ویزای کار کانادا

5/5

 

اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای مهارت

ویزای کار کشور کانادا یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت این کشوراست. برای اخذ ویزای مهارت یا ویزای کار کانادا باید از اداره منابع انسانی کانادا تاییدیه دریافت کرد. با توجه به روش‌های مختلف مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای کار از طریق مجوز کار یکی از سریع‌ترین شیوه‌های مهاجرتی به کانادا محسوب می‌شود. فراموش نکنید برای اقامت دائم در کانادا، تنها ویزای کار کافی نیست و برای اقامت دائم باید از طریق مهاجرت، اقدام کرد. همسر و فرزندان افرادی که ویزای کار کانادا دارند، نیز می‌توانند آن‌ها را در کانادا همراهی کنند و در صورت تمایل برای تحصیل و اجازه کار و در غیر این برای ویزای موقت اقدام کنند.

برای اخذ ویزای کار کانادا معمولا اشخاص وارد یک سیستم امتیازبندی می‌شوند و در صورت به حداقل رسیدن امتیاز می‌توانند برای کار در کانادا اقدام کنند. این سیستم امتیازبندی بر اساس، سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و دانش زبانی، امتیازی را برای متقاضی در نظر می‌گیرد. نحوه درخواست و زمان مورد نیاز برای پردازش درخواست شما به چگونگی کار کردن شما هنگام ورود به کانادا دارد.


با داشتن ویزای کار کانادا شما می‌توانید:

 • به همراه خانواده‌تان در کانادا زندگی و کار کنید.
 • به همراه خانواده‌تان می‌توانید تا ۳ سال در کانادا اقامت داشته باشید.
 • به همراه خانواده‌تان اجازه کار تمام‌وقت و ادامه تحصیل داشته باشید.
 • در طول اقامت موقت ۳ ساله برای اخذ اقامت دائم درخواست کنید.
 • نحوه دریافت ویزای مهارت کانادا

  در اغلب موارد ، برای مهاجرت به کانادا، قبل از درخواست ویزای کار کانادا به یک پیشنهاد شغلی به صورت کتبی یا قرارداد کاری از یک کارفرما در کانادا نیاز دارید . کارفرمای کانادایی ممکن است نیاز به ارزیابی بازار کار(LMIA) برای استخدام شما داشته باشد (LMIA ، ارزیابی تاثیرات بازار کار ، یک سند است که ممکن است کارفرما در کانادا قبل از استخدام یک کارمند خارجی به آن نیاز داشته باشد.) LMIA مثبت نشان می‌دهد که برای پر کردن یک شغل نیاز یه یک نیروی خارجی وجود دارد و همچنین نشان می‌دهد که هیچ کارمند کانادایی برای انجام این کار در دسترس نیست .) این یک سند از طرف دولت کانادا است که اجازه کارفرما را برای استخدام یک کارمند خارجی نشان می‌دهد . شخص جویای کار نیز باید شواهدی را ارائه دهید که پیشنهادات کاری مورد نیاز را دریافت کرده است . در ضمن اگر این فرد برای ویزای مجوز کار همراه (OPEN WORK PERMIT) درخواست کرده باشد نیازی به ارائه گواهی کتبی شغلی ندارد .

  زمینه‌های شغلی پررونق بازار کار کانادا در سال ۲۰۲۲

  قبل از معرفی این حوزه‌ها باید بگوییم لیست ارائه شده در زیر تنها بخشی از زمینه‌هایی است که کانادا در آن نیاز به نیروی کار متخصص دارد. اما درمجموع بسیاری از افراد بامهارت در این مشاغل و حوزه‌های تخصصی می‌توانند با دریافت ویزای کار کانادا به این کشور مهاجرت کنند. اگر تخصص شما و سابقه کارتان در یکی از این حوزه‌ها است، شما شانس بالایی برای اخذ ویزای مهارت کانادا دارید. زمینه‌های شغلی پررونق بازار کار کانادا در سال ۲۰۲۲ عبارت‌اند از:

  - فناوری اطلاعات

  - مشاغل مهندسی

  - مشاغل پزشکی و سلامت

  - مشاغل فنی و تدارکاتی

  - مشاغل مالی و حسابداری

  - مشاغل اداری

  - مشاغل فروش و بازاریابی

  - حقوق و وکالت

  - مشاغل تولید

  - مشاغل ارتباط با مشتری

  انواع ویزای کاری کانادا

  برای مهاجرت به کانادا از طریق کار و دریافت ویزای کاری کانادا، ۶ روش اصلی و مهم وجود دارد. با استفاده از این مسیر‌ها می‌توانید اقامت کانادا از طریق کار دریافت کنید. در بین این ۶ روش مهاجرت کاری، روش فدرال و همچنین روش استانی PNP دارای تنوع بیشتری بوده و شرایط کاری بهتری برای ایرانیان متقاضی این نوع ویزا فراهم می‌کنند. ۶ مورد از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا عبارت‌اند از:

