ویزای سرمایه‌گذاری نیوزلند

به این مطلب امتیاز دهید

سرمایه‌گذاری در کشور نیوزلند

ویزای سرمایه‌گذاری نیویلند یکی از راه‌های پر طرفدار برای مهاجرت به نیوزلند و اخذ ویزای این کشور است. نیوزلند از کشورهای مشترک‌المنافع انگلستان به شمار می‌آید که سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند با موفقیت همراه باشد. برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری نیوزلند باید از روش کارآفرینی استفاده کنیم. در این روش متقاضی باید یک کسب و کار جدید را در نیوزلند راه‌اندازی کند. فرد متقاضی پس از مورد تایید قرار گرفتن پرونده مهاجرت، ویزای یک ساله کار دریافت می‌کند و باید به نیوزلند سفر کرده و مقدمات کار خود را آماده و نهایتا کار را راه‌اندازی نماید. درصورتی که این بخش، طبق استانداردهای لازم و مورد تایید اداره مهاجرت نیوزلند انجام گیرد ویزای یک ساله کار برای مدت دو سال دیگر تمدید شده و بعد از این مرحله نیز امکان درخواست برای اقامت دائم نیوزلند فرآهم می‌گردد. البته اگر تمایل به اخذ ویزی سرمایه‌گذاری دارید، می‌توانید نسبت به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا نیز اقدام کنید. سرمایه‌گذاری در هر یک از کشورهای استرالیا و نیوزلند به دلیل وضعیت اقتصادی با ثبات، سودآور و نتیجه بخش است.

هزینه

ویزای سرمایه‌گذاری مهاجرتی نوع اول

  برای این ویزای سرمایه‌گذاری ، متقاضی باید 1.5 میلیون دلار به نیوزلند انتقال دهد و این مبلغ را به مدت 4 سال در آن کشور نگه دارد.

  جدای از این مبلغ، باید مبلغ 1 میلیون دلار نیز به عنوان پشتوانه هزینه زندگی در نیوزلند داشته باشد. همچنین متقاضی نباید بیشتر از 65 سال داشته باشد.

هزینه

ویزای سرمایه‌گذاری مهاجرتی نوع دوم

  این نوع ویزا محدودیت‌های کمتری دارد. در عین حال باید سرمایه چشم‌گیری را وارد نیوزلند کنید. برای درافت این ویزا سقف محدودیت سنی و داشتن سابقه کار در آن کسب و کار وجود ندارد. همچنین نیازی نیست مبلغی را به عنوان پشتوانه هزینه‌های زندگی در نیوزلند به همراه داشته باشید. داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز برای متقاضی و خانواده وی نیز الزامی نخواهد بود. در ویزای سرمایه‌گذاری نیوزلند نوع دوم شما باید مبلغ 10 میلیون دلار به عنوان سرمایه به کشور نیوزلند منتقل کند و این پول به مدت 3 سال در این کشور نگه داشته شود.

grandparents

ویزای سرمایه‌گذاری موقت بازنشستگی

  این نوع ویزا مناسب افرادی است که حداقل 66 سال سن دارند و اگر بخواهند همراه با خانواده خود به کشور نیوزلند مهاجرت کنند، همسر آن‌ها نیز باید حداقل 66 سال سن داشته باشد. متقاضی باید مبلغ 75 هزار دلار به نیوزلند انتقال دهد. در صورتی که این مبلغ به مدت 2 سال در نیوزلند باقی بماند متقاضی می‌تواند نسبت به کسب اقامت نیوزلند از طریق ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کند.

  همچنین برای پشتوانه هزینه‌های جاری مبلغ 500 هزار دلار به صورت سرمایه ثابت داشته باشد و در زمان ارائه درخواست مبلغ 60 هزار دلار درآمد داشته باشد.

ویزای سرمایه گذاری نیوزلند

ویزای کارآفرین یا کارآفرینی

  برای این ویزای سرمایه‌گذاری ، متقاضی باید کسب و کار خود را در این کشور راه‌اندازی کرده و شعل ایجاد کند. برای دریافت این نوع ویزا از دو طریق می‌توان اقدام کرد. در نوع اول شما باید طرح خود را به دولت نیوزلند ارائه کنید. مهم‌ترین شرط این نوع ویزا، نوآوری و سودآوری طرح شما است. به این صورت که برای دولت نیوزلند دارای منافعی باشد.

  در نوع دوم شما باید قبل از ارسال درخواست برای دولت نیوزلند، ابتدا در کشور خود به مدت 2 سال کسب و کار مستقلی همراه با درآمدی قابل‌قبول داشته باشید. به همین دلیل زمان درخواست ویزا تا صدور آن در حدود 2 الی 3 سال زمان نیاز دارد.

parallax background

تبدیل ویزای موقت سرمایه‌گذاری به ویزای دائم

: ویزای سرمایه‌گذاری نیوزلند، یک ویزای سه ساله است. که به روشی معین تقسیم‌بندی می‌شود. سرمایه‌گذارانی که پرونده آن‌ها تایید شود ویزای یک ساله صادر می‌شود و پس از راه‌اندازی و ثبت کسب و کار خود، ویزای آن‌ها به مدت دو سال دیگر تمدید خواهد شد. بعد از این زمان شما می‌توانید درخواست اقامت دائم و مهاجرت به نیوزلند را ارائه دهید:

  1. آشنایی اولیه با زبان انگلیسی

  2. سن کمتر از ۶۰ سال

  3. کسب امتیاز ۱۲۰ بر اساس سابقه کاری و تعداد شغل‌های ایجاد شده توسط کسب و کار شما

  4. ارائه یک برنامه جامع برای اداره کسب و کار خود (Business Plan)

  5. سوءپیشینه نداشته باشید بخصوص در کسب و کار

  6. در 5 سال اول نمی‌توانید ورشکسته شوید

  7. دارا بودن توانایی مالی کافی برای راه اندازی یک کسب و کار در نیوزلند. حداقل این مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار نیوزلند است اما به منظور افزایش امتیاز و بالا رفتن شانس موفقیت پرونده بهتر است حداقل مبلغ ۴۰۰,۰۰۰ دلار نیوزلند ارائه گردد

سوالات متداول

1آیا با خرید مغازه می‌توان اقامت نیوزلند را کسب کرد؟
خیر، با اینکه خرید مغازه در نیوزلند یک راه مطمئن برای سرمایه‌گذاری است اما شما نمی‌ةوانید با خرید مغازه اقامت نیوزلند را کسب کنید.
2بهترین سرمایه گذاری در نیوزلند چیست؟
شما باید اول هدف خود را از سرمایه گذاری در نیوزلند مشخص کنید اما روش کار آفرینی را می‌توان یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در کشور نیوزلند نامید؛ زیرا منجر به اخذ اقامت هم می‌شود.
3آیا از طریق سرمایه گذاری پاسپورت نیوزلند را دریافت می‌کنیم؟
شما از طریق سرمایه‌گذاری ویزای نیوزلند می‌گیرید و بعد از چند سال زندگی در نیوزلند برای پاسپورت این کشور درخواست می‌دهید.