مهاجرت به استرالیا

4.8/5

برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا از کجا شروع کنم؟

مهاجرت استرالیا

در صفحه مهاجرت به استرالیا تمامی مراحل و شرایط مهاجرت به استرالیا را در سال 2022 مورد بررسی قرار داده‌ایم؛ همچنین به طور مداوم با بدست آوردن اخبار و اطلاعات جدید برای دریافت ویزا استرالیا این مقاله را به روز رسانی می‌کنیم. این مطلب به علت توضیح تمام شرایط مهاجرت به استرالیا مطلب طولانی به شمار می‌آید. اگر فقط می‌خواهید، بدانید که شرایط مهاجرت به استرالیا را دارید یا خیر؟ می‌توانید فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا را پر کنید تا مشاوران گروه مهاجرتی پاسارگاد برای راهنمایی با شما تماس بگیرند.

استرالیا در حال حاضر فقط یک مقصد توریستی نیست؛ بلکه مانند آهنربا با پی‌ریزی مناسب زیرساخت‌های اقتصادی و فرهنگی به یکی از مقصدهای مهاجرتی با کیفیت مخصوصا برای ایرانیان تبدیل شده است و تاکنون بیش از 120 هزار ایرانی اقامت استرالیا را دریافت کرده‌اند.

به طور کلی دلایل و روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور محبوب و کم‌نظیر استرالیا وجود دارد. در این مطلب قصد داریم شما را در زمینه‌های مختلف دریافت انواع ویزاها، هزینه اخذ ویزا، جدول امتیاز بندی، مدارک موردنیاز، مراحل دریافت ویزا و موضوعات دیگر راهنمایی کنیم.

قبل از هر توضیحی درباره مهاجرت به استرالیا برای شناخت کشور استرالیا می‌توانید به مقاله همه چیز در مورد استرالیا و مقاله انواع ویزاهای استرالیا مراجعه کنید تا اطلاعات کافی از استرالیا داشته باشید.

تا انتهای این مطلب همراه گروه مهاجرتی پاسارگاد باشید و نگران نباشید از لحظه مشاوره تا پایان اقامت استرالیا همراه شما هستیم. اگر پاسخ پرسش‌هایتان را در این مقاله دریافت نکردید. سوال خود را در بخش کامنت‌ها بپرسید تا جواب کامل و واضحی در مورد آن به شما بدهیم.

راه‌های مهاجرت به استرالیا

راه‌های مهاجرت به استرالیا زیاد است؛ شما باید با بررسی شرایط و اولویت‌های خود مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت به استرالیا انتخاب کنید.

دلایل مهم پذیرش مهاجر در کشور استرالیا کاهش نرخ رشد اقتصادی، کاهش رشد جمعیت، کمبود نیروی متخصص در بازار کار و افزایش روز افزون نرخ پیری است.

کشور استرالیا به عنوان یکی از برترین کشورهای مهاجر پذیر، ویزاهای متعددی در زمینه‌های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، کارآفرینی و غیره صادر می‌کند. با این وجود راه‌های مهاجرت به استرالیا بسیار متنوع است که ما در ادامه هر یک را بررسی می‌کنیم.

انواع ویزای استرالیا برای مهاجرت

انواع ویزاها

استرالیا ویزاهای متفاوتی را در 24 دسته صادر می‌کند و البته لازم به ذکر است که ویزای سرمایه گذاری استرالیا در دسته ویزای کار و مهارت استرالیا قرار گرفته است. در قسمت زیر انواع ویزاهای استرالیا را نام می‌بریم:

 • ویزای 188 استرالیا

ویزای 188 استرالیا یا ویزای کارآفرینی استرالیا یکی از ویزاهای موقت استرالیا است که متقاضی از طریق سرمایه گذاری می‌تواند برای دریافت این ویزا اقدام کند. با داشتن ویزای 188 استرالیا متقاضی می‌تواند به مدت 5 سال در استرالیا اقامت کند و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ویزای دائمی 888 اقدام کند.

 • ویزای 888 استرالیا

ویزای 888 استرالیا برای کسب اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در استرالیا است، اگر موفق به دریافت ویزای موقت 188 استرالیا شوید، در صورت داشتن شرایط لازم، می‌توانید برای اخذ ویزای دائم 888 اقدام کنید.

 • ویزای 189 استرالیا

ویزای 189 استرالیا یکی از بهترین ویزاها برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار است. این نوع ویزا برای گرفتن اقامت دائم استرالیا پیشنهاد می‌شود و نیازی به اسپانسر ندارد. حداقل امتیاز لازم برای دریافت ویزای 189 معادل 65 امتیاز است.

 • ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا به طور خاص برای همه متقاضیانی است که می‌خواهند برای کار حرفه‌ای متشکل از فهرست مشاغل ماهر (SOL) یا ویزای مهارت استرالیا در استرالیا بمانند و کار کنند. با مهاجرت به استراليا از طریق ویزای مهارت 190 به طور خودکار حق اقامت دائم در استراليا را خواهید داشت. يکي از ويژگي‌هاي روند مهاجرت به استرالیا اين است که مي‌توانيد به صورت آنلاين براي ويزا اقدام كنيد.

