ویزای سرمایه گذاری نیوزیلند

سرمایه گذاری در کشور نیوزیلند

ویزای سرمایه گذاری نیوزیلند یکی از راه های پر طرفدار برای مهاجرت به نیوزیلند و اخذ ویزای این کشور است. نیوزیلند از کشورهای مشترک المنافع انگلستان بشمار می آید که سرمایه گذاری در آن می تواند با موفقیت همراه باشد. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری نیوزیلند باید از روش کارآفرینی استفاده کنیم. در این روش متقاضی باید یک کسب و کار جدید را در نیوزیلند راه اندازی کند. فرد متقاضی پس از مورد تایید قرار گرفتن پرونده مهاجرت، ویزای یک ساله کار دریافت می کند و باید به نیوزیلند سفر کرده و مقدمات کار خود را آماده و نهایتا کار را راه اندازی نماید. درصورتی که این بخش، طبق استانداردهای لازم و مورد تایید اداره مهاجرت نیوزیلند انجام گیرد ویزای یک ساله کار برای مدت دو سال دیگر تمدید شده و بعد از این مرحله نیز امکان درخواست برای اقامت دائم نیوزیلند فرآهم می‌گردد. البته اگر تمایل به اخذ ویزی سرمایه گذاری دارید، می توانید نسبت به دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا نیز اقدام کنید. سرمایه گذاری در هر یک از کشورهای استرالیا و نیوزیلند به دلیل وضعیت اقتصادی با ثبات، سودآور و نتیجه بخش است.

money

ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی نوع اول

  برای این ویزای سرمایه گذاری ، متقاضی باید 1.5 میلیون دلار به نیوزیلند انتقال دهد و این مبلغ را به مدت 4 سال در آن کشور نگه دارد.

  جدای از این مبلغ، باید مبلغ 1 میلیون دلار نیز به عنوان پشتوانه هزینه زندگی در نیوزیلند داشته باشد. همچنین متقاضی نباید بیشتر از 65 سال داشته باشد.

money

ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی نوع دوم

  این نوع ویزا محدودیت های کمتری دارد. در عین حال باید سرمایه چشمگیری را وارد نیوزیلند کنید. برای درافت این ویزا سقف محدودیت سنی و داشتن سابقه کار در آن کسب و کار وجود ندارد. همچنین نیازی نیست مبلغی را به عنوان پشتوانه هزینه های زندگی در نیوزیلند به همراه داشته باشید. داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز برای متقاضی و خانواده وی نیز الزامی نخواهد بود. در ویزای سرمایه گذاری نیوزیلند نوع دوم شما باید مبلغ 10 میلیون دلار به عنوان سرمایه به کشور نیوزیلند منتقل کند و این پول به مدت 3 سال در این کشور نگه داشته شود.

grandparents

ویزای سرمایه گذاری موقت بازنشستگی

  این نوع ویزا مناسب افرادی است که حداقل 66 سال سن دارند و اگر بخواهند همراه با خانواده خود به کشور نیوزیلند مهاجرت کنند، همسر آنها نیز باید حداقل 66 سال سن داشته باشد. متقاضی باید مبلغ 75 هزار دلار به نیوزیلند انتقال دهد. در صورتی که این مبلغ به مدت 2 سال در نیوزلند باقی بماند متقاضی می تواند نسبت به کسب اقامت نیوزیلند از طریق ویزای سرمایه گذاری اقدام کند.

  همچنین برای پشتوانه هزینه های جاری مبلغ 500 هزار دلار به صورت سرمایه ثابت داشته باشد و در زمان ارائه درخواست مبلغ 60 هزار دلار درآمد داشته باشد.

entrepreneur-(1)

ویزای کارآفرین یا کارآفرینی

  برای این ویزای سرمایه گذاری ، متقاضی باید کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کرده و شعل ایجاد کند. برای دریافت این نوع ویزا از دو طریق می توان اقدام کرد. در نوع اول شما باید طرح خود را به دولت نیوزیلند ارائه کنید. مهمترین شرط این نوع ویزا، نوآوری و سود آوری طرح شما است. به این صورت که برای دولت نیوزیلند دارای منافعی باشد.

  در نوع دوم شما باید قبل از ارسال درخواست برای دولت نیوزیلند، ابتدا در کشور خود به مدت 2 سال کسب و کار مستقلی همراه با درآمدی قابل قبول داشته باشید. به همین دلیل زمان درخواست ویزا تا صدور آن در حدود 2 الی 3 سال زمان نیاز دارد.

parallax background

تبدیل ویزای موقت سرمایه گذاری به ویزای دائم

: ویزای سرمایه گذاری نیوزلند، یک ویزای سه ساله می باشد. که به روشی معین تقسیم بندی می شود. سرمایه گذارانی که پرونده آنها تایید شود ویزای یک ساله صادر می شود و پس از راه اندازی و ثبت کسب و کار خود، ویزای آنها به مدت دو سال دیگر تمدید خواهد شد. بعد از این زمان شما می توانید درخواست اقامت دائم و مهاجرت به نیوزیلند را ارائه دهید:

  1. آشنایی اولیه با زبان انگلیسی

  2. سن کمتر از ۶۰ سال

  3. کسب امتیاز ۱۲۰ بر اساس سابقه کاری و تعداد شغل‌های ایجاد شده توسط کسب و کار شما

  4. ارائه یک برنامه جامع برای اداره کسب و کار خود (Business Plan)

  5. سوءپیشینه نداشته باشید بخصوص در کسب و کار

  6. در 5 سال اول نمی توانید ورشکسته شوید

  7. دارا بودن توانایی مالی کافی برای راه اندازی یک کسب و کار در نیوزیلند. حداقل این مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار نیوزیلند می باشد اما به منظور افزایش امتیاز و بالا رفتن شانس موفقیت پرونده بهتر است حداقل مبلغ ۴۰۰,۰۰۰ دلار نیوزیلند ارائه گردد)