ویزای کار استرالیا

4.9/5

 


ویزای کار استرالیا به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد دارند از طریق یک تخصص و مهارت کاری به استرالیا مهاجرت کنند. مهاجرت از طریق مهارت (General Skilled Migration) بزرگترین بخش منفرد برنامه مهاجرت به استرالیا را تشکیل می‌دهد البته برخی افراد نیز ویزای سرمایه گذاری را ترجیح می دهند که شرایط بهتری برای مهاجرت دارد.

شرایط متقاضیان مهاجرت با مهارت و اخذ ویزای کار استرالیا:

سن زیر ۴۵ سال

توانایی در زبان انگلیسی

اگر دو شرط فوق را دارا هستید می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا، امتیاز خود را برای دریافت ویزای کار و مهارت استرالیا بسنجید. ویزا کار استرالیا اغلب بر اساس امتیاز صادر می‌شود.


آشنایی با مشاغل مورد نیاز استرالیا برای مهاجرت

گرفتن ویزای مهاجرت کاری برای استرالیا زیاد چالش‌برانگیز و سخت نیست اما این مساله تنها در صورتی صدق می‌کند که شخص متقاضی مهاجرت مهارت‌های لازم را داشته باشد و حرفه‌ او هم در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. هر ساله هزاران نفر با موفقیت از طریق ویزای کاری به استرالیا مهاجرت می‌کنند و هنوز هم فرصت‌های زیادی برای افرادی با مهارت‌های مناسب وجود دارد بنابراین رویای شروع یک زندگی جدید در این کشور قابل دسترسی است اگر تخصص‌ شخص جز تخصص‌های مورد نیاز استرالیا باشد. طبق اعلام دولت استرالیا برخی مشاغل در لیست برتر برای مهاجرت به این کشور قرار دارند که در ادامه شما می‌توانید با برخی از این مشاغل آشنا شوید.

لیست مشاغل برتر برای مهاجرت به استرالیا در سال 2022

برخی مشاغل و تخصص‌ها در کشور استرالیا از اولویت بالاتری برای مهاجرت برخوردار هستند که از آن جمله می‌توان به پرستاری، معلمان دبیرستان، برنامه نویسان نرم افزار، برق کاران، مهندسان ساخت‌وساز، نجاران، مکانیک‌ها، لوله کش‌ها و مدرسین دانشگاه اشاره کرد. اما این لیست در ادامه هم شامل مشاغلی دیگر از جمله کارگران جوشکاری، وکلا، مشاوران مدیریت، پزشکان عمومی، سایر مدیران، مهندسان عمران، معلمان دبستان، نقاش ساختمان، مهندسان صنایع و مکانیک و سرپرست امنیت و بانک داده‌ها نیز است. این لیست هر ساله با توجه به نیاز دولت استرالیا ممکن است تغییراتی داشته باشد. بنابراین بررسی دقیق و گفتگو با مشاوران مهاجرتی می‌تواند به شما در داشتن اطلاعات کافی در این خصوص کمک کند.