 • ویزای 491 استرالیا

با اخذ ویزای 491 استرالیا، قادر خواهید بود به همراه خانواده‌ تا 5 سال در مناطق کم جمعیت (شهرهایی با جمعیت کمتر از سه میلیون نفر) استرالیا به زندگی، کار و تحصیل بپردازید. دارندگان ویزای 491 استرالیا پس از سه سال واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم هستند و پس از دریافت اقامت دائم در صورت داشتن شرایط اولیه می‌توانند برای دریافت شهروندی استرالیا اقدام کنند.

 • ویزای 186 استرالیا

ویزای 186 استرالیا یکی از انواع ویزای استرالیا است که از شاخه‌های ویزای اسپانسرشیپ و زیر مجموعه‌ای از ویزای کار استرالیا محسوب می‌شود. این ویزا برای افراد متخصصی صادر می‌شود که از حمایت کارفرمای مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا، برخوردار باشند. برای درخواست ویزای 186 حضور در خاک استرالیا ضروری نیست.

 • ویزای 476 استرالیا

ویزای اقامت موقت کلاس 476 مخصوص فارغ‌التحصیلان رشته های مهندسی از دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران می‌باشد و به متقاضی این اجازه را می‌دهد که ۱۸ ماه در استرالیا زندگی کنند.

 • ویزای 482 استرالیا

ویزای 482 استرالیا یکی از انواع ویزای کار استرالیا است که به کارفرمایان این امکان را می‌دهد تا کمبود نیروی ماهر کار در استرالیا را با استخدام نیروی متخصص خارجی پر کنند. این ویزای کار در 15 مارس 2018 معرفی شد و جایگزین زیر مجموعه ویزای موقت کار 457 شد که توسط DHA لغو شده بود.

 • ویزای تلنت استرالیا

ویزای تلنت استرالیا، ویزای دائمی استرالیا است که به طور خاص برای آن دسته از متقاضیان که در سطح بین‌المللی و یا ملی به دلیل استعداد و دستاوردهای برجسته خود در طی سال‌ها شناخته شده‌اند، اختصاص دارد. ویزای نخبگان استرالیا دارای 2 زیر کلاس یعنی 858 و 124 است.

 • ویزای 187 استرالیا

ویزای 187 استرالیا یکی از انواع ویزای اقامت دائم استرالیاست. صدور ویزای 187 با اسپانسر منطقه‌ای در صورتی امکان پذیر است که نیروی متخصص کار توسط کارفرمای واقع در مناطق کم جمعیت استرالیا اسپانسر شده باشد.

 • ویزای 485 استرالیا

ویزای 485 استرالیا ویزای موقت برای فارغ التحصیلان است که مدت زمان آن بین 2 الی 4 سال است. این ویزا به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند پس از فراغت از تحصیل خود از دانشگاه‌های استرالیا، در این کشور مشغول کار و زندگی شوند.

 • ویزای 494 استرالیا

برای دریافت این ویزای دائمی 494 استرالیا متقاضی باید توسط کارفرمای استرالیایی تایید شده برای کار مستقر در منطقه‌ای کم جمعیت از استرالیا معرفی شود. همچنین باید کمتر از 45 سال سن داشته باشد و مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و شرایط زبان را داشته باشد.

 • ویزای گردشگری استرالیا

علاوه‌بر دریافت ویزای گردشگری استرالیا یا به عبارتی ویزای توریستی استرالیا در جهت بازدید از مناطق و طبیعت استرالیا، در صورتی که بخواهید برای یک سفر کاری و یا ملاقات با خانواده خود به استرالیا سفر کنید باز هم باید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید.

 • ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج استرالیا به فردی تعلق می‌گیرد که یا با یک تبعه استرالیا یا شخصی که اقامت دائم استرالیا را دارد ازدواج کرده باشد یا در آینده قصد ازدواج داشته باشد. ویزای ازدواج استرالیا مختص افرادیست که ازدواج رسمی و ثبت شده داشته باشند و یا بتوانند ثابت کنند که در ۱۲ ماه گذشته زندگی مشترک با شریک خود داشته داشته‌اند.

 • ویزای دانشجویی استرالیا

برای صدور ویزای دانشجویی استرالیا، توان مالی، سابقه درسی و کاری، تاهل، فاصله رشته تحصیلی و شغل و موارد دیگری بررسی می‌شود. چنانچه از ایران، درخواست ویزا دانشجویی استرالیا را داشته باشید، تمام مراحل ارزیابی و صدور ویزا، در ایران انجام می‌گیرد و بین یک تا سه ماه طول می‌کشد.

 • ویزای خانوادگی استرالیا

ویزای خانوادگی استرالیا به افراد خانواده اشخاصی که اقامت دائم استرالیا را دارند اعطا می‌شود. از آنجایی که متقاضی ویزای خانوادگی استرالیا نیاز به پشتیبانی مالی دارد، ویزای خانواده با توجه به رابطه خانواده با فرد متقاضی بررسی می‌شود و هر چه رابطه خانوادگی نزدیك‌تر باشد، مراحل پذیرش ویزا سریع‌تر بررسی می‌شود.