  برنامه مهاجرت فدرال Federal

  این برنامه راهی سریع برای ورود به کانادا و مشغول شدن به کار است. با استفاده از این روش و سیستم اکسپرس اینتری Express Entry می‌توانید برای تجارت و یا کارکردن به کانادا مهاجرت کنید. نیروی کار متخصص و مورد تأیید دولت فدرال کانادا می‌تواند از طریق این سیستم وارد بازار کار کانادا شده و باتجربه و مهارتشان سمت‌های شغلی ایده آلی را به دست آورند. این سیستم جدید جهت تسریع روند بررسی پرونده‌های مهاجرتی طراحی شده و تاکنون چندین هزار نفر از سراسر دنیا موفق به دریافت دعوت‌نامه کری و اخذ اقامت دائم شده‌اند. این دعوت‌نامه در حقیقت برای افرادی ارسال می‌شود که از این سیستم رقابتی (CRS) انتخاب می‌شوند. توجه کنید که اکسپرس اینتری یک برنامه مهاجرتی نیست بلکه یک روش جدید برای انتخاب افراد و برگزیدن آن‌ها از بین متقاضیان مهاجرت دارای بالاترین امتیاز (از منظر نیروی انسانی) است. افراد برای دریافت ویزای کار کانادا از طریق برنامه مهاجرت فدرال می‌توانند از روش‌های زیر اقدام کنند:

  • اسکیل ورکر Federal Skilled Worker Program
  • نیروی کار ماهر Federal Skilled Trades Program
  • تجربه کانادایی Canadian Experience Class

  برنامه مهاجرت استانی PNP

  برنامه مهاجرت استانی PNP این امکان را برای استان‌ها و مناطق مختلف کانادا ایجاد کرده تا بتواند از بین افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند انتخاب کنند. هرکدام از استان‌های کانادا (به‌غیراز استان کبک)، برنامه‌های استانی مخصوص به خود و منحصربه‌فردی دارند. استان‌های کانادا توافقنامه‌ای با اداره مهاجرت کانادا امضا می‌کنند که به‌واسطه آن می‌توانند اشخاصی را که شرایط موردنظرشان را دارند، برگزینند.

  جاب آفر کانادا Job Offer

  کلمه‌ی جاب آفر (Job Offer) به معنای پیشنهاد شغلی بوده و ویزای جاب آفر کانادا در واقع مهاجرت از طریق دریافت یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی است. این روش قوانین خاص خود را داشته و این پیشنهاد شغلی باید استانداردهای تعیین شده را داشته باشد. در این روش مشاغل بسیاری وجود دارد که هریک بر اساس تقاضا و نیاز ایالت‌ها یا به‌صورت فدرال اولویت‌بندی شده‌اند.

  ویزای کار بعد از تحصیلPGWP

  ویزای کار بعد از تحصیل به افراد فارغ‌التحصیل از مقطع بالاتر دیپلم اجازه می‌دهد تا به مدت مشخصی در کانادا مانده و سابقه کار کانادایی کسب کنند. به‌دست‌آوردن این سابقه کاری به افراد کمک می‌کند تا امتیاز کافی را کسب کرده و برای اقامت دائم کانادا از طریق Canadian Experience Class (CEC) یا همان تجربه کانادایی اقدام کنند.

  ویزای خوداشتغالی

  مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ویزای خوداشتغالی یکی از روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا است. این ویزا مناسب کسانی است که در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و ... فعالیت داشته و یا توانسته‌اند در این حوزه‌ها کسب درآمد کنند. اگر شما هم علاقه‌مند به راه‌اندازی یک کسب‌وکار در یکی از زمینه‌های فرهنگی، کشاورزی، ورزشی و ... هستید می‌توانید با استفاده از این طرح به کانادا مهاجرت کنید.

  برنامه انتقال درون شرکتی ICT

  کسب‌وکارها و تجارت‌های بین‌المللی که یک شرکت مادر، شعبه‌های مختلف، شرکت‌های وابسته و ... در کانادا دارند، می‌توانند کارکنان اصلی خود که در خارج از کانادا هستند را به‌واسطه برنامه انتقال درون شرکتی، به کانادا بیاورند.

  سوالات متداول در مورد ویزای کار کانادا


  1.برای دریافت ویزای کار کانادا چه روش‌های وجود دارد؟
  برای مهاجرت به کانادا از طریق کار و دریافت ویزای کاری کانادا، ۶ روش اصلی و مهم وجود دارد. با استفاده از این مسیر‌ها می‌توانید اقامت کانادا از طریق کار دریافت کنید. این 6 مسیر عبارتند از: برنامه مهاجرت فدرال Federal، برنامه مهاجرت استانی PNP، جاب آفر کانادا Job Offer، ویزای کار بعد از تحصیلPGWP، ویزای خوداشتغالی و برنامه انتقال درون شرکتی ICT.
  2.سریع‌ترین مسیر برای دریافت ویزای کار کانادا چیست؟
  برنامه مهاجرت فدرال Federal راهی سریع برای ورود به کانادا و مشغول شدن به کار است. با استفاده از این روش و سیستم اکسپرس اینتری Express Entry می‌توانید برای تجارت و یا کارکردن به کانادا مهاجرت کنید. نیروی کار متخصص و مورد تأیید دولت فدرال کانادا می‌تواند از طریق این سیستم وارد بازار کار کانادا شده و باتجربه و مهارتشان سمت‌های شغلی ایده آلی را به دست آورند.
  3.شرایط دریافت ویزای کار کانادا چست؟
  برای درخواست دریافت ویزای کار کانادا، فرد متقاضی باید از شرایطی برخوردار باشد. تعدادی از این شرایط عبارتند از: داشتن مدرک آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی یا فرانسوی (حداقل نمره آیلتس 6.5 معادل CLB 8)، سن زیر ۴۵ سال، داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی به‌مدت حداقل ۱ سال. در این مقاله شرایط دیگر دریافت ویزا را بیان کردیم.