موفق‌ترین مشاغل در استرالیا

اما نکته مهم این است که این مشاغل ضرورتا مشاغلی با درآمد بالا نیستند. معمولا مشاغلی درآمد بالا دارند که در همه جای دنیا جزو مشاغل پردرآمد هستند و ارقام دریافتی آنها اکثر در همه جای دنیا بالاست. مثلا مشاغلی مانند پزشکی، امور مالی و مهندسی در همه جای دنیا جز مشاغل با درآمد خوب هستند. این مشاغل به نوعی موفق ترین مشاغل در استرالیا هم هستند. در واقع باید بگوییم پول نباید انگیزه اصلی در انتخاب شغل بخصوص در شرایط مهاجرت باشد، اما بگذارید صادقانه بگوییم، همه ما می‌خواهیم بدانیم که با شروع کار چه مقدار درآمد می‌توانیم داشته باشیم. جدیدترین آمار درآمد اداره مالیات استرالیا (ATO) 10 شغل برتر از لحاظ درآمد را معرفی کرده است که شامل جراحان، متخصصان بیهوشی، متخصصان داخلی، سایر پزشکان، متخصصان امور مالی، روانپزشکان، قضات و متخصصان حقوقی، مهندسان معدن، مدیران عامل و مدیران مهندسی است. این مشاغل مشاغلی هستند که شاغلان در آنها اکثرا درآمد بالایی در استرالیا دریافت می‌کنند. اما این مساله در کشورهایی مانند استرالیا با توجه به مالیاتی که از مشاغل گرفته می‌شود باید مدنظر قرار گیرد. بنابراین اگر شما هم در یکی از مشاغل بالا تخصص داشته باشید می‌توانید هم نسبت به پذیرش درخواستتان برای مهاجرت به استرالیا امیدوار باشید و هم می‌توانید از آینده شغلی خوبی که در این کشور خواهید داشت مطمئن باشید.

انواع ویزای کار استرالیا

متقاضی برای دریافت ویزای کار استرالیا شماره 189باید بدون امتیازات اسپانسری بتواند حداقل 65 امتیاز دریافت کند. افرادی که موفق به دریافت این ویزای کار استرالیا و سپس

مهاجرت به استرالیا بصورت دائم می‌شوند می‌توانند به همراه همسر و فرزندان خود

 • بدون هیچ قید و شرطی در هر نقطه از استرالیا زندگی کنند
 • در مراکز فنی، دانشگاه‌ها و مدارس استرالیا تحصیل نمایند
 • از بیمه‌ی خدمات درمانی و دارویی استفاده نمایند
 • اسپانسر دیگر اعضای خانواده‌ی خود شوند
 • در هر نقطه از استرالیا مشغول به کار شوند
متقاضی دریافت این ویزای کار استرالیا باید حداقل 60 امتیاز دریافت کنند تا بتوانند با 5 امتیاز اسپانسر ایالتی به حداقل امتیاز 65 برسند. افرادی که موفق به دریافت ویزای کار استرالیا و اقامت دائم با ویزای 190 می‌شوند می‌توانند به همراه همسر و فرزندان خود بدون هیچ قید و شرطی در هر نقطه از استرالیا زندگی کنند.
 • در مراکز فنی، دانشگاه‌ها و مدارس استرالیا تحصیل نمایند
 • از بیمه‌ی خدمات درمانی و دارویی استفاده نمایند
 • اسپانسر دیگر اعضای خانواده‌ی خود شوند
یکی از جدیدترین ویزاهای استرالیا که در نوامبر سال 2019 شرایط آن به اداره مهاجرت ابلاغ شده است، ویزای 491 است. با اخذ این ویزای مهارت استرالیا، قادر خواهید بود به همراه خانواده‌ تا 5 سال در مناطق کم جمعیت به زندگی، کار و تحصیل بپردازید. دارندگان ویزای ۴۹۱ استرالیا پس از سه سال واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم هستند و پس از آن در صورت داشتن شرایط اولیه می توانند موفق به دریافت شهروندی استرالیا شوند. برخلاف آنکه شرایط اخذ ویزا 491 آسانتر از ویزاهای دیگر است اما پیچیدگی های خاص خود را دارد. در این ویزا اگر شرایطی مانند کار در ایالت اسپانسر شده را رعایت نکنید فرصت اقامت دائم استرالیا را به راحتی از دست خواهید داد. برای اخذ ویزا 491 داشتن شروط زیر الزامی ست:
 • سن کمتر از ۴۵ سال
 • کسب حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارت ها
 • کسب حداقل ۶۵ امتیاز با توجه به جدول امتیاز بندی جدید
 • داشتن اسپانسرشیپ (خانواده یا ایالتی در استرالیا)
 • داشتن گواهی ارزیابی مثبت شغلی (Positive Skill Assesment) از سازمان ارزیابی مربوطه
 • دادن تعهد برای زندگی و کار در مناطق کم جمعیت استرالیا
ویزای اقامت موقت کلاس ۴۷۶ مخصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران می‌باشد و به متقاضی این اجازه را می‌دهد که ۱۸ ماه در استرالیا زندگی کنند. شرایط اخذ ویزای کار استرالیا شماره 476 به شرح زیر است:
 • متقاضی باید زیر ۳۱ سال سن داشته باشد
 • فارغ‌التحصیل رشته‌ی مهندسی باشد
 • حداقل نمره‌ی آیلتس اورال ۶ داشته باشد
 • بیشتر از دو سال از فارغ‌التحصیلی نگذشته باشد

امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا چگونه محاسبه می‌شود؟


برای گرفتن ویزای استرالیا و مهاجرت به استرالیا باید ویزای ،189، 190 . ، 491 را دریافت نمایید. به همین دلیل باید امتیازات شما حداقل به 65 برسد. برای بدست آوردن این امتیازات 8 راه وجود دارد.
1- امتیاز سن حداکثر 30 امتیاز را برای شما به همراه می‌آورد. هر چه سن شما کمتر باشد امتیازتان بالا‌تر می‌رود.
2- مدرک زبان انگلیسی حداکثر 20 امتیاز برای شما دارد. باید سعی کنید آیلتس جنرال 7 به بالا بگیرید.آیلتس کمتر از 7 هیچ امتیازی برای شما نخواهد داشت. و آیلتس 8 برای شما 20 امتیاز دارد
3- داشتن مدرک تحصیلی حداکثر 20 امتیاز دارد که متعلق به مدرک دکتراست. مدارک لیسانس و فوق لیسانس حداکر ۱۵ امتیاز دارند. هر چه سطح مقطع تحصیلی شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری به آن تعلق می‌گیرد.
4- سابقه کاری، حداکثر 15 امتیاز برای شما کسب می‌کند. هر چه بیشتر کار کرده باشید امتیاز شما بالاتر می‌رود. اگر 8 سال سابقه کاری دارید تمام 15 امتیاز را دریافت خواهید کرد.
5- همچنین شما میتوانید از طریق آزمون ناتی 5 امتیاز به امتیازات خود اضافه کند
6- اگر متاهل هستید همسر شما میتواند 10 امتیاز به شما اضافه می‌کند. اما بدست آوردن این امتیاز شرایط خاصی دارد. به طور مثال باید سن همسر شما کمتر از 45 سال داشته باشد و اسسمنت مثبت به همراه آیلتس تمام 6 داشته باشد.
7- داشتن اسپانسر ایالتی نیز 5 امتیاز دارد. این امتیاز برای دریافت ویزای 190 استرالیا مورد نیاز است.
8- داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی 15 امتیاز به شما اضافه می‌کند. این امتیاز برای گرفتن ویزای 491 مورد نیاز است.
موارد امتیازآورامتیاز

مدارک تحصیلی

مدارک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا۲۰
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا۱۵
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا۱۰
مدارک پایان دوره ارزیابی‌شده مرتبط با تخصص۱۰

تحصیل در استرالیا

تحصیل در مناطق کم‌جمعیت استرالیا۵
تحصیل حداقل در یک مقطع تحصیلی در استرالیا (دیپلم یا مدرک تجاری) از مؤسسات تحصیلی استرالیا۵

تسلط به یکی از زبان‌های خاص

امتیاز برای زبان فارسی یا زبان‌های دیگر۵

تسلط به زبان انگلیسی

قابل قبول۰
خوب۱۰
عالی۲۰

صلاحیت تحصیلات تخصصی

مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک۵

اسپانسر

امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی (میزان دقیق امتیاز به نوع ویزا بستگی دارد)۵ یا ۱۰
موارد امتیازآورامتیاز

سن

۱۸ تا ۲۴ سال تمام۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال تمام۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام۱۵