 • ویزای بریجینگ استرالیا

ویزای بریجینگ Bridging استرالیا یک ویزای موقت است که به فرد اجازه می‌دهد تا برای مدت زمانی مشخص در استرالیا اقامت کند. ویزای بریج شش نوع است با اخذ هر یک از آنها، حقوق متفاوتی خواهید داشت. معمولا ویزای موقت قبلی شما تاثیر زیادی در ویزای بریج دارد.

 • ویزای استارتاپ استرالیا

ویزای استارتاپ استرالیا نوعی ویزای موقت سرمایه‌گذاری و ساب‌کلاس ویزای 188 که به نام ویزای 188E هم شناخته می‌شود. این ویزا همان‌طور که از اسم آن مشخص است، مناسب افرادی است که یک برنامه کاری مشخص (یک بیزینس پلن قوی) و واقع‌گرایانه برای شروع یک کسب‌وکار نوآورانه یا همان استارتاپ را در استرالیا دارند

مزایای اقامت استرالیا

مزایای مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا یک فرآیند چندین مرحله‌ای می‌باشد که در مرحله اول با دریافت اقامت موقت آغاز می‌شود و طی مراحلی به دریافت اقامت دائم و در آخر دریافت شهروندی استرالیا می‌رسد.

استرالیا در سال‌های اخیر با سیاست‌های مهاجرتی در زمینه اقتصادی بدون موانع در حال رشد است و مهاجران بخش مهمی از شرایط رشد اقتصادی کشور هستند. همه افراد آینده‌نگری که در استرالیا سرمایه گذاری می‌کنند؛ به این قضیه واقف هستند.

مسلما شرایط مساعد آب و هوایی و کیفیت زندگی در استرالیا، دلایل کافی برای مهاجرت به این کشور محسوب نمی‌شوند و استرالیا برای جذب مهاجران بیشتر، چشم اندازها و مزایای اجتماعی و حرفه‌ای زیادی را در نظر گرفته است. اولویت مهاجرین تامین رفاه نسبی و آرامش در کشور مقصد است.

استرالیا یکی از کشورهایی است که توانسته در سال‌های اخیر، رضایت مهاجرین را در همه جنبه‌ها، جلب کند. در اینجا به دیگر مزایای مهاجرت به استرالیا در اقامت موقت استرالیا و اقامت دائم استرالیا اشاره می‌کنیم:

مزایای اقامت موقت استرالیا

 • صدور اجازه کار در استرالیا
 • امکان سرمایه‌گذاری در استرالیا
 • امکان دریافت وام‌های تحصیلی و تحصیل در استرالیا
 • امکان استفاده از خدمات درمانی
 • امکان استفاده فرزندان از تسهیلات آموزشی
 • امکان استفاده از خدمات کنسولگری‌ها در خارج از استرالیا
 • امکان اقدام برای دریافت اقامت دائم استرالیا
 • امکان اقدام برای دریافت ویزای نیوزلند

مزایای اقامت دائم استرالیا

 • اگر ویزای اقامت دائم استرالیا را دارید، پس از 4 سال می‌توانید برای اخذ پاسپورت اقدام نمایید.
 • با اخذ اقامت دائم و یا پاسپورت استرالیا کار و تحصیل برای شما آزاد می‌شود و مانند سایر شهروندان استرالیا از یک قانون و خدمات استفاده می‌کنید.
 • با داشتن اقامت دائم مانند سایر شهروندان استرالیایی از هزینه پزشکی رایگان بهره‌مند می‌شوید.
 • با گرفتن ویزای دائم اگر پس از 2 سال کاری پیدا نکردید از حمایت‌های دولتی برخوردار می‌شوید.
 • فرزند شما که در خاک استرالیا به دنیا آمده است به صورت مستقیم شهروند استرالیا می‌شود.
 • پس از دریافت اقامت دائم، فرزند زیر 12 سال شما از تحصیلات رایگان بهره‌مند می‌شود.
 • وام با سود 4 درصد با بازپرداخت 30 ساله برای خرید خانه به شما داده خواهد شد.
 • با داشتن اقامت استرالیا می‌توانید در نیوزیلند به زندگی، کار و تحصیل بپردازید.

بهترین مسیرهای مهاجرت استرالیا

بهترین مسیرهای مهاجرتی

در این مطلب اشاره کردیم که مسیرهای مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد؛ برخی از این مسیرها به اقامت دائم استرالیا منجر می‌شود؛ اما اینکه کدام روش برای مهاجرت بهترین است، بستگی به شرایط فردی متقاضی دارد و یک روش به طور یقین برای همه مناسب نخواهد بود.

ممکن است برای یک نفر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بهترین گزینه باشد؛ اما برای شخص دیگری مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی مناسب باشد. مشاورین حقوقی موسسه پاسارگاد با توجه به شرایط شما و در نظر گرفتن مزایا و معایب همه گزینه‌های منتخب مهاجرت، کم‌هزینه‌ترین و بهترین مسیر را به شما معرفی می‌کنند.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های اقتصادی و بازار کار نیروی متخصص است. این کشور بخشی از نیروهای متخصص خود را از بین مهاجرین تامین می‌کند. با انجام نظرسنجی‌ها و رضایت مهاجرین در زمینه کاری، استرالیا به یکی از بهترین کشورها برای پرداخت به موقع دستمزد و حقوق عالی به نیروی کار، معرفی شده است.

