلتس برای اخذ ویزای کاری چند است؟
برای اخذ ویزای کاری در استرالیا به حداقل نمره آیتلس 6 نیاز دارید.

این مقالات به شما کمک بیشتری می‌کند

نوامبر 9, 2019
مزایای مهاجرت به استرالیا

12 تا از مزایای مهاجرت به استرالیا

5/5 بیشتر کسانی که برای مهاجرت برنامه ریزی می‌کنند و یا حداقل به مهاجرت فکر […]
اکتبر 9, 2019
ویزاهای پرطرفدار استرالیا

4 ویزای پر طرفدار استرالیا برای مهاجرت

به این مطلب امتیاز دهید استرالیا کشوری مهاجر پذیر است و در طول سال میزبان […]
سپتامبر 23, 2019
کار در استرالیا برای ایرانیان

کار در استرالیا برای ایرانیان

5/5 شرایط کار برای ایرانیان در استرالیا چگونه است؟ شرایط کار در استرالیا برای ایرانیانی […]
آگوست 10, 2019
موفق ترین مشاغل در کشور استرالیا

موفق ترین مشاغل در استرالیا

5/5 کشور استرالیا باتوجه‌به فاکتورهای مختلفی مانند میزان تولید ناخالص ملی، شاخص توسعه انسانی و […]