ویزای اسپانسرشیپ استرالیا

ویزای اسپانسرشیپ

ویزا اسپانسرشیپ استرالیا برای اقامت موقت و دائم

 

ویزا اسپانسرشیپ یکی از انواع ویزای استرالیاست که به صورت موقت و دائم برای تامین نیروی کار استرالیا صادر می شود. با توجه به کمبود نیروی کار در استرالیا، کارفرمایانی که نیاز به نیروی کار متخصص دارند، می توانند متقاضیان را حمایت کنند و آنها را برای انجام امور مهاجرت و اخذ ویزا موقت به اداره مهاجرت استرالیا معرفی کنند.

دولت استرالیا از سال 2012 قوانین متعددی را برای اداره مهاجرت در نظر گرفته است تا با دقت بیشتری پرونده متقاضیان ویزای اسپانسرشیپ استرالیا را بررسی کنند و این ویزا را فقط و فقط برای افرادی صادر کنند که تخصص بالا و یا منحصر به فردی در زمینه کاری خود دارند و در واقع هدفمند تر از گذشته ورود افراد متخصص به استرالیا را، دنبال می کنند. در حالت کلی، دانش تخصصی و تجربه کافی و همچنین سطح بالای زبان انگلیسی، ضامن پذیرش درخواست ویزای کارفرما با توجه به نوع ویزای درخواستی محسوب می شود.

 • چنانچه فرد دارای ویزای اسپانسرشیپ، بخواهد کارفرمای خود را عوض کند ابتدا باید یک اسپانسر جدید انتخاب کند و نسبت به درخواست ویزای جدید اقدام کند زیرا متقاضی مجاز نیست بیشتر از ۲۸ روز در استرالیا، بیکار اقامت کند و در این مدت نیز باید نسبت به اخذ ویزای بریج در استرالیا اقدام کند. در غیر این صورت ویزای او باطل شده و باید در اولین فرصت استرالیا را ترک کند
 • نوع اقامت موقت ویزای کارفرما استرالیا برای متخصصان بین 3 ماه تا 4 سال است که در این زمان باید توسط یک اسپانسر استخدام شوند و اگر اسپانسر پیشنهاد یک سمت دائمی در کسب و کار خود را به متخصص بدهد، متقاضی می تواند ویزای موقت خود را به ویزای دائمی تبدیل کند.
  ویزای اسپانسرشیپ استرالیا شامل دو قسمت ویزای اسپانسرشیپ کارفرما و ویزای اسپانسرشیپ ایالتی می شود

شرایط ویزا اسپانسرشیپ استرالیا

ویزای اسپانسرشیپ استرالیا دارای 2 بخش است بخش اول این ویزا شامل تقاضای کارفرما برای تأیید سمت کاری فرد مورد نظر و بخش دوم شامل درخواست فرد متقاضی ویزاست. با طی این روند در صورتی که متقاضی ویزا، شرایط لازم را داشته باشد این درخواست تایید و ویزای اسپانسر کارفرما صادر می شود. با توجه به اینکه هر کدام از انواع ویزای اسپانسرشیپ استرالیا شرایط مختص خود را دارند، در اینجا می توانید برخی از شرایط و ویژگی های مشترک انواع ویزا حمایت کارفرما را بینید:

 • برای پذیرش توسط اسپانسر مناسب و کسب شغل ایده آل باید از تخصص و تجربه کافی و همچنین دانش بالای زبان انگلیسی برخوردار باشید.
 • افراد دارای ویزای اسپانسرشیپ استرالیا که به مدت ۲ سال توسط کارفرمای خود اسپانسر شوند و شغل آنها تمام وقت باشد، می توانند درخواست تبدیل این نوع ویزا به ویزای اقامت دائم کنند
 • اداره مهاجرت در کشور استرالیا درخواست تبدیل ویزای موقت به اقامت دائم افراد دارای ویزای اسپانسرشیپ را با سرعت بیشتری بررسی می کند.

انواع ویزای اسپانسرشیپ کارفرما استرالیا

یکی از انواع ویزا اسپانسرشیپ استرالیا، ویزای 186 است. این ویزا برای افراد متخصصی صادر می شود که توسط کارفرمای مورد تایید اداره مهاجرت، اسپانسر شده‌اند. برای اخذ این نوع ویزای استرالیا می توانید به یکی از روش‌های توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص، تبدیل اقامت موقت استرالیا و یا ورود مستقیم به استرالیا اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزا 186 استرالیا:

 • شخص متقاضی در زمان درخواست ویزا باید تمامی شرایط و مهارت‌های مورد نیاز را داشته باشد.
 • شخص متقاضی باید از طرف یک کارفرمای استرالیایی برای شغلی انتخاب شود.
 • متقاضی هنگام درخواست ویزا باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد.
 • متقاضی باید کمتر از 45 سال سن داشته باشد.

اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای 186 استرالیا را در وبسایت مطالعه کنید.

ویزای 187 در واقع ویزای اقامت دائم استرالیا با حمایت کارفرما در مناطق کم‌جمعیت است و برای افراد متخصصی است که می‌خواهند در منطقه‌ مشخصی در استرالیا مشغول کار شوند. برای اخذ این نوع ویزای استرالیا می توانید به یکی از روش‌های توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص، تبدیل اقامت موقت استرالیا و یا ورود مستقیم به استرالیا اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزا 187 استرالیا:

 • متقاضی باید در زمان درخواست ویزا تمامی شرایط و مهارت‌های مورد نیاز را داشته باشد.
 • متقاضی باید از طرف یک کارفرمای استرالیایی برای شغلی انتخاب شود.
 • متقاضی باید هنگام درخواست ویزا تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد.
 • متقاضی باید کمتر از 45 سال سن داشته باشد.

 ویزای 187 استرالیا در پاسارگاد مایگریشن شرح داده شده است.

انواع ویزای اسپانسرشیپ ایالتی استرالیا:

اگر در زمان تقاضای ویزا اسپانسر استرالیا، شهر خاصی را در نظر ندارید، می توانید ویزای 190 را انتخاب کنید. ویزای 190 استرالیا برای افراد متخصصی است که یکی از ایالت‌های استرالیا اسپانسر آنها شده است. این ویزا به نام اسپانسر ایالتی نیز خوانده می شود.

شرایط اخذ ویزا  استرالیا:

 • شخص متقاضی باید دارای شغل مرتبط با تحصیلات خود باشد.
 • شخص متقاضی باید از طرف یکی از ایالت‌های استرالیا انتخاب شده باشد.
 • شخص متقاضی باید سوابق شغلی‌ خود را برای ارزیابی به سازمان های مربوطه اراجاع دهد.
 • شخص متقاضی باید برای درخواست ویزا از طرف اداره مهاجرت به کشور استرالیا دعوت شده باشد.
 • شخص متقاضی حداقل 65 امتیاز از فرم ارزیابی را کسب کند البته با داشتن اسپانسر ایالتی 5 امتیاز از این 65 امتیاز تامین می‌ شود.
 • شخص متقاضی باید هنگام درخواست ویزا تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد.
 • شخص متقاضی باید کمتر از 45 سال سن داشته باشد.

ویزای 190 استرالیا به طور کامل در سایت ما شرح داده شده است.

یکی از جدیدترین ویزاهای استرالیا که در نوامبر سال 2019 شرایط آن به اداره مهاجرت ابلاغ شده است، ویزای 491 است. با اخذ این ویزای مهارت استرالیا، قادر خواهید بود به همراه خانواده‌ تا 5 سال در مناطق کم جمعیت به زندگی، کار و تحصیل بپردازید. دارندگان ویزای ۴۹۱ استرالیا پس از سه سال واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم هستند و پس از آن در صورت داشتن شرایط اولیه می توانند موفق به دریافت شهروندی استرالیا شوند.

شرایط اخذ ویزا 491 استرالیا:

 • سن کمتر از ۴۵ سال
 • کسب حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارت ها
 • کسب حداقل ۶۵ امتیاز با توجه به جدول امتیاز بندی جدید
 • داشتن اسپانسرشیپ (خانواده یا ایالتی در استرالیا)
 • داشتن گواهی ارزیابی مثبت شغلی (Positive Skill Assesment) از سازمان ارزیابی مربوطه
 • دادن تعهد برای زندگی و کار در مناطق کم جمعیت استرالیا

اگر می خواهید درباره ویزای 491 استرالیا بیشتر بدانید، گروه وکلای پاسارگاد پاسخگوی سوالات شماست.

چطور برای ویزای اسپانسرشیپ استرالیا اقدام کنیم؟

دریافت ویزای اسپانسرشیپ استرالیا یک پروسه کاملا تخصصی ست که به صورت انلاین انجام می‌شود. چنانچه از جزئی ترین قوانین این ویزا سرپیچی عمد و یا غیر عمد داشته باشید ممکن است درخواست شما رد شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای اینکه درخواست ویزای اسپانسرشیپ شما به راحتی پذیرفته شود حتما با مشاورین رسمی و ثبت شده در سازمان MARA که تنها مرجع مورد تایید اداره مهاجرت کشور استرالیا هستند، مشورت کنید. گروه وکلای مهاجرتی پاسارگاد مایگریشن و همچنین نیما کاظمی وکیل رسمی مهاجرت به نیوزیلند با شماره پروانه وکالت 201700466 و عضو رسمی سازمان های MARA، IAA و MIA در کشورهای استرالیا و نیوزیلند در پروسه دریافت ویزا اسپانسرشیپ در کنار شماست. همچنین  تاکید می کنیم برای مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان، این نوع ویزا به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

ویزای اسپانسرشیپ استرالیا