نرخ بیکاری در این کشور پایین است و طبق آخرین آمار بدست آمده از ABS در انتهای سال ۲۰۲۲ به میزان ۳.۵ درصد است. نیاز متعدد به شغل‌های مختلف شاخص رضایت در درآمد بالا و رفاه بالای زندگی در این کشور یکی از مزیت‌های کار در استرالیا است. به همین علت مهاجرت کاری به استرالیا یکی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت برای نیروهای جوان و متخصص است. در نتیجه یکی از مسیرهای مهاجرت برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کردن از طریق مهاجرت کاری و دریافت ویزای کار استرالیا است.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

استرالیا یکی از برترین سیستم‌های آموزشی جهان را دارد. این کشور 42 دانشگاه دارد که 7 یک از آن‌ها در رنگینک‌های QS و ARWU در رتبه زیر 100 قرار دارند و به همین دلایل استرالیا به یکی مقاصد تحصیلی معتبر بدیل شده است.

همچنین این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای دانشگاه‌ها و تحصیلات آکادمیک در این کشور است به همین علت بسیاری از دانشجویان ایرانی کشور استرالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند. برای آگاهی بیشتر می‌توانید به مقاله پذیرش آسان دانشگاه‌های استرالیا مراجعه کنید.

طبق آمار وزارت آموزش، مهارت و اشتغال استرالیا (DESE)؛ در سال‌های اخیر تقریبا 480 هزار دانشجوی خارجی در این کشور با ویزای تحصیلی اقدام به تحصیل کردند که 1600 تن از دانشجویان ایرانی بودند.

برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند یکی از ساده‌ترین روش‌ها دریافت ویزای تحصیلی استرالیا است. از مزایای تحصیل در استرالیا می‌توان به وجود دانشگاه‌های مطرح، برخورداری از امکانات بالا، وجود امکان کار حین تحصیل، دریافت اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی، تسهیلات دانشجویی و امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی اشاره کرد.

ویزای دانشجویی استرالیا در دسته ویزاهایی است که با مدت زمان اقامت مختلف صادر می‌شود و همچنین امکان تمدید این ویزا هم وجود دارد. یکی از شرایط اصلی دریافت ویزاهای دانشجویی و دانش آموزی استرالیا، ثبت نام در یکی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استرالیا است برای دریافت اطلاعات تکمیلی می‌‎توانید به مقاله شرایط تحصیل در استرالیا مراجعه کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های آسان و محبوب مهاجرت به استرالیا از طریق راه اندازی یک کسب و کار است. در این روش متقاضی در کشور مبداء باید 2 سال از چهار سال گذشته بیزینسی داشته باشد که حداقل 30 درصد آن به نامش باشد.

در این روش برای دریافت ویزا داشتن مدرک زبان برای مهاجرت الزامی نیست و همچنین لازم نیست تا قبل از مهاجرت مبلغی را انتقال دهید. ویزای بیزینس استرالیا به طور کلی در دو دسته ویزای کارآفرینی استرالیا و ویزای سرمایه گذاری قرار می‌گیرند. که در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح می‌دهیم.

1.     ویزای کارآفرینی استرالیا

می‌توان با یقین به این موضوع اشاره کرد که در سال‌های اخیر بیش از 90 درصد متقاضیان ویزای سرمایه گذاری در استرالیا با ویزای کارآفرینی استرالیا برای سرمایه گذاری در استرالیا اقدام کردند. به همین علت این ویزا یکی از مرسوم‌ترین روش‌های برای دریافت ویزا استرالیا است.

با دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا می‌توانید به مدت 5 سال در استرالیا اقامت داشته باشید و بعد از اولین ورود تا سه سال زمان دارید که کسب و کار خود را راه اندازی کنید و با گذشت ۳ سال می‌توانید برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کنید.

2.     ویزای سرمایه گذاری استرالیا

در ویزای سرمایه گذاری استرالیا که به نام ویزای 2.5 دلاری معروف است، باید مبلغ 2.5 میلیون دلار استرالیا سرمایه به کشور استرالیا تزریق کنید. در گذشته باید مبلغ 2.5 میلیون دلار را در استرالیا بلوکه می‌کردید و پس از مدت مشخصی این پول را بدون ضرر و زیان پس می‌گرفتید. اما در حال حاضر شما برای دریافت این ویزا باید مقدار 1.5 میلیون دلار استرالیا؛ سرمایه وارد کشور کنید که ممکن است در این فرایند شما ضرر کنید. به علت ریسک زیاد در این نوع ویزا باید موشکافانه اقدام کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و اسپانسرشیپ خانواده

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

دولت استرالیا قصد دارد با صادر کردن ویزای ازدواج استرالیا یا ویزای پارتنر استرالیا در سال 2022 حدود ۵۲ هزار ویزای خانواده یا family visa صادر کند. این یک خبر خوب برای کسانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارند؛ می‌باشد.