سابقه کاری مرتبط در استرالیا در ۱۰ سال گذشته

کمتر از یک سال۰
۱ تا ۲ سال۵
۳ تا ۴ سال۱۰
۵ تا ۷ سال۱۵
۸ تا ۱۰ سال۲۰

سابقه کاری مرتبط در خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشته

کمتر از ۳ سال۰
۳ تا ۴ سال۵
۵ تا ۷ سال۱۰
۸ تا ۱۰ سال۱۵

همسر

امتیاز همسر۵

سوالات متداول ویزای مهارت استرالیا

1.مشاغل مورد نیاز استرالیا که شانس مهاجرت را افزایش می‌دهند چه مشاغلی هستند؟
برخی مشاغل و تخصص‌ها در کشور استرالیا از اولویت بالاتری برای مهاجرت برخوردار هستند که از آن جمله می‌توان به پرستار، لوله کش، جوشکار، مهندس عمران، معلم دبیرستان و برنامه نویس نرم افزار اشاره کرد. لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا به صورت مدام در حال به روزرسانی است. در صفحه لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا می‌توانید آخرین شغل‌های مورد نیاز این کشور را مشاهده کنید.
2.چه مواردی در کسب امتیاز ویزای کاری استرالیا تاثیر دارد؟
موارد مختلفی در کسب امتیاز ویزای کار تاثیر دارد. در نظر داشته باشید هر چقدر امتیاز شما بالاتر باشد احتمال دریافت ویزا بیشتر خواهد شد. مواردی مانند مدرک تحصیل، تحصیل در استرالیا، تسلط به زبان انگلیسی، سن و سابقه کاری از جمله موارد تاثیرگذار در امتیاز ویزای کار است. در این مقاله لیست موارد تاثیرگذار را به همراه امتیازات هرکدام، به صورت کامل ذکر کرده‌ایم.
3.آیا می‌توانم با ویزای مهارتی به استرالیا مهاجرت کنم و بعد برای فرزندان زیر 18 سال خود ویزا دریافت کنم؟
بله، اگر ابتدا براي خودتان ويزا گرفته‌ايد مي‌توانيد در مرحله بعدي براي فرزندان زير ۱۸ سال هم ويزا بگيريد. البته بايد هنگام دريافت ويزاي خودتان به اداره مهاجرت استراليا اعلام کرده باشيد که فرزند داشته‌اید.
4.ارزیابی مدارک ویزای کار چقدر زمان می‌برد؟
زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزای کاری استرالیا در هر ساب کلاس متفاوت است. این زمان عموما بین ۷ تا ۱۲ ماه است.
5.حداقل نمره آیلتس برای اخذ ویزای کاری چند است؟
برای اخذ ویزای کاری در استرالیا به حداقل نمره آیتلس 6 نیاز دارید.

این مقالات به شما کمک بیشتری می‌کند

نوامبر 9, 2019
مزایای مهاجرت به استرالیا

12 تا از مزایای مهاجرت به استرالیا

5/5 بیشتر کسانی که برای مهاجرت برنامه ریزی می‌کنند و یا حداقل به مهاجرت فکر […]
اکتبر 9, 2019
ویزاهای پرطرفدار استرالیا

4 ویزای پر طرفدار استرالیا برای مهاجرت

به این مطلب امتیاز دهید استرالیا کشوری مهاجر پذیر است و در طول سال میزبان […]
سپتامبر 23, 2019
کار در استرالیا برای ایرانیان

کار در استرالیا برای ایرانیان

5/5 شرایط کار برای ایرانیان در استرالیا چگونه است؟ شرایط کار در استرالیا برای ایرانیانی […]
آگوست 10, 2019
موفق ترین مشاغل در کشور استرالیا

موفق ترین مشاغل در استرالیا

5/5 کشور استرالیا باتوجه‌به فاکتورهای مختلفی مانند میزان تولید ناخالص ملی، شاخص توسعه انسانی و […]