اشخاصی که اقامت استرالیا را دارند؛ می‌توانند نقش اسپانسر یا حامی را برای دیگر افراد خانواده اعمال کنند و در نهایت برای آن‌ها اقامت موقت یا دائم استرالیا را بگیرند. ویزاهایی که در این بخش صادر می‌شوند، ویزای خانوادگی استرالیا نام دارند.

ویزاهای ازدواج و پارتنر هم همان طور از نامشان مشخص است در بخش ویزاهای خانواده و ازدواج هستند که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه نام می‌بریم:

1.     ویزای ازدواج استرالیا

 • ویزای پارتنر موقت در ساب کلاس 820
 • ویزای پارتنر دائم در ساب کلاس 801
 • ویزای ازدواج استرالیا در ساب کلاس 300

2.     ویزای خانواده استرالیا

 • ویزای 103 استرالیا یا Partner Visa
 • ویزای 115 استرالیا یا Remaining Relative Visa
 • ویزای 143 استرالیا یا Contributory Partner Visa
 • ویزای 173 استرالیا یا contributory Parent (Temporary) Visa

هر کدام از روش‌های بالا با ساب کلاس‌های متفاوت شرایط خاص خود را دارند که با مراجعه به صفحه ویزای ازدواج استرالیا و ویزای خانوادگی استرالیا می‌توانید از روش‌های آن‌ها آگاه شوید.

مهاجرت از طریق ویزای تلنت استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تلنت

ویزای تلنت استرالیا برای افرادی طراحی شده است که به دلیل دستاورد‌های استثنایی و برجسته در سطح ملی و یا بین‌المللی در زمینه‌های حرفه، هنر، ورزش و تحقیق در دانشگاه شناخته شده‌اند. شما باید در زمینه تخصص خود فعال باشید و به یک شخص یا سازمان واجد شرایط (نامینیتور) در استرالیا نیاز دارید تا شما را برای این ویزا معرفی و نامینیت کند.

هدف از این ویزای استرالیا این است که افرادی با استعداد برجسته که خارج و یا داخل از استرالیا هستند برای مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت دائم، اقدام کنند.

سفر به استرالیا از طریق ویزای توریستی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای توریستی

طبیعت زیبای استرالیا برای بسیاری از گردشگران جذاب و دلپذیر است و از دلایل سفر به استرالیا محسوب می‌شود. دولت استرالیا برای افرادی که قصد بازدید از این کشور را دارند، ویزای توریستی به مدت محدود صادر می‌کند. البته ویزای توریستی استرالیا انواع مختلفی دارد و تنها برای گردشگران صادر نمی‌شود.

در صورتی که بخواهید برای یک سفر کاری و یا ملاقات با خانواده خود به استرالیا سفر کنید باز هم باید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. ویزای توریستی استرالیا با اهداف کوتاه مدتی مثل مسافرت یا اقامت کوتاه برای مدت محدودی صادر می‌شود. ویزاهای توریستی استرالیا شامل موادر زیر می‌شوند:

 • Electronic Travel Authority در ساب کلاس 601
 • eVisitor در ساب کلاس 651
 • Transit visa در ساب کلاس 771
 • Visitor در ساب کلاس 600
 • Work and Holiday visa در ساب کلاس 462 و 417

شرایط مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا به دو دسته مهم تقسیم می‌شود اول شرایط عمومی مهاجرت که برای همه یکسان است و دوم شرایط اختصاصی که با توجه به نوع ویزای انتخابی برای مهاجرت متفاوت است.

برخی از شرایط عمومی مهاجرت به استرالیا شامل موارد زیر می‌شود:

 • وضعیت سلامت مناسب و انجام تست مدیکال استرالیا
 • عدم سوء‌پیشینه
 • داشتن مدرک زبان (برای برخی ویزاها مثل ویزای سرمایه گذاری استرالیا الزامی نیست.)
 • تکمیل بودن مدارک هویتی
 • پرداخت هزینه‌های دولتی صدور ویزا

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا با در نظر گرفتن نوع ویزا صادر شده و مراحل مهاجرت متفاوت است. البته هزینه‌های مراحل اداری صدور ویزا و غیره گاهی اوقات تغییر می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت اصلی اداره مهاجرت استرالیا با ماشین حسابی که در آن قرار دارد؛ هزینه‌های دولتی خود را محاسبه کنید. خوب است بدانید که هزینه به دلار استرالیا (AUD) محاسبه می‌شود.

فراموش نکنید این هزینه‌هایی که در سایت محاسبه می‌کنید، هزینه‌های دولتی صدور ویزا است و هزینه‌های گرفتن وکیل مهاجرتی، مراجعه به موسسه مهاجرتی خرید بلیط هواپیما جدا است.

البته که این هزینه‌های مهاجرت به طور کلی به شهر محل زندگی، موقعیت و شرایط خانه شما، تعداد افراد خانواده، سبک زندگی و بسیاری از معیارهای دیگر وابسته است. طبق آمار دیتابیس NUMBEO؛ استرالیا یازدهمین کشور گران جهان است. شاخص‌های رتبه بندی هزینه‌ها و گرانی استرالیا مواردی همچون هزینه خرید و اجاره خانه در استرالیا، هزینه‌های خرید معیشتی‌های روزانه و غیره می‌باشد.

امتیاز مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

استرالیا برای صدور ویزا به مهاجران یک جدول امتیاز بندی دارد و متقاضیان ویزاهای 190، 189، 188، 489، 491 باید از طریق سیستم امتیازبندی استرالیا اقدام کنند. این سیستم با توجه به معیارهایی همچون سن، دانش زبان انگلیسی، تحصیلات، سابقه کار، مقدار سرمایه، داشتن نامه اسپانسری و غیره به متقاضیان امتیاز می‌دهند. با توجه به تنوع ویزاها جدول امتیازبندی برای هر ویزا متفاوت است. معمولا برای اخذ اکثر ویزاهای استرالیا باید نمره 65 را دریافت کنید.

مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا

مدارک زبان موردنیاز برای مهاجرت به استرالیا

یکی از موارد مهم برای مهاجرت به استرالیا داشتن مدرک زبان است؛ اما فقط مدرک زبان کافی نیست باید بتوانید با مکالمه و دانش زبان کافی با مردم استرالیا ارتباط برقرار کنید. استرالیا برای صدور ویزای تحصیلی، ویزای کار و مهارت و همچنین برخی از ویزاها برای اقامت دائم استرالیا داشتن مدرک زبان را الزامی اعلام کرده است.

مدارک زبان مورد تایید استرالیا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • آزمون‌های آیلتس (IELTS)
 • آزمون‌های تافل (TOEFL)
 • آزمون‌های پی تی ای (PTE)
 • آزمون‌های کمبریج (Pearson Test of English)
 • آزمون‌های او ای تی (Occupational English Test)

کشور استرالیا برای سنجش زبان انگلیسی میزان مهارت مهاجران را به 5 دسته تقسیم می‌کند. این تقسیم بندی از سطح عالی تا سطح کاربردی به صورت زیر است:

 • Superior English
 • Proficient English
 • Competent English
 • Vocational English
 • Functional English

هر کدام از ویزاها به یکی از سطح دانش‌های زبان نیاز دارند. در ادامه جدول قبولی در هر یک از سطح بندی‌های بالا را مشاهده می‌کنید:

نمرات سطح زبان انگلیسی عالی Superior English:

سطح عالی زبان انگلیسی برای سیستم امتیاز بندی دریافت ویزاهای مهاجرت به استرالیا به صورت جدول زیر می‌باشد:

نام آزمون حداقل نمره مورد نیاز
آیلتس 8
تافل 28 برای شنیداری، 29 برای خواندن، 30 برای نوشتاری و 26 برای گفتاری
PTE 79

نمرات سطح زبان انگلیسی پیشرفته Proficient English:

سطح پیشرفته زبان انگلیسی برای سیستم امتیاز بندی دریافت ویزاهای مهاجرت به استرالیا به صورت جدول زیر می‌باشد:

نام آزمون حداقل نمره مورد نیاز
آیلتس 7
تافل 24 برای شنیداری و خواندن، 27 برای نوشتاری و 23 برای گفتاری
PTE 65

نمرات سطح زبان انگلیسی مسلط Competent English:

سطح زبان انگلیسی مسلط برای ویزاهای سرمایه گذاری در ساب کلاس‌های 188 (ویزای موقت کارآفرینی)، 186 (ویزای نیروی کار ماهر)، 187 (ویزای نیروی کار ماهر برگزیده در مناطق حاشیه‌ای)، 189 (ویزای مستقل کاری)، 190 (ویزای نیروی کار ماهر برگزیده)، 491 (ویزای موقت نیروی کار برگزیده استانی) و 485 (ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی) مورد استفاده است. در ادامه جدول امتیازات را مشاهده می‌کنید:

نام آزمون حداقل نمره مورد نیاز
آیلتس 6
تافل 12 برای شنیداری، 13 برای خواندن، 21 برای نوشتاری و 18 برای گفتاری
PTE 50

نمرات سطح زبان انگلیسی عملی Vocational English:

سطح زبان انگلیسی عملی برای ساب کلاس‌های 500 (ویزای تحصیلی)، 476 (ویزای نیروی کار فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های به رسمیت شناخته شده) و 408 (ویزای شرکت در مراسم دولتی استرالیا) مورد استفاده است. در ادامه جدول امتیازات را مشاهده می‌کنید:

نام آزمون حداقل نمره مورد نیاز
آیلتس 5
تافل 4 برای مهارت خواندن و شنیدن، 14 برای گفتاری و نوشتاری
PTE 36

نمرات سطح زبان انگلیسی کاربردی Functional English:

سطح زبان انگلیسی کاربردی برای ساب کلاس‌های 462 (ویزای کار و تعطیلات)، 407 (ویزای مهارت‌آموزی)، 888 (ویزای دائم کارآفرینی و سرمایه‌گذاری)، 188 (ویزای موقت کارآفرینی و سرمایه‌گذاری)، 858 (ویزای نخبگان)، 494 (ویزای موقت خانواده نیروی کار ماهر برگزیده کارفرما در مناطق کم جمعیت و حاشیه‌ای)، 489 (ویزای موقت نیروی کار برگزیده مناطق کم جمعیت و حاشیه‌ای)، 887 (ویزای نیروی کار برگزیده مناطق کم جمعیت و حاشیه‌ای)، 491 (ویزای موقت اعضای خانواده نیروی کار برگزیده استانی) و 482 (ویزای مشاغل دارای کمبود) مورد استفاده است:

نام آزمون حداقل نمره مورد نیاز
آیلتس 4.5
تافل 32
PTE 30

پاسپورت استرالیا

پاسپورت

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا با توجه به روش مهاجرت در کشور محل سکونت و شرایط مهاجرتی آن متفاوت است. به طور کلی یک سری از مدارک عمومی است و همه برای مهاجرت باید آن‌ها را داشته باشند؛ این موارد شامل:

 • پاسپورت با مدت اعتبار حداقل 6 ماه
 • مدارک هویتی (شناسنامه، عکس، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان، کارت ملی و غیره)
 • نامه تمکن مالی و اصل و کپی گزارش حساب بانکی
 • مدارک سوابق شغلی
 • مدارک دعوت نامه، پیشنهاد شغلی یا اسپانسری در استرالیا
 • مدارک زبان معتبر (IELTS، TOEFL، CAE، PTE، OET)
 • قبض پرداخت هزینه‌های دولتی مهاجرت به استرالیا
 • تکمیل فرم‌های مربوطه به هر ویزا
 • برخی از مدارک باید به صورت کامل به انگلیسی ترجمه شوند و مهر ناتی NAATI روی آن‌ها باشد.
 • با توجه به اهمیت مهاجرت تحصیلی به استرالیا مدارک بخش مهاجرت از طریق تحصیل را در ادامه نام بردیم:
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • اصل و ترجمه ریزنمرات مقاطع تحصیلی مدنظر
 • نامه پذیرش دانشگاه یا موسسه آموزشی در استرالیا (CoE)
 • مدارک زبان معتبر (IELTS، TOEFL، CAE، PTE، OET)

بهتر است برای دانستن جدیدترین مدارک مورد نیاز تحصیلی با توجه به روش مهاجرتی خود با مشاوران گروه مهاجرتی پاسارگاد مشورت کنید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا

مدارک لازم

یکی از مسائلی که مهاجرین با آن روبه‌رو هستند مسئله پذیرش در کشور مقصد است. استرالیا با قرار دادن شرایطی برای افراد متقاضی، امکان شهروندی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. طبق اعلام همگانی اداره مهاجرت استرالیا در سال‌های اخیر، قوانین مربوط به اخذ شهروندی استرالیا با کمی تغییر، سخت‌گیرانه‌تر شده است.

متقاضیان شهروندی استرالیا باید ثابت کنند، با قوانین مدنی این کشور، مطابقت دارند. به عبارتی طبق این تغییرات، تمرکز اصلی آزمون شهروندی استرالیا بر روی اطاعت از قوانین استرالیا مانند آزادگی انتخاب مذهب، برابری حقوق زنان و مردان و غیره است. افرادی که خود یا خانواده‌شان دارای سوابق کیفری هستند؛ قطعا از اخذ شهروندی استرالیا محروم خواهند بود. در صورت اخذ شهروندی استرالیا می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

مزایای اخذ شهروندی استرالیا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • امکان درخواست کار در بخش‌های دولتی استرالیا و یا نیروی دفاع استرالیا
 • عدم نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه در زمان تحصیل_ پرداخت اقساطی پس از پایان تحصیلات و در حین اشتغال به کار
 • امکان درخواست پاسپورت استرالیایی و ورود و خروج آزادانه به استرالیا
 • امکان سکونت در خارج از استرالیا به مدت نامحدود بدون نگرانی برای از دست دادن شهروندی استرالیا
 • امکان استفاده فرزندان از تسهیلات آموزشی و سلامت
 • امکان استفاده از خدمات کنسولگری‌ها در خارج از استرالیا
 • امکان ثبت فرزندان متولد در خارج از کشور به عنوان تبعه استرالیا بر حسب نسب
 • امکان شرکت در تمامی انتخابات از جمله انتخابات فدرال ، ایالتی و منطقه‌ای ، رفراندوم و همه پرسی‌ها
 • امکان راهیابی به پارلمان استرالیا از طریق انتخابات

شرایط اخذ شهروندی پس از مهاجرت به استرالیا

پاسپورت استرالیا از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است. طبق جدیدترین رتبه‌بندی موسسه Passport Index؛ پاسپورت استرالیا در کنار پاسپورت انگلستان رتبه ششم را دارد. با در دست داشتن پاسپورت استرالیا بدون دریافت ویزا می‌توانید به 130 کشور سفر کنید.

برای دریافت پاسپورت استرالیا اول باید اقامت موقت یا دائم اخذ کنید. معمولا پس از ۴ سال زندگی در استرالیا و شهروندی استرالیا در صورت واجد شرایط بودن، اقامت دائم و پاسپورت استرالیا به متقاضیان داده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله تفاوت اقامت دائم با شهروندی استرالیا مراجعه کنید.

وکیل مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت به استرالیا

مهاجرت می‌تواند یکی از مهم‌ترین تصمیمات هر شخصی به شمار آید. مهاجرت در عین تصورات خوب برای رسیدن به رویاها، پیشرفت، شادی، لذت مواردی مانند مشکلات، موانع، سختی‌ها و نگرانی‌های خود را هم دارد.

مهاجرت به استرالیا با توجه به سختگیری‌های دولت استرالیا، پیچیدگی‌ها و موانعی دارد. در این موضوع کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به استرالیا می‌تواند روند بررسی پرونده شما را سریع‌تر کرده و شانس اخذ ویزای استرالیا را دوچندان کند.

با کمک گرفتن از وکلای مهاجرتی پاسارگاد با به‌روزترین شرایط مهاجرت و قوانین مهاجرتی آشنا خواهید شد که در این صورت بهترین روش مهاجرت را انتخاب خواهید کرد.

هزینه‌های وکیل مهاجرت چقدر است؟

اول از همه باید در نظر داشته باشید که شما می‌توانید مراحل مهاجرت را بدون داشتن وکالت قانونی به اتمام برسانید؛ اما این روند معمولا پیچیده است. از آنجایی که همیشه امکان اخراج یا جدا شدن شما از عزیزانتان وجود دارد؛ بنابراین مهم است که ببینید آیا هزینه نکردن برای وکیل مهاجرت ارزش این خطر را دارد یا نه. به خصوص وقتی که شما با همه قوانین و مقررات پیچیده مهاجرت آشنا نیستید.

معمولا وکلای مهاجرت برای مواردی غیر از پر کردن فرم‌ها بیش از 2 هزار دلار دریافت می‌کنند. از طرفی اما هزینه‌های وکیل مهاجرت برای برنامه‌های ویزای موقت و یا دائمی که پیچیده نیستند، معمولا در حدود 1500 تا 3000 دلار و هزینه‌های وکیل مهاجرت برای ویزاهای پیچیده‌تر در محدوده 2000 تا 6000 دلار است.

موسسه مهاجرتی پاسارگاد مفتخر است که به عنوان با سابقه‌ترین موسسه به همراه مشاوران و وکلای خبره در زمینه مهاجرت به استرالیا و مهاجرت به نیوزلند همه تجربیات و اطلاعات خود را در اختیار شما قرار دهد؛ تا بهترین راه را برای آینده‌ای روشن انتخاب کنید.

با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا در اسرع وقت منتظر تماس مشاوران متخصص پاسارگاد باشید. اگر سوالی در مورد مهاجرت به استرالیا داشتید و در این مطلب نبود می‌توانید از طریق قسمت کامنت بپرسید.

کلام آخر برای تصمیم مهاجرت به استرالیا

در مورد روش‌های مهاجرت به استرالیا یک مطلب کامل را مطالعه کردید. اگر شما بعد از مطالعه این مطلب فکر می‌کنید که شرایط مناسب مهاجرت به استرالیا را دارید توصیه می‌کنیم که فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید تا کارشناسان موسسه مهاجرتی پاسارگاد با بررسی‌های ابتدایی با شما برای مشاوره و راهنمایی تماس بگیرند. در موسسه حقوقی پاسارگاد همه به این موضوع آگاه هستند که هر فردی با آرزوها و امیدهای فراوان تصمیم به ترک وطن خود می‌گیرد و با آگاهی از تمام مسائل هر پرونده‌ای که قبول می‌شود وکلا همه تلاش خود را برای به موفقیت رسیدن آن به کار می‌برند.

پرسش‌های متداول درباره مهاجرت به استرالیا

1. پروسه مهاجرت به استرالیا چقدر طول خواهد کشید؟
پاسخ این سوال بستگی به ویزای انتخابی و شرایط شما دارد. اما به صورت کلی هر ویزا در خالت عادی بین ۱۲ تا ۲۴ ماه طول خواهد کشید.
2. دریافت شهروندی استرالیا چه مزایایی را به همراه دارد؟
در صورت اخذ شهروندی استرالیا می‌توانید از مزایایی مانند این موارد بهره‌مند شوید: امکان درخواست پاسپورت استرالیایی و ورود و خروج آزادانه به استرالیا، امکان سکونت در خارج از استرالیا به مدت نامحدود بدون نگرانی برای از دست دادن شهروندی استرالیا، عدم نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه در زمان تحصیل، امکان درخواست کار در بخش‌های دولتی استرالیا، امکان استفاده فرزندان از تسهیلات آموزشی و سلامت.
3. آیا می‌توانم خانواده‌ام را همراه خودم به استرالیا ببرم؟
بله شما می‌توانید به عنوان نفر اصلی همسر و فرزندانتان را با خود به استرالیا ببرید.
4. بیشتر ایرانیان مقیم استرالیا در کدام شهرها زندگی می کنند؟
بیشتر ایرانیان استرالیا در ایالت‌های نیوسات‌ولز، ویکتوریا و کوئینزلند زندگی می‌کنند. طبق آمار رسمی اخیر، 44٫9% مهاجران ایرانی ساکن ایالت نیوسات‌ولز، 21٫6% درصد ساکن ایالت ویکتوریا، 10٫8% ساکن ایالت استرالیای غربی، 8/2% ساکن ایالت استرالیای جنوبی و 5/4% ساکن ایالت کوئینزلند هستند